Προς το περιεχόμενο

Black Widow (2021, July 9th & Disney+)


Scullbag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, mike299 είπε

Την είδα και εγώ χθες και μου φάνηκε απίστευτα βαρετή. Ευτυχώς που δεν την είδα κινηματογράφο όπως ήταν το αρχικό σχέδιο και τώρα θα έκλαιγα τα λεφτά μου. Κρίμα και ήταν από τις ταινίες που ήθελα να δω από όταν ανακοινώθηκε ακόμα, μιας και η BW μου άρεσε σε κάθε εμφάνιση της στο MCU.


Οι ηθοποιοί ήταν καλοί αλλά το σενάριο ήταν τελείως αδιάφορο και το έχουμε ξαναδεί χιλιάδες φορές όπως και τον κλασικό κακό. Κρίμα κιόλας γιατί ο Winstone τον έπαιζε καταπληκτικά.


Τα εφέ στις εκρήξεις τελείως ψεύτικα και αδικαιολόγητα για τέτοια παραγωγή.


Για να καταλάβω τώρα, η ξανθιά είναι η νέα BW? Μα που τους βρίσκουν? Υποκριτικά ήταν καλή αλλά από χάρισμα 0, έβλεπες την ScarJ σε σκηνή και τράβαγε πάνω της τον φακό. Η άλλη τελείως κενό πρόσωπο.

Η ταινία πάντως χωρίς να ειναι κατι το φοβερό ειναι ξεκάθαρα για κινηματογράφο . Ειδικα μετα απο τοσο καιρό που μας έλειψε η αίθουσα σε οσους έλειψε . Κ δεν μπορω να καταλάβω πως κλαίει κάποιος τα 10ε που θα δώσει μετα απο τοσο καιρό κλεισμένος στο σπίτι για να δει μια περιπέτεια στο σινεμά ; Εκτος κ αν εχει μάθει να βλεπει μονο πειρατικά στο τσάμπα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, totalius είπε

Η ταινία πάντως χωρίς να ειναι κατι το φοβερό ειναι ξεκάθαρα για κινηματογράφο . Ειδικα μετα απο τοσο καιρό που μας έλειψε η αίθουσα σε οσους έλειψε . Κ δεν μπορω να καταλάβω πως κλαίει κάποιος τα 10ε που θα δώσει μετα απο τοσο καιρό κλεισμένος στο σπίτι για να δει μια περιπέτεια στο σινεμά ; Εκτος κ αν εχει μάθει να βλεπει μονο πειρατικά στο τσάμπα .

O κινηματογράφος κάνει μια ταινία πιο εντυπωσιακή, όχι καλύτερη, Δεν θα μου άλλαζε την άποψη για το BW εάν την είχα δει σε IMAX. Όπως είδα σε κινηματογράφο το Star Wars the Last Jedi και ήθελα να φύγω από την αίθουσα στην μέση της προβολής.

Spoiler

Και μην κρίνεις τα έξοδα για την προβολή μιας ταινίας μόνο από το εισιτήριο. Εγω για να δω μια ταινία πρέπει να κάνω 320χλμ συν 4 διόδια. Και πάλι όπως είπα, το σχέδιο ήταν να το κάνω αυτό το έξοδο αλλά στράβωσε (ευτυχώς) τελευταία στιγμή.

 

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει,generic action ταινια.Δεν ηταν κατι ιδιατερο.Βαρεθηκα στη μεση και λιγακι,οντως επρεπε να κοψουν κατι σε εκεινο το σημειο.Και γενικα δε προσφερει και κατι ουσιαστικο στο συμπαν εκτος βεβαια απο τη ξανθια που μαλλον θα εμφανιστει αργοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Fast&Furious πέρασα καλύτερα ffs. Κάνουν διαγωνισμό εκεί ποιος θα βγάλει την χειρότερη ταινία με γυναικείο χαρακτήρα?! Χειρότερο πάντως από το WW δεν ήταν. Μπήκε στην λίστα από ταινίες που προσπερνώ άμα βάλω ποτε να ξανά δω MCU.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Απο ολη την ταινια το πρωτο  15λεπτο αξιζε μονο. 

Για μένα αξίζει μονο το τέλος που παίζει το Avengers theme και ας το κόψανε απότομα γιατί δεν πλήρωσαν δικαιώματα. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικη ταινια Marvel που δειχνει ενα μερος της ζωης της μαυρης χηρας Natasha Romanoff/Scarlett Johansson δεν ηταν ουτε κακη ουτε καλη ομως. Μιλαμε για μια ηρωιδα η οποια δεν εχει καποια υπερδυναμη θα επρεπε ειχε πεθανει σε τουλαχιστον 5 σκηνες στην ταινια και ομως την βγαζει καθαρη χωρις καν να σταξει αιμα. Αμαν πια αυτο το αθλιο PG 13 λες και ολες οι ταινιες ειναι για 12χρονα. Η Florence Pugh που κανει την αδερφη της δεν ηταν καλη στο ρολο της δεν μου εβγαλε τιποτα και δυστυχως θα την φαμε στη μαπα συμφωνω με τη σκηνη μετα τους τιτλους τελους της ταινιας. Τα εφε δεν ξερω γιατι αλλα μου εβγαλαν μια ψευτια εκρηξεις διαλυση κτιριων ολα εδειχναν ψευτικα σαν να μην εφτασε το budget των 200 εκατομμυριων ενα πραγμα και ολα τα λεφτα πηγαν στους 2 κωλους των πρωταγωνιστων. Επισης τερμα χαζος κακος. Βλεπετε αλλα σε τελειως χαλαρο mood καμια σχεση με το εξαιρετικο CAWS που οσες φορες και να δω παραμενει η καλυτερη ταινια της marvel οπως και το IM1. Καποιοι διαλογοι πρεπει να γραφτηκαν απο 5χρονο ειδικα τα λογια της ξανθιας αδερφης πιο τραγικα δεν γινεται να γινουν. 6.7/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το endgame είδα καταχρηστικά το επόμενο spiderman και κάπου εκεί ολοκληρώθηκε η σχέση μου με το MCU. Αυτοί έχουν σκοπό να το ξεχειλώσουν προς όλες τις κατευθύνσεις, αλλά enough for me. Ούτε torrent.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/7/2021 στις 7:40 ΜΜ, noFEARgr είπε

Απο ολη την ταινια το πρωτο  15λεπτο αξιζε μονο. 

Αυτό ακριβώς. Η όλη φάση που είναι παιδιά, τις αρπάζουν, τους κάνουν, πειρά-
ματα, τους αφαιρούν μήτρες κλπ ήταν μια καλή βάση για σοβαρή ιστορία.

Μετά πήγε κατά διαόλου με εφεδάκια τις κακιάς ώρας, χαζοχιουμοράκια, την
άφθαρτη Σκάρλετ που δεν έσπασε ούτε παρανυχίδα, τα οπίσθια της Σκάρλετ
λες και είμαστε στο 2005 και την εκτός τόπου και χρόνου Rachel Weisz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, eaglos είπε

Αυτό ακριβώς. Η όλη φάση που είναι παιδιά, τις αρπάζουν, τους κάνουν, πειρά-
ματα, τους αφαιρούν μήτρες κλπ ήταν μια καλή βάση για σοβαρή ιστορία.

Μετά πήγε κατά διαόλου με εφεδάκια τις κακιάς ώρας, χαζοχιουμοράκια, την
άφθαρτη Σκάρλετ που δεν έσπασε ούτε παρανυχίδα, τα οπίσθια της Σκάρλετ
λες και είμαστε στο 2005 και την εκτός τόπου και χρόνου Rachel Weisz.

Τι ωραία ιστορία για τα κοριτσάκια που θα πάνε να δούνε την ηρωίδα τους...dude είναι παραγωγή Disney, οι ταινίες απευθύνονται κύριος στα παιδιά. Εδώ αίμα δεν πολύ έχουν και εσύ θες να αφαιρέσουν μήτρες φάση Witcher?! :D 🤢

Anyways όλοι "εμείς" θα προτιμούσαμε μια σοβαρή spy ταινία, αλλα δεν, moving on.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...