Προς το περιεχόμενο

Black Widow (2021, July 9th & Disney+)


Scullbag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/7/2021 στις 4:28 ΜΜ, BlueBlade είπε

Ελπίζω μόνο να σοβαρευτεί η DC και να βγάλει παρόμοιες ταινίες

Απο DC μερια καρα αξιζει να δειτε titans. Εχει ξυλο.

In other news, πρεπει να βγηκε στον θειο. Βρηκα καλη ποιοτητα (παιζει uhd)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Συγκρίνοντας τα πάντα με το source material μάλλον δεν πρόκειται ποτε να γουστάρεις με κάτι στην οθόνη. Επίσης δεν λέω ότι τρελάθηκα με το MCU, αλλα από την στιγμή που δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε ταινίες ώστε να συγκριθεί, τα λόγια είναι περιττά. Δες το Black Window και θα παρακαλάς να ξανά γυρίσει στους Avengers! :D

μα δεν χρειαζεται να το συγκρινω με τα κομιξ μονο. οι πρωτες ταινιες της Μαρβελ ηταν καλες επι το πλειστον. η καθε μια δοκιμαστηκε σε διαφορετικο ειδος,  ειχαν δικο τους στυλ, ιδεες, oι χαρακτηρες δεν ηταν καρικατουρες, κτλ . απο ενα σημειο και μετα ομως ομογενοποιηθηκαν ολες σε κωμωδιες δρασης, γιαιτ αυτη η φορμουλα πουλαει περισσοτερο. ακομη και στην τελικα μαχη για την ιδια την υπαρξη του συμπαντος στο Endgame, πεταγανε αστεια περα δωθε. οταν κοροιδευεις oμως τον τονο που ειναι μια σαλατα στις τελικες μαχες στα Phantom Menace και Hobbit 3, το ιδιο θα κανεις και για το Endgame. αλλιως μιλαμε για double standards.

οπως βλεπεις δεν ειναι θεμα αποψης. οτι εχει κατακριθει απο το fandom σε σκηνες παλιοτερων ταινιων, την ιδια κριτικη εγω την εφαρμοζω για παρομοιες σκηνες για τις ταινιες της Μαρβελ. και τα κομιξ ουτε καν αναφερονται.

και γιαυτο δεν μπορεις να μου αντιπαραθεσεις κανενα επιχειρημα. γιατι εγω δεν κανω κατι παραπανω απο οτι ηδη κανουν οι φανς για ολες τις ταινιες. απλα πραματα.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

@KilliK Aλλο λέω, άλλο λες, δεν διαφωνούμε κάπου. Πάντως αυτή, μαζί με το Black Panther και το Captain Marvel απλά δεν βλέπονται.

Έδω θα διαφωνήσω. Το black panther είχε τουλάχιστον καλό villain και το BW είχε καλές ερμηνείες.

Τo captain marvel είναι ένα αισχος πράγματι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε, δεν μπορώ να πω ότι αν σε κάποιον δεν άρεσε η ταινία έχει πρόβλημα, γιατί αυτό δεν είναι σωστό. Μπορώ να το υπονοήσω όμως 😆

Προσωπικά την βρήκα εξαιρετική. Ειδικά μετά τα πολλά και διάφορα είδη πατάτας που σέρβιρε η Marvel τα τελευταία... χρόνια, έμεινα. Δεν περίμενα τόσο καλή σκηνοθεσία σίγουρα, αλλά το βασικότερο- δεν περίμενα τόσο δεμένο σενάριο. Φάνηκε ότι είχε δουλευτεί πάρα πολύ, και εκτίμησα τις αλλαγές που έκαναν στους χαρακτήρες. Φυσικά οι ηθοποιοί έκαναν εξαιρετική δουλειά (αν και κανείς δεν είχε ανάγκη τις προφορές αλλά τέλοσπάντων, Αμερικάνοι).

Παίδες, είναι δυνατόν να ζητάμε να δείξουν "σεβασμό" σε έναν χαρακτήρα κόμικς που ξεκίνησε το 60'? Λες και υπάρχει χαρακτήρας του MCU που είναι όπως ήταν στα κόμικς? Το ότι οι στολές του Spiderman είναι δημιούργημα δισεκατομμυριούχου δεν σας χαλάει ας πούμε? Η Black Widow χρειαζόνταν να έρθει στον σύγχρονο κόσμο. Χαίρομαι που διέγραψαν πράγματα που είναι ξεπερασμένα και κράτησαν τις βασικές τις αξίες. Δεν μου χρειάζεται να δω ένα ακόμα catfight μεταξύ Natasha και Yelena, προσωπικά προτίμησα την σχέση που έφτιαξαν στην ταινία πολύ περισσότερο απ'ότι μας έχουν δώσει τα κόμικς δεκαετίες τώρα.

Επίσης, δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ δεν ψάχνω για ρεαλισμό στις ταινίες της Marvel. Θέαμα είναι.

Οι πτώσεις στο τέλος της BW ήταν μη ρεαλιστικές, αλλά η σκηνή με τον Falcon/Sam στο τέλος του Winter Soldier που έπεσε από φλεγόμενη υπτάμενη βάση και προσγειώθηκε σε ελικόπτερο εν μέσω πτήσης ήταν βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα?

Black Widow καθαρό 10/10, από τα καλύτερα popcorn flicks της δεκαετίας.

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mike299 είπε

Έδω θα διαφωνήσω. Το black panther είχε τουλάχιστον καλό villain και το BW είχε καλές ερμηνείες.

Τo captain marvel είναι ένα αισχος πράγματι.

Δεν μου άρεσε καθόλου το BP από την αρχή μέχρι το τέλος οποτε ακόμα και καλός να ήταν δεν μου έμεινε. Τώρα για το BW και περί ερμηνείας είναι λίγο σχετικό όταν μιλάμε για αρκετά γνωστούς ηθοποιούς, αλλα ναι, όλοι παίξαν μια χαρά για το τραγικό γραμμένο σενάριο. Από το CM μονο το de-aging του Jackson μου έμεινε.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει η Widow σε αυτή που της έστειλε τα φιαλίδια και την πλακώνει στο ξύλο.Και μετά τη ρωτάει γιατί της τα έστειλε και πριν ολοκληρωθεί ο διάλογος μπουκάρουν τα "ματ" για να παίξουν και αυτοί ξύλο.Και όλα αυτά στην αρχή της ταινίας.Εκεί σταμάτησα να βλέπω.Η ταινία δεν έχει σενάριο.Και εγώ δεν έχω μονοψήφιο iq 12χρονου που την έχει κάνει λάστιχο για να με εντυπωσιάζουν γκόμενες που παίζουν μπουκέτα.

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/7/2021 στις 8:01 ΜΜ, Scullbag είπε

Κοιτάξτε, δεν μπορώ να πω ότι αν σε κάποιον δεν άρεσε η ταινία έχει πρόβλημα, γιατί αυτό δεν είναι σωστό. Μπορώ να το υπονοήσω όμως 😆

Προσωπικά την βρήκα εξαιρετική. Ειδικά μετά τα πολλά και διάφορα είδη πατάτας που σέρβιρε η Marvel τα τελευταία... χρόνια, έμεινα. Δεν περίμενα τόσο καλή σκηνοθεσία σίγουρα, αλλά το βασικότερο- δεν περίμενα τόσο δεμένο σενάριο. Φάνηκε ότι είχε δουλευτεί πάρα πολύ, και εκτίμησα τις αλλαγές που έκαναν στους χαρακτήρες. Φυσικά οι ηθοποιοί έκαναν εξαιρετική δουλειά (αν και κανείς δεν είχε ανάγκη τις προφορές αλλά τέλοσπάντων, Αμερικάνοι).

Παίδες, είναι δυνατόν να ζητάμε να δείξουν "σεβασμό" σε έναν χαρακτήρα κόμικς που ξεκίνησε το 60'? Λες και υπάρχει χαρακτήρας του MCU που είναι όπως ήταν στα κόμικς? Το ότι οι στολές του Spiderman είναι δημιούργημα δισεκατομμυριούχου δεν σας χαλάει ας πούμε? Η Black Widow χρειαζόνταν να έρθει στον σύγχρονο κόσμο. Χαίρομαι που διέγραψαν πράγματα που είναι ξεπερασμένα και κράτησαν τις βασικές τις αξίες. Δεν μου χρειάζεται να δω ένα ακόμα catfight μεταξύ Natasha και Yelena, προσωπικά προτίμησα την σχέση που έφτιαξαν στην ταινία πολύ περισσότερο απ'ότι μας έχουν δώσει τα κόμικς δεκαετίες τώρα.

Επίσης, δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ δεν ψάχνω για ρεαλισμό στις ταινίες της Marvel. Θέαμα είναι.

Οι πτώσεις στο τέλος της BW ήταν μη ρεαλιστικές, αλλά η σκηνή με τον Falcon/Sam στο τέλος του Winter Soldier που έπεσε από φλεγόμενη υπτάμενη βάση και προσγειώθηκε σε ελικόπτερο εν μέσω πτήσης ήταν βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα?

Black Widow καθαρό 10/10, από τα καλύτερα popcorn flicks της δεκαετίας.

Καθόλου biased η κριτική υποθέτω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Καθόλου biased η κριτική υποθέτω

Στις 18/7/2021 στις 8:01 ΜΜ, Scullbag είπε

Δεν περίμενα τόσο καλή σκηνοθεσία σίγουρα, αλλά το βασικότερο- δεν περίμενα τόσο δεμένο σενάριο. Φάνηκε ότι είχε δουλευτεί πάρα πολύ

Στις 18/7/2021 στις 8:01 ΜΜ, Scullbag είπε

Black Widow καθαρό 10/10, από τα καλύτερα popcorn flicks της δεκαετίας.

 

  giphy.gif

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λογικο που κανει μηνυση. το συμβολαιο θα ελεγε για ποσοστα απο την ταινια, αλλα οχι απο το streaming. οποτε βγαινει χαμενη. αλλα απο την αλλη, η Disney εχει δικαιωμα να κανει οτι γουσταρει με το προιον της. οποτε μαλλον δεν θα παρει τιποτα η κυρια. και επειδη τα βαλε με το θηριο, ειναι πλεον τελειωμενη και απο το στουντιο.

εγω περιμενω να γινει δραμα με το Avatar 2. Aν παει η Disney να παιξει το ιδιο κολπο με τον Cameron, να βγαλει την ταινια σινεμα και streaming μαζι, ο Κing θα τους τσακισει, δεν θα ανεχθει τετοιες ανοησιες. οχι για τα λεφτα, αλλα γιατι θα θελει να φερει τον κοσμο πισω στα σινεμα και να  δειξει την ταινια του στο καταλληλο μεσο, για το οποιο εχει γυριστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τσατιστεί καμια Disney και αγοράσει μέχρι και τα βρακιά τους. :P  Έπρεπε να τους κάνει μήνυση για το ποσο μούφα είναι ταινία και όχι να πάρει φράγκα για να πληρώσει τις φετινές της διακοπές. :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...