Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο κατάστημα, καινούργιο ή refurbished?


metaxamoto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα ένα https://www.e-shop.gr/apc-le1200i-statheropoiitis-tasis-1200va-p-PER.701152

το οποίο μετά την αγορά του βγήκε εκτός στοκ(μάλλον το τελευταίο ήταν).

Το θέμα είναι πως άνοιξα το κουτί και το προϊόν είναι όπως φαίνεται στη φωτο..

Είναι refurbished??? Γιατί το πλήρωσα ως καινούργιο εννοείται!!

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

thumbnail_IMG_20190726_173340.jpg

Επεξ/σία από metaxamoto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία το e-shop δεν εχει καμία σχέση όπως ήταν μέχρι και πριν ένα χρόνο.

Ψωνίζω από το 2000 και γενικά ξέρω τον τρόπο προσέγγισης τιμών και γκάμας προϊόντων που έχει σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Θα πόνταρα ότι έχει αλλάξει διοίκηση, ή ότι έχει πουληθεί.

Οι τιμές του έχουν αναπροσαρμοστεί προς τα πάνω και η ποικιλία έχει μειωθεί αρκετά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τα crazy Sunday και καθημερινές προσφορές . Από εκεί και μετά ,ειδικά για επαρχία είναι ευκολία σε σχέση με ένα Σκρουτζομάγαζο (σε παραπλήσια τιμή πάντα ). Πάντως για PC καμία σχέση με παλιές τιμές και έχει κάποια χρόνια που τις GPU τις χτυπάει ανελέητα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ ts

Αν και δεν αγοράζω από το συγκεκριμένο κατάστημα και άρα δεν με αφορά δε νομίζεις ότι ο τίτλος περί παραπλάνησης, ακόμα και με ερωτηματικό, δημιουργεί άσχημη εικόνα;

Και ειδικά πριν καν εξακριβώσεις αν πρόκειται περί κάτι τέτοιου.

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάτι σαν "ερωτήματα για αγορά από e-shop" για να μην πω ότι θα μπορούσες να μην αναφέρεις καν την εταιρία πριν καν έχεις κάτι χειροπιαστό ότι σε αδίκησε με κάποιο τρόπο.

Είμαι από αυτούς που διαφωνώ όταν κάποιος γράφει "γνωστό κατάστημα ή αλυσίδα έκανε το χ ή το ψ" και μάλιστα το λέω και φωνάζω για γνωστοποίηση της εταιρία προκειμένου να προφυλάσσονται οι καταναλωτές και να σφίγγουν και κάποιοι κ...λοι από λαμόγια της αγοράς.

Όταν όμως δεν δείχνει να υπάρχει κάτι μεμπτό είναι κρίμα να "κράζεται" κάποιος. Έστω και με ερωτηματικό

Επεξ/σία από haris_216
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, haris_216 είπε

@ ts

Αν και δεν αγοράζω από το συγκεκριμένο κατάστημα και άρα δεν με αφορά δε νομίζεις ότι ο τίτλος περί παραπλάνησης, ακόμα και με ερωτηματικό, δημιουργεί άσχημη εικόνα;

Και ειδικά πριν καν εξακριβώσεις αν πρόκειται περί κάτι τέτοιου.

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάτι σαν "ερωτήματα για αγορά από e-shop" για να μην πω ότι θα μπορούσες να μην αναφέρεις καν την εταιρία πριν καν έχεις κάτι χειροπιαστό ότι σε αδίκησε με κάποιο τρόπο.

Είμαι από αυτούς που διαφωνώ όταν κάποιος γράφει "γνωστό κατάστημα ή αλυσίδα έκανε το χ ή το ψ" και μάλιστα το λέω και φωνάζω για γνωστοποίηση της εταιρία προκειμένου να προφυλάσσονται οι καταναλωτές και να σφίγγουν και κάποιοι κ...λοι από λαμόγια της αγοράς.

Όταν όμως δεν δείχνει να υπάρχει κάτι μεμπτό είναι κρίμα να "κράζεται" κάποιος. Έστω και με ερωτηματικό

Φίλε μου, αμέσως μετά που ανάρτησα το συγκεκριμένο, το σκέφτηκα αυτό που λες.

Εν μέρη έχεις δίκιο, αλλά δεν πρόκειται και για τελεσίδικο γιαυτό ρωτάω.

Αν υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω το όνομα από τον τίτλο, πες μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...