Προς το περιεχόμενο

Χρυσός οδηγός, αξίζει;


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχει κανεις εμπειρία απο διαφήμιση στον ΧΟ? 

Έχει μείνει ικανοποιημένος; Για πείτε εμπειρίες-εντυπώσεις σκέφτομαι να κάνω μια καταχώρηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα έλεγα ότι αξίζει, αν και δεν είμαι ειδικός. Είχαμε καταχώρηση και την διαγραψαμε πριν χρόνια, και από τότε όλο μας πρήζουν να ξανακάνουμε. Πλέον μας βρίσκουν όλοι από την Google που είναι και δωρεάν. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....οι καιροί έχουν αλλάξει. Δες το κ απο την δική σου καθημερινότητα, όταν θέλεις να βρεις κάποιον η κάτι , τι κάνεις? Απλά το γκουγκλάρεις...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως εειπε ο απο πανω αν εχεις σελιδα στο νετ και στοιχειωδη κλειδια σε βρισκουν. Πχ ψυκτικος χαλανδρι...κλπ τα ςπαπουδια που δεν ξερουν νετ τα εχασες. Και εμεις καταργησαμε χοδηγο χρονια τωρα.

Επεξ/σία από ELTASSOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα googlαρω, γι αυτο λεω μηπως σε βγαζει μεσω του ΧΟ πιο ψηλα π.χ. η αν σε πρωωθουν εστω. Εχω site και σελιδα στο fb απλα ψαχνω τροπους να boostαρω λιγο εν όψει νεας "σεζον" :P

1 hour ago, me3ikan said:

Πλέον μας βρίσκουν όλοι από την Google που είναι και δωρεάν. 

Εχετε κανει google ads η απλα απ τη σελιδα σας σας βρισκουν;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Εχετε κανει google ads η απλα απ τη σελιδα σας σας βρισκουν;

Όχι δεν πληρώνουμε Google ads. Απλά κάνεις κάτι σαν κατοχύρωση της επιχείρησης με επιβεβαίωση τηλεφώνου και μετά μπορείς να διαλέξεις λέξεις κλειδιά, να προσθέσεις πληροφορίες κλπ. Πλέον, με αναζήτηση της επωνυμίας εμφανίζεται αμέσως η καταχώρηση με το τηλέφωνο και το χάρτη. Επίσης, μας βγάζει και για κάποιες λέξεις κλειδιά απλά εκεί υπάρχει και ανταγωνισμός φυσικά και δεν είσαι παντού πρώτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, TechnoState είπε

....οι καιροί έχουν αλλάξει. Δες το κ απο την δική σου καθημερινότητα, όταν θέλεις να βρεις κάποιον η κάτι , τι κάνεις? Απλά το γκουγκλάρεις...

Είναι προφανές ότι η Google θα εμφανίζει σαν πρώτο αποτέλεσμα τις καταχωρήσεις στις δικές της υπηρεσίες. Εγώ προσωπικά πάντως όποια επιχείρηση γκουγκλάρω, μια χαρά μου βγάζει και την αντίστοιχη καταχώρηση στον ΧΟ, συνήθως στο 2ο ή 3ο αποτέλεσμα. Και αν δεν υπάρχει καταχώρηση στην Google (ναι, υπάρχουν επιχειρήσεις που δεν έχουν καταχωρηθεί εκεί) τότε βγάζει πρώτη τη καταχώρηση στον ΧΟ.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Προσωπικά χρησιμοποιώ την πληρωμενη καταχώριση για το κατάστημα μου. Είμαι ΑΠΌΛΥΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ. Είμαι πολλές στην τελευταία θέση. 360€ πάνε χαμένα κατά την γνώμη μου. Γιατί βγαίνει στη 3η θέση ο Χ.Ο αλλά όταν ανοίγουν τα αποτελέσματα είμαι σε random θέση. Σε πολλά μέρη δεν είχα κάποια διαφορά από το δωρεάν πακέτο. 

Πρεπει λέει να καταλάβεις ότι είσαι random θέση γιατί δεν σου είπαν ότι είσαι στη σταθερή. 

Πάνω πανω είναι οι χορηγοί. Καμία προφορική αναφορά στους ιδιαίτερους Όρους. Η απάντηση της υπαλλήλου ήταν πως γι αυτό υπάρχει η γραπτή συμφωνία. Τηρούν την γραπτή συμφωνία όπως αναγράφεται. Εγώ πάλι αρκέστηκα σε όσα άκουσα. Έτσι μετρω την συνέπεια τους. Τα referrals για το site μου απο το ΧΟ είναι πραγματικά χάλια βάσει του G4 της Google. 

Δεν θα το χρησιμοποιήσω ποτέ. Δεν μου έφερε καν τα χρήματα που έδωσα σε επισκέψεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...