Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση Foxstore από το Skroutz (+Εμπειρίες)...


Jimaki37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα. 

 

Σκοπεύω κατά τον Αύγουστο/Σεπτέμβριο να Κτίσω εναν επιτραπέζιο υπολογιστή. Κοιτάω τους τελευταίους μήνες τις τιμές στα μαγαζιά και είδα πως το "Foxstore" έχει πολύ καλές τιμές με αντίτιμο τον υπερβολικό χρόνο αναμονής για την παραγγελία/αποστολή προϊόντων. 

 

Όμως κατά τα μέσα Ιουλίου, το μαγαζί δεν εμφανίζεται πια στο SkroutzΔεν υπάρχει καν σελίδα καταστήματος ) Αλλά η ιστοσελίδα "θριαμβεύει στο BestPrice". Ξέρει κανένας τον λόγο αφαίρεσης από το Skroutz? 

 

Επίσης, μιας που είμαστε εδώ, να πει ο καθένας εάν έχει εμπειρία με το Foxstore μιας και χάσαμε αυτές του Skroutz. 

 

 

Ξεκινάω εγω:

Εγώ έχω έναν Φίλο μου. Τον Απρίλιο παράγγειλε από εκεί μια Μνήμη RAM. Λέει πως ήρθε κανονικά στο σπίτι του (λογικά θα ήταν διαθέσιμο αλλά δεν θυμάται) αν και δεν έστειλαν ενημέρωση για την αποστολή. 

Μπορεί να του έτυχε καλή περίπτωση αλλά άλλο να πάρεις μια μνήμη RAM και άλλο ολόκληρο build... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω ημουν στην φάση να κάνω παραγγελιά απο αυτο το κατάστημα αλλα μετα απο πολλες αναζητήσεις και συζητήσεις υπάρχουν ατομα με αρνητικές εμπειρίες στο κατάστημα πάντα η μεγάλη αναμονή που εχει ... το πρόσεξα αυτο με το skroutz μετά οποτε λεω αστο κατι παιζει εδω !

Εν τελη εγω προτίμησα το (Ε-god.gr) ναι μεν λιγο πιο ακριβο αλλα δεν το μενανιώνω

+Πολυ καλη Εξυπηρετηση και σου προτεινουν αυτοι τι build χρειαζεσαι αναλογα με την χρηση

+Oτι σε μια εβδομαδα παραδωθηκαν τα προιοντα σε αυτους

Οποτε καλυτερα μακρια απο το Foxstore εκτος και αν θες να περιμενεις ενα μηνα ....

Υ.Σ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ BESTPRICE ΠΛΕΟΝ!

 

 

Επεξ/σία από kostas_77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα το καινούργιο πσ από Φοξ και περίμενα κοντά στον 1 μήνα για την παραγγελία. Να σημειώσω πως ακύρωσα τις ραμ κ τις πήρα από αλλού γτ δεν τις είχαν ούτε στον μήνα. Κατά τα άλλα έχουν τα πιο φτηνά στην αγορά.επισης έφυγαν από Σκρουτζ γτ οι τελευταίες αξιολογήσεις ήταν όλες αρνητικές επειδή αργούσαν τα προϊόντα παρά πολύ υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συνήθως όταν αργούν πάρα πολύ οι προμήθειες και πέφτουν σωρηδόν οι αρνητικές, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Ότι δεν πληρώνουν προμηθευτές και άρα δεν τους φέρνουν το εμπόρευμα. Μετά τι έρχεται? Κανονάκι...

Μία φορά παρήγγειλα από εκεί και μου έστειλαν λάθος προϊόν μετά από 2 εβδομάδες... Blacklisted ήταν ούτως ή άλλως. Δε θα μας λείψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostas_77 είπε

Υ.Σ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ BESTPRICE ΠΛΕΟΝ!

Χαχαχαχαχα, το ματιάσαμε και έφυγε από εκεί🤣🤣🤣🤣

Πάντως βρήκα και το post αυτό που λέει ότι πιθανώς το Hellastore και Foxstore Είναι το Ίδιο μαγαζί. 

Τώρα δεν μου δίνει και μεγάλη εμπιστοσύνη αλλά μάλλον θα προτιμήσω άλλο κατάστημα. 

 

Υ. Σ.: Μιας που κράζουμε το Site, Η ιστοσελίδα στον τομέα των υπολογιστών ήταν ότι να ναι. Έπαιρνε πολύ χρόνο αναζήτησης και ήταν μόνο να ψάχνεις συγκεκριμένα εξαρτήματα. Και η δυνατότητα να κάνεις PC build ήταν ανύπαρκτη... Οπότε έτρωγες τον χρόνο σου να κάνεις τα builds. Και τώρα, που έφυγε από Skroutz/BestPrice ήταν το Τελευταίο καρφί στον τάφο που ονομάζεται Foxstore... 🦊 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα μαγαζάκι στον Χαλάνδρι  Αγ. Δημήτριο είναι που προσπάθησε να κάνει κάτι εν καιρώ κρίσης και ίσως δεν του βγήκε. Ίσως περνάει δύσκολη φάση, στο επιχειρείν δεν είναι όλα ρόδινα ούτε δεδομένα είναι διαρκής αγώνας. Αν τώρα οι υπηρεσίες που παρέχονται είναι χαμηλής ποιότητας το αξιολογούμε και πάμε παρακάτω. Δεν υπάρχει παντού δόλος ούτε απάτη...αν όντως δεν μπορεί να πληρώσει τους προμηθευτές του τότε ίσως δεν έχει ρευστότητα, ίσως έκανε άστοχες κινήσεις ίσως πολλά. Αν τώρα έφαγε λεφτά και πήγανε Μπαχάμες δεν το γνωρίζω. Μην βιαζεστε να δικάσετε σε ένα φόρουμ τον κόπο κάποιου χωρίς να γνωρίζετε κάτι στην ουσία. Πείτε την αρνητική σας εμπειρία, μέχρι εκεί. Με όλο τον σεβασμό και φυσικα το σχόλιο αφορά και άλλους όχι μόνο το foxstore.

Επίσης το θέμα είναι σε λάθος ενότητα.

Επεξ/σία από Koeman
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Koeman είπε

Ένα μαγαζάκι στο Χαλάνδρι είναι που προσπάθησε να κάνει κάτι εν καιρώ κρίσης και ίσως δεν του βγήκε. Ίσως περνάει δύσκολη φάση, στο επιχειρείν δεν είναι όλα ρόδινα ούτε δεδομένα είναι διαρκής αγώνας. Αν τώρα οι υπηρεσίες που παρέχονται είναι χαμηλής ποιότητας το αξιολογούμε και πάμε παρακάτω. Δεν υπάρχει παντού δόλος ούτε απάτη...αν όντως δεν μπορεί να πληρώσει τους προμηθευτές του τότε ίσως δεν έχει ρευστότητα, ίσως έκανε άστοχες κινήσεις ίσως πολλά. Αν τώρα έφαγε λεφτά και πήγανε Μπαχάμες δεν το γνωρίζω. Μην βιαζεστε να δικάσετε σε ένα φόρουμ τον κόπο κάποιου χωρίς να γνωρίζετε κάτι στην ουσία. Πείτε την αρνητική σας εμπειρία, μέχρι εκεί. Με όλο τον σεβασμό και φυσικα το σχόλιο αφορά και άλλους όχι μόνο το foxstore.

Στον Αγ. Δημήτριο είναι.

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dpolal είπε

Στον Αγ. Δημήτριο είναι.

Έκανα λάθος εκ παραδρομής είχα το dexter στο μυαλό μου, σωστός. Δεν αλλάζει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Koeman είπε

Ένα μαγαζάκι στον Χαλάνδρι  Αγ. Δημήτριο είναι που προσπάθησε να κάνει κάτι εν καιρώ κρίσης και ίσως δεν του βγήκε. Ίσως περνάει δύσκολη φάση, στο επιχειρείν δεν είναι όλα ρόδινα ούτε δεδομένα είναι διαρκής αγώνας. Αν τώρα οι υπηρεσίες που παρέχονται είναι χαμηλής ποιότητας το αξιολογούμε και πάμε παρακάτω. Δεν υπάρχει παντού δόλος ούτε απάτη...αν όντως δεν μπορεί να πληρώσει τους προμηθευτές του τότε ίσως δεν έχει ρευστότητα, ίσως έκανε άστοχες κινήσεις ίσως πολλά. Αν τώρα έφαγε λεφτά και πήγανε Μπαχάμες δεν το γνωρίζω. Μην βιάζεστε να δικάσετε σε ένα φόρουμ τον κόπο κάποιου χωρίς να γνωρίζετε κάτι στην ουσία. Πείτε την αρνητική σας εμπειρία, μέχρι εκεί. Με όλο τον σεβασμό και φυσικά το σχόλιο αφορά και άλλους όχι μόνο το foxstore.

Δεν πιστεύω ότι το μαγαζί θα είναι κάποια κομπίνα αλλά έχει κάνει αρκετά λάθη τα οποία σε κάνουν να χάσεις την εμπιστοσύνη σου (Περιήγηση στην σελίδα, Διαθεσιμότητα και αποστολή, προϊόντων, Υποστήριξη κλπ). Τώρα εάν τα λάθη είναι για αρκετά για κλείσιμο είναι ευθύνη του ιδιοκτήτη να αποφασίσει.

7 λεπτά πριν, Koeman είπε

Επίσης το θέμα είναι σε λάθος ενότητα.

Dang it I knew it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kostas_77 είπε

σου προτεινουν αυτοι τι build χρειαζεσαι αναλογα με την χρηση

Οχι σε καμια περιπτωση δεν το κανουμε αυτο οταν υπαρχει το σχετικο section εδω.

Αυτο θα το κανει ενας "ασχετος" και οχι ενα μελος του μεγαλυτερου τεχνολογικου φορουμ στην ελλαδα.

Το "χτισιμο" που θα γινει εδω θα ειναι κατα πολυ ανωτερο οποιουδηποτε μαγαζιου. ;)

Υπαρχουν πολλα "διαβασμενα" παιδια που βοηθουν χωρις αμοιβες και συμφεροντα...και μπραβο τους και τους ευχαριστουμε πολυ γι αυτο.

Φιλικα παντα.  :rolleyes:

*sorry για το offtopic

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πρόσφατα parts για ένα build από το κατάστημα. Η μόνη κακή εμπειρία, ήταν η πράγματι πολύ μεγάλη καθυστέρηση στην παράδοση. Τι κατάλαβα ότι κάνουν, και γι' αυτό έχουν τις πιο χαμηλές τιμές στην αγορά: δεν στοκάρουν ΚΑΘΟΛΟΥ, και στέλνουν τις παραγγελίες βάσει ζήτησης. Μαζεύουν κάποιο αριθμό παραγγελιών, εισάγουν από εξωτερικό πετυχαίνοντας καλές τιμές, και η γκρουπάζ μεταφορική που τους τα φέρνει μπορεί να κάνει 1-2 εβδομάδες, βάλε και την καθυστέρηση διαλογής-προώθησης μετά, μπορεί να φτάσει και τον μήνα μια παραγγελία σου να σου φτάσει.

Από εκεί και μετά όμως είχα πολύ καλή εξυπηρέτηση. + Ότι έφτιαξα τον υπολογιστή με το χαμηλότερο δυνατόν κόστος.

Λυπάμαι που βγήκε από το skroutz, πάντως!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, buuren είπε

Οχι σε καμια περιπτωση δεν το κανουμε αυτο οταν υπαρχει το σχετικο section εδω.

Αυτο θα το κανει ενας "ασχετος" και οχι ενα μελος του μεγαλυτερου τεχνολογικου φορουμ στην ελλαδα.

Το "χτισιμο" που θα γινει εδω θα ειναι κατα πολυ ανωτερο οποιουδηποτε μαγαζιου. ;)

Υπαρχουν πολλα "διαβασμενα" παιδια που βοηθουν χωρις αμοιβες και συμφεροντα...και μπραβο τους και τους ευχαριστουμε πολυ γι αυτο.

Φιλικα παντα.  :rolleyes:

*sorry για το offtopic

Δεν ειπα οτι μου αλλαξε το build μου απλος το συζητησα μαζι τους σαν δευτερη γνωμη εννοειται εγω ηξερα τι θελω 

Δεν ειναι ολοι "expert" για ενα build εδω μεσα για αυτο ανεφερα οτι το μαγαζι μπορει να σου προτεινει καποια parts αλλα καλο θα ηταν πρωτα αυτος να ξερεις πανω κατω τι θελει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις την καλύτερη τιμή περιμένεις. Αν βιάζεσαι πάς σε αλυσίδα να στον καλοπιάσουν.

Το μόνο που έχει stock και οι τιμές του δεν είναι πολύ αλμυρές είναι το  you. 

Το γράφω γιατί μου έκανε εντύπωση πως όλα τα τροφοτικα παράδειγμα είναι διαθέσιμα σε μια εργάσιμη. Ούτε το e-shop δεν τα έχει ετοιμοπαραδοτα όλα.

Anyway κρίμα όντως για το foxstore αν και νομίζω θα το δούμε σύντομα ξανά στο Σκρουτζ. Έτσι ειχε γινει και με το mustshop.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, radiohead είπε

Αν θέλεις την καλύτερη τιμή περιμένεις. Αν βιάζεσαι πάς σε αλυσίδα να στον καλοπιάσουν.

Το μόνο που έχει stock και οι τιμές του δεν είναι πολύ αλμυρές είναι το  you. 

Δεν εχεις αδικο απλα υποχρεουντε να δηλωνουν ακριβες εργασιμες και οχι να γραφουν 4 με 10 μερες και να περιμενεις 1 μηνα.Αρκετοι αγοραστες δεν εχουν υπομονη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να λέμε και τα καλά όμως, το παρήγγειλα από multicopter 5 πράγματα, όλα 4-10 εργάσιμες, ήρθαν τα 4 από τα 5 σε 3 μέρες, το πέμπτο δεν ήρθε ποτέ όμως :D 

Κανείς δε σου εγγυάται ότι αυτό που παραγγέλνεις θα το πάρεις, έστω και αργά εδώ που έχουμε φτάσει...

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...