Προς το περιεχόμενο

Οθόνη LG 29" Full HD Ultrawide IPS FreeSync, 149€, @Πλαίσιο + @Κωτσόβολος


BladeRunner14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ξερετε παιδια αυτες οι οθονες ειναι μικρες αρκετα στο υψος, ειδικα σε αυτες τις ιντσες..

καλυτερα να τη δειτε απο κοντα πρωτα, ειναι πιο μικρη απο 27ρα κανονικη,

προσωπικα δε με βολευουν καθολου αλλα δε μου φαινονται και πρακτικες γενικοτερα

απο 23 κανονικη ειναι πιο ευκολη μεταβαση, αν εχετε 25+ πιστευω δυσκολα να σας βολεψει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Για ps4/one κανει η θα κουρασει το ultrawide?

 

Οι κονσόλες δεν έχουν υποστήριξη για ultrawide οπότε βλέπεις μαύρες (ή μάλλον φωσφορίζουσες γκρίζες) μπάρες αριστερά και δεξιά, πάντα και μόνιμα

Επεξ/σία από Nimuro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nimuro είπε

Η τιμή είναι πολύ καλή από την μια, από την άλλη για φθηνή οθόνη ακόμα και 25% δεν είναι καμμία τρελή διαφορά.

Είχα στο παρελθόν το προηγούμενο ultrawide μοντέλο της LG στο ίδιο μέγεθος (αμφιβάλλω αν αλλάζουν καν τα panels) και με κούραζε αρκετά το γκρίζο στις γωνίες.

Το ultrawide δεν είναι αρκετά μεγάλο πλεονέκτημα όταν με σχεδόν ίδια λεφτά παίρνεις οθόνη VA και ευχαριστιέσαι μαύρο, για εμένα τουλάχιστον.

Δεν έχει σχέση η εμπειρία στο ultrawide σε σχέση με τα κλασσικά format είτε αφορά το Gaming είτε οτιδήποτε κάνεις στο pc. 

Απλά ειναι ακριβές οθόνες στις καλές υλοπιιησεις ενω στις φθηνές υλοποιήσεις πάντα κάτι λείπει.

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

για word excel pdf κλπ χρήση εξυπηρετεί ετσι όπως είναι;

Θα πάθεις πλάκα σε productivity με ότι και αν ασχολείσαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρηστικές πληροφορίες:

1) Εξαιρετική τιμή για μια entry level ultrawide. Does not break the bank (ώστε να κλαις τα χρήματά σου) και σου επιτρέπει να βιώσεις τον ultrawide κόσμο.

Εάν σου κάνει, σύντομα θα θέλεις 34άρα.

2) Εάν υπάρχει η δυνατότητα, πρέπει να δεις από κοντά μια τέτοια οθόνη (οποιαδήποτε οθόνη, αλλά ένας λόγος παραπάνω για μιαν ultrawide).

Δεν είναι για όλους. Ισχύει ότι θα χρειαστείς fixes σε πολλά παιχνίδια και θα βλέπεις μαύρες μπάρες (όχι πάντα, αλλά πολλές φορές).

Τα ζυγίζεις, τα σκέφτεσαι και εφόσον μπορείς να ζήσεις με τέτοιες "μικροενοχλήσεις" προχωράς.

3) Θέμα προσωπικής προτίμησης αλλά το αναφέρω: δεν έχει curve η οθόνη και δεν χρειάζεται. Το ύψος της είναι, πράγματι, όσο μιας 22-24 ιντσών fhd οθόνης.

4)Επαναλαμβάνω: πρόκειται για entry level ultrawide. Μην πέφτουμε στην παγίδα να τη συγκρίνουμε με ακριβότερες οθόνες.

Σίγουρα δεν έχει την ποιότητα και τα features των ακριβών ultrawide (εξ ου και πληρώνεις λιγότερα), αλλά έρχεται σε εξαιρετική τιμή και προσφέρει αξιοπρεπέστατη browsing+gaming+productivity εμπειρία. Απολαυστική σε καμία των περιπτώσεων, καθώς εάν μεταβεί κάποιος σε 34-35'' ultrawide@1440p θα καταλάβει περί τίνος ομιλώ. Για την τιμή της, πάντως, μια χαρά επιλογές προσφέρει. Αλλιώς θα κόστιζε 600 ευρώ.

Πρώην κάτοχος της lg29um69g-b, νυν κάτοχος της alienware aw3418dw. Οπότε ό,τι γράφω προέρχεται από την προσωπική μου εμπειρία.

Επεξ/σία από DEADLAZARUS
  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DEADLAZARUS είπε

Χρηστικές πληροφορίες:

1) Εξαιρετική τιμή για μια entry level ultrawide. Does not break the bank (ώστε να κλαις τα χρήματά σου) και σου επιτρέπει να βιώσεις τον ultrawide κόσμο.

Εάν σου κάνει, σύντομα θα θέλεις 34άρα.

2) Εάν υπάρχει η δυνατότητα, πρέπει να δεις από κοντά μια τέτοια οθόνη (οποιαδήποτε οθόνη, αλλά ένας λόγος παραπάνω για μιαν ultrawide).

Δεν είναι για όλους. Ισχύει ότι θα χρειαστείς fixes σε πολλά παιχνίδια και θα βλέπεις μαύρες μπάρες (όχι πάντα, αλλά πολλές φορές).

Τα ζυγίζεις, τα σκέφτεσαι και εφόσον μπορείς να ζήσεις με τέτοιες "μικροενοχλήσεις" προχωράς.

3) Θέμα προσωπικής προτίμησης αλλά το αναφέρω: δεν έχει curve η οθόνη και δεν χρειάζεται. Το ύψος της είναι, πράγματι, όσο μιας 22-24 ιντσών fhd οθόνης.

4)Επαναλαμβάνω: πρόκειται για entry level ultrawide. Μην πέφτουμε στην παγίδα να τη συγκρίνουμε με ακριβότερες οθόνες.

Σίγουρα δεν έχει την ποιότητα και τα features των ακριβών ultrawide (εξ ου και πληρώνεις λιγότερα), αλλά έρχεται σε εξαιρετική τιμή και προσφέρει αξιοπρεπέστατη browsing+gaming+productivity εμπειρία. Απολαυστική σε καμία των περιπτώσεων, καθώς εάν μεταβεί κάποιος σε 34-35'' ultrawide@1440p θα καταλάβει περί τίνος ομιλώ. Για την τιμή της, πάντως, μια χαρά επιλογές προσφέρει. Αλλιώς θα κόστιζε 600 ευρώ.

Πρώην κάτοχος της lg29um69g-b, νυν κάτοχος της alienware aw3418dw. Οπότε ό,τι γράφω προέρχεται από την προσωπική μου εμπειρία.

Συμφωνω απολυτα σε ολα με 2 μονο παρατηρησεις. Μου συνεβη αυτο που αναφερεις στο 1), ενω δεν θα με απασχολουσε τοσο πολυ το 2), καθως ειναι παρα πολλα τα παιχνιδια που τρεχουν natively στα 21:9.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Συμφωνω απολυτα σε ολα με 2 μονο παρατηρησεις. Μου συνεβη αυτο που αναφερεις στο 1), ενω δεν θα με απασχολουσε τοσο πολυ το 2), καθως ειναι παρα πολλα τα παιχνιδια που τρεχουν natively στα 21:9.

Ε, ναι. Εάν σου αρέσει η 29άρα, είναι θέμα χρόνου να κάνεις ascend στην ultrawide master race:D.

Σωστός. Απλά, το ανέφερα επειδή υπάρχουν και πολλά παιχνίδια που θέλουν ένα fix για να παίξουν.

5 λεπτά υπόθεση αλλά πολλοί μπορεί να μην θέλουν να μπουν σ' αυτή τη διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnycer είπε

Εγώ που εχω μια ιδια, ειναι άραγε υπερβολή να παρω μια δευτερη; 😅

Εσύ μάλλον θες 38άρα ultrawide και ντρέπεσαι να το παραδεχθείς:D...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Ε, ναι. Εάν σου αρέσει η 29άρα, είναι θέμα χρόνου να κάνεις ascend στην ultrawide master race:D.

Σωστός. Απλά, το ανέφερα επειδή υπάρχουν και πολλά παιχνίδια που θέλουν ένα fix για να παίξουν.

5 λεπτά υπόθεση αλλά πολλοί μπορεί να μην θέλουν να μπουν σ' αυτή τη διαδικασία.

Ετσι ειναι πραγματικα, απλα ειναι πολυ καλη περιπτωση η συγκεκριμενη στα 150 ευρω και εχω την πεποιθηση οτι πολλοι θα αρκεστουν σε αυτη. Ειναι ικανοποιητικο το μεγεθος της και...ευκολοδηγητο.

Οι υπολοιποι ανησυχοι θα ανεβουν στο master race βαγονετο ετσι κι αλλιως, οταν τη δουν.. :)

 

 

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, drdedus είπε


θα πέσει ποτέ η τιμή σε ultrawide με μεγαλύτερη ανάλυση ?

Οταν γινει mainstream θα πεσει. Τωρα το 3440Χ1440 θελει καρτα θηριο για να οδηγηθει στο gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα 34" ultrawide 2k 100hz. Η εμπειρία είναι φανταστική. Δυστυχώς την πούλησα οπότε θα βολευτω με αυτήν του θέματος αν και είμαι σίγουρος ότι θα με χαλάσει το ύψος της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kostiger είπε

Οταν γινει mainstream θα πεσει. Τωρα το 3440Χ1440 θελει καρτα θηριο για να οδηγηθει στο gaming.

δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια, παράθυρα θέλω σε ενα πάνελ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Εάν σου κάνει, σύντομα θα θέλεις 34άρα.

Τεράστια αλήθεια.. έχω την 29 ψάχνομαι για 34

 

20190718_214756-1008x490.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...