Προς το περιεχόμενο

Οθόνη LG 29" Full HD Ultrawide IPS FreeSync, 149€, @Πλαίσιο + @Κωτσόβολος


BladeRunner14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/othones/LG-Monitor-29-29wk500-p.htm

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/monitors/187946-lg-29wk500-p-29-ultrawide

Η χαμηλότερη τιμή από οποιαδήποτε άλλη φορά. Κυκλοφορεί στο Πλαίσιο και στον Κωτσόβολο.

Μέγεθος Οθόνης σε Ίντσες : 29"

Ανάλυση Οθόνης: 2560 x 1080

Χρόνος Απόκρισης: 5 ms

Λόγος Αντίθεσης : 5.000.000:1

Τύπος Οθόνης: IPS

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Age4Greeks είπε

Δε γίνεται σε IPS πάνελ τόσο μεγάλη αντίθεση, κάπου έχουν κάνει λάθος στα χαρακτηριστικά.

κανα χιλιαρικο ειναι το contrast απλα οι εταιρειες εφευρισκουν ειδικες συνθηκες για να βγαλουν αυτα που θελουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρτε την χθες. Θα απολαύσετε gaming χωρίς να χρειάζονται τρελές απαιτήσεις σε gpu. Εξαιρετική τιμή. Η αντίθεση της είναι κάπου στο 1000/1. Δεν δουλεύει με Nvidia κάρτες μιας και δεν έχει DP. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Πάρτε την χθες. Θα απολαύσετε gaming χωρίς να χρειάζονται τρελές απαιτήσεις σε gpu. Εξαιρετική τιμή. Η αντίθεση της είναι κάπου στο 1000/1. Δουλεύει και με Nvidia κάρτες με το freesync της από 40-75hz range. 

Έχει μόνο HDMI, δεν θέλει DP η Nvidia για να δουλέψει το FS?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JoannisV είπε

Έχει μόνο HDMI, δεν θέλει DP η Nvidia για να δουλέψει το FS?

Σωστός λάθος μου νόμιζα λέγαμε για άλλο μοντέλο με dp. Οπότε καλύτερα συνδιαστει με κάποια AMD κάρτα. Κάποια στιγμή θα φέρουν και το gsync με hdmi στις freesync οθόνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι πολύ καλή από την μια, από την άλλη για φθηνή οθόνη ακόμα και 25% δεν είναι καμμία τρελή διαφορά.

Είχα στο παρελθόν το προηγούμενο ultrawide μοντέλο της LG στο ίδιο μέγεθος (αμφιβάλλω αν αλλάζουν καν τα panels) και με κούραζε αρκετά το γκρίζο στις γωνίες.

Το ultrawide δεν είναι αρκετά μεγάλο πλεονέκτημα όταν με σχεδόν ίδια λεφτά παίρνεις οθόνη VA και ευχαριστιέσαι μαύρο, για εμένα τουλάχιστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nimuro είπε

Η τιμή είναι πολύ καλή από την μια, από την άλλη για φθηνή οθόνη ακόμα και 25% δεν είναι καμμία τρελή διαφορά.

Είχα στο παρελθόν το προηγούμενο ultrawide μοντέλο της LG στο ίδιο μέγεθος (αμφιβάλλω αν αλλάζουν καν τα panels) και με κούραζε αρκετά το γκρίζο στις γωνίες.

Το ultrawide δεν είναι αρκετά μεγάλο πλεονέκτημα όταν με σχεδόν ίδια λεφτά παίρνεις οθόνη VA και ευχαριστιέσαι μαύρο, για εμένα τουλάχιστον.

Tο θέμα είναι πως είναι -25% και σε μεγάλες αλυσίδες που σημαίνει καλύτερο after sales (αν χρειαστεί). Το δε Πλαίσιο βλέπω δίνει και εγγύηση 0 καμμένων pixel (?, δεν έχω διαβάσει τους όρους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JoannisV είπε

Tο θέμα είναι πως είναι -25% και σε μεγάλες αλυσίδες που σημαίνει καλύτερο after sales (αν χρειαστεί). Το δε Πλαίσιο βλέπω δίνει και εγγύηση 0 καμμένων pixel (?, δεν έχω διαβάσει τους όρους).

Αναμφισβήτητα είναι καλή προσφορά και για αυτό γιατί σου δίνει μια σιγουριά αν και δεν ξέρω αν το after sales είναι καλύτερο σε μεγάλες αλυσίδες πάντα (έχω κακές εμπειρίες προσωπικά). 

Από την άλλη απλά σε απόλυτους όρους είναι ένα μικρό σχετικά ποσό για ένα τέτοιου τύπου περιφερειακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την είχα αγοράσει με την προηγούμενη προσφορά που την είχε βγάλει το πλαίσιο. 

Αξίζει 100%

Προχωρηστε αφοβα 👍👍

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, moumos είπε

Επειδή ψάχνω για οθόνη 27 με ανάλυση 2Κ αυτή θα είναι κοντά σε απόδοση ή να μην το κοιτάω καν;

Επειδή την σκεφτόμουν άσχημα και εγώ που θέλω να πάρω κάτι ανάλογο με αυτό που ψάχνεις (έχω 23.5' αυτή την στιγμή), πήγα και την είδα σε κατάστημα. Σε χρώματα σε σχέση με το ΤΝ που έχω είναι πολύ καλύτερη, ωστόσο αυτό που με ξένισε άσχημα και γι'αυτό τελικά δεν την πήρα ήταν πως φάνηκε κοντή μιας και σε ύψος είναι περίπου αντίστοιχη με αυτό μίας 23'.

Αυτό βέβαια γιατί είμαι σε 23.5-24' και την είχα ως σημείο αναφοράς. Για κάποιον που έχει πχ. 19' ή 22' θα του φανεί πολύ μεγαλύτερη.

Επεξ/σία από JoannisV
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που ειδα την προσφορα απο πλαισιο την παρηγγειλα αμεσως μιας και συνηθως την παταγα αφου ωσπου να το σκεφτω, εληγε και η προσφορα! 

Θα την συνδοιασω με AMD Ryzen 3 2200G μιας και δεν εχω καρτα γραφικων.

Ελπιζω να δουλεψει συμφωνα με τις προσδοκιες μου. Οχι παιγνιδια, μονο εργασιες γραφειου σε πολλα παραθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...