Προς το περιεχόμενο

Οθόνη LG 29" Full HD Ultrawide IPS FreeSync, 149€, @Πλαίσιο + @Κωτσόβολος


BladeRunner14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αξιζουν πολλα  μπραβο στο πλαισιο καλαμαριας , γιατι καταλαβαν το προβλημα μου με την αναλυση και την δεχτηκαν πισω, παρολο που το mac mini μου εφταιγε.. και πηρα (+50 ευρω)  το νεοτερο μοντελο  LG  29" 29UM69G με display port οπου επαιξε σωστα απο την πρωτη στιγμη .. (thunderbolt σε DP )  !

Το αποτελεσμα ειναι τελειο..πολυ ευχαριστημενος απο  εικονα και παραγωγικοτητα σε αυτο το φορματ   !!

Υ.Γ.    Στο media markt για να επιστρεψω doa ενα φουρνακι μικροκυματων με ζαλισαν και εκανα σχεδον φασαρια ..

να τα λεμε και αυτα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, godjet είπε

αξιζουν πολλα  μπραβο στο πλαισιο καλαμαριας , γιατι καταλαβαν το προβλημα μου με την αναλυση και την δεχτηκαν πισω, παρολο που το mac mini μου εφταιγε.. και πηρα (+50 ευρω)  το νεοτερο μοντελο  LG  29" 29UM69G με display port οπου επαιξε σωστα απο την πρωτη στιγμη .. (thunderbolt σε DP )  !

Το αποτελεσμα ειναι τελειο..πολυ ευχαριστημενος απο  εικονα και παραγωγικοτητα σε αυτο το φορματ   !!

Υ.Γ.    Στο media markt για να επιστρεψω doa ενα φουρνακι μικροκυματων με ζαλισαν και εκανα σχεδον φασαρια ..

να τα λεμε και αυτα !

Το πλαίσιο έχει φοβερό after sale και μενα με εξυπηρέτησαν τους πηγα πίσω μια τηλεόραση και μου έκαναν αμέσως πίστωση χρημάτων! 

Άψογοι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, godjet είπε

αξιζουν πολλα  μπραβο στο πλαισιο καλαμαριας , γιατι καταλαβαν το προβλημα μου με την αναλυση και την δεχτηκαν πισω, παρολο που το mac mini μου εφταιγε.. και πηρα (+50 ευρω)  το νεοτερο μοντελο  LG  29" 29UM69G με display port οπου επαιξε σωστα απο την πρωτη στιγμη .. (thunderbolt σε DP )  !

Το αποτελεσμα ειναι τελειο..πολυ ευχαριστημενος απο  εικονα και παραγωγικοτητα σε αυτο το φορματ   !!

Υ.Γ.    Στο media markt για να επιστρεψω doa ενα φουρνακι μικροκυματων με ζαλισαν και εκανα σχεδον φασαρια ..

να τα λεμε και αυτα !

Μπραβο στο plaisio. Να πω οτι το 29UM69G ειναι το παλιο μοντελο αλλα ειναι καλυτερο αυτο του θεματος παρουσιαστηκε φετος το αλλο εχει απο το 2018 το ειχα παρει πριν 1.5 χρονο στα 265. Επισης ναι δουλευει εξαιρετικα το DP που εχει με καρτες τις nvidia. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι νομίζω ότι με την προσθήκη των ηχείων (έκπληξη θετική η απόδοση τους ) και to displayport τα 50 ευρώ Plus δικαιολογούνται.. τελικά χρειάζεται με το παραπάνω αυτή η είσοδος όπως αποδεικνύεται στην περίπτωση μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, godjet είπε

Ναι νομίζω ότι με την προσθήκη των ηχείων (έκπληξη θετική η απόδοση τους ) και to displayport τα 50 ευρώ Plus δικαιολογούνται.. τελικά χρειάζεται με το παραπάνω αυτή η είσοδος όπως αποδεικνύεται στην περίπτωση μου 

Ναι και τα ηχεια της ειναι πολυ αξιολογα οπως και το DP εφοσον παιζεις με nvidia καρτα. Ισως οτι καλυτερο υπαρχει μεχρι τα 200 ευρω σε UW σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Μπραβο στο plaisio. Να πω οτι το 29UM69G ειναι το παλιο μοντελο αλλα ειναι καλυτερο αυτο του θεματος παρουσιαστηκε φετος το αλλο εχει απο το 2018 το ειχα παρει πριν 1.5 χρονο στα 265. Επισης ναι δουλευει εξαιρετικα το DP που εχει με καρτες τις nvidia. 

Είναι λίγο παλιότερο από του θέματος αλλά είναι καλύτερο. Το ίδιο ακριβώς έκανα κι εγώ, πήρα του θέματος, το πήγα πίσω και κατέληξα στο 29UM69G το οποίο είναι ΠΟΛΥ καλύτερο, πιο ξεκούραστο, με περισσότερες επιλογές σύνδεσης και σχεδόν μηδενικό bleeding (ίσως ήμουν τυχερός εκεί).

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Ναι και τα ηχεια της ειναι πολυ αξιολογα οπως και το DP εφοσον παιζεις με nvidia καρτα. Ισως οτι καλυτερο υπαρχει μεχρι τα 200 ευρω σε UW σημερα.

Καλά είναι όχι κάτι το τρομερό όμως. Πιο ποιοτική κατασκευή γενικά αφού είναι ακριβότερο μοντέλο.

Επεξ/σία από pinakas0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Είναι λίγο παλιότερο από του θέματος αλλά είναι καλύτερο. Τι ίδιο ακριβώς έκανα κι εγώ, πήρα του θέματος, το πήγα πίσω και κατέληξα στο 29UM69G το οποίο είναι ΠΟΛΥ καλύτερο, πιο ξεκούραστο, με περισσότερες επιλογές σύνδεσης και σχεδόν μηδενικό bleeding (ίσως ήμουν τυχερός εκεί).

Καλά είναι όχι κάτι το τρομερό όμως. Πιο ποιοτική κατασκευή γενικά αφού είναι ακριβότερο μοντέλο.

Bleeding εχω μηδενικο και εγω το quality control ειναι τοπ εδω. Ελαχιστο clouding υπαρχει που δεν φαινεται πουθενα ομως παρα μονο σε τελειως μαυρη εικονα. Μετα απο 7-8 ωρες σερι δεν νιωθεις τιποτα ειναι οντως πολυ ξεκουραστο και σε gaming και σε browsing και σε ταινιες/σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CptBill είπε

εχει αλλαξει τοσο πολυ το πλαισιο ρε παιδια; γιατι παλια μονο κακες εμπειριες διαβαζα.

Και εγώ  είχα επιφυλάξεις .. φαίνεται οτι έχουν βελτιώσει την πολιτική τους ! 

 

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Bleeding εχω μηδενικο και εγω το quality control ειναι τοπ εδω. Ελαχιστο clouding υπαρχει που δεν φαινεται πουθενα ομως παρα μονο σε τελειως μαυρη εικονα. Μετα απο 7-8 ωρες σερι δεν νιωθεις τιποτα ειναι οντως πολυ ξεκουραστο και σε gaming και σε browsing και σε ταινιες/σειρες.

Την έχω μόνο μία δυο μέρες και νομίζω ότι δεν μπορώ να ξανά επιστρέψω στο προηγούμενο format.

Μπράβο στην LG για την ποιότητα του πάνελ της ανώτερα από τις προσδοκίες μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα κι εγώ και το laptop μου δεν βγάζει εικόνα καθόλου. Η οθόνη το βλέπει, αλλά μόνο μαύρο. Έχει δύο κάρτες γραφικών, μία Intel HD 4000 και μια GTX 760M. Παίζει να μην υποστηρίζουν αυτή την ανάλυση;

Αν όχι μικρό το κακό γιατί ετοιμάζω σύστημα με RX 570, αλλά για το γαμώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cubilone είπε

Την παρέλαβα κι εγώ και το laptop μου δεν βγάζει εικόνα καθόλου. Η οθόνη το βλέπει, αλλά μόνο μαύρο. Έχει δύο κάρτες γραφικών, μία Intel HD 4000 και μια GTX 760M. Παίζει να μην υποστηρίζουν αυτή την ανάλυση;

Αν όχι μικρό το κακό γιατί ετοιμάζω σύστημα με RX 570, αλλά για το γαμώτο.

Μάλλον το πρόβλημα είναι η κάρτα του λάπτοπ και όχι η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, gaius germanicus είπε

Ρε παιδιά 1080p σε 29 ιντσες δεν θα υπάρχει θέμα?

Δεν ειναι το κλασικο 1920x1080 εχει 33% παραπανω pixels. 96ppi σε μια αποσταση 60-70 εκατοστα ειναι αψογα και δεν υπαρχει κανενα θεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...