Προς το περιεχόμενο

Nova στην Γερμανία (Μόναχο)


khalbinger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρά σε όλους,

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας τον προβληματισμό μου σχετικά με την εγκατάσταση nova και γενικότερα τηλεόρασης στο καινούργιο σπίτι που μπήκα στη Γερμανία (έξω απο το Μόναχο) όπου πλέον μένω μόνιμα. Εχω συνδρομη nova στην Ελλαδα και αναρωτιεμαι αν αυτο μπορω να το μεταφερω στην γερμανια. Χρειαζεται να κανω αιτημα στην εταιρια? Κανω νεο συμβολαιο καθως θα αλλαξει η διευθυνση? Αλλαζω το υπαρχον πακετο 3play σε σκετο nova TV και το μεταφερω μουλωχτα? Το βασικότερο, πιανει εδω τα συνδρομιτικα καναλια? Η γυναικα μου ακομα δεν ξερει γερμανικα και τα παιδια μου, οποτε θα ηθελα να εχουν λιγο πατριδα εδω. Θα χαρω πολυ να ακουσω προτασεις. εχω δυνατοτητα να στησω το πιατω στο σπιτι, αλλα εχει και το ιδιο το σπιτι δορυφορικη για τα γερμανικα καναλια... 

Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν από Γερμανία βλέπεις τον δορυφόρο που παίζει η Nova, αλλιώς θα μπορούσες να την έκανες στα μουλωχτά (αλλά άντε να βρεις τεχνικό)...

Μάλλον πρέπει να ρωτήσεις την Nova, ή κανέναν Έλληνα της Γερμανίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγο μεγαλυτερο πιατο απο το στανταρ λογικά θα τον πιασεις τον hotbird... δε χρειαζεται ο τεχνικος να ξερει τι και πως, του λες στοχευσε μου τον hotbird και τέλος.

Το κανουν πολλοι ελληνες του εξωτερικο, εχω και φιλο που το εκανε στη δανία (πιο βορεια) αλλα για να καταφερει να το πιασει καλα εβαλε ενα τεραστιο πιατο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2019 στις 4:54 ΜΜ, zmaskos είπε

Μονο στα μουλωχτά, όσο για το δορυφόρο άνετα τον πιάνεις Γερμανία αλλά όχι από το πιάτο που βλέπεις τα γερμανικά.

Εχω το πιατο στην ελλαδα και μαλλον θα το ξηλωσω και θα το παρω μαζι. απλα δεν πρεπει να πω στην nova οτι μετακομιζω. θα συνεχισω να πληρωνω ηλεκτρονικα τον λογαριασμο οπως κανω ηδη. Δεν ηξερα απλα αν ειναι εφικτο η αν πρπει να ακολουθησω την νομιμη οδο. Οχι οτι παρανομω, αλλα παρατυπω, χαχα. σε ευχαριστω

Θα βαλω το πιατο στην σκεπη και ο θεος βοηθος. 13 ευρω ειναι το μηνα, αν δεν πιασει χαλαλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2019 στις 4:30 ΜΜ, khalbinger είπε

Γεια και χαρά σε όλους,

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας τον προβληματισμό μου σχετικά με την εγκατάσταση nova και γενικότερα τηλεόρασης στο καινούργιο σπίτι που μπήκα στη Γερμανία (έξω απο το Μόναχο) όπου πλέον μένω μόνιμα. Εχω συνδρομη nova στην Ελλαδα και αναρωτιεμαι αν αυτο μπορω να το μεταφερω στην γερμανια. Χρειαζεται να κανω αιτημα στην εταιρια? Κανω νεο συμβολαιο καθως θα αλλαξει η διευθυνση? Αλλαζω το υπαρχον πακετο 3play σε σκετο nova TV και το μεταφερω μουλωχτα? Το βασικότερο, πιανει εδω τα συνδρομιτικα καναλια? Η γυναικα μου ακομα δεν ξερει γερμανικα και τα παιδια μου, οποτε θα ηθελα να εχουν λιγο πατριδα εδω. Θα χαρω πολυ να ακουσω προτασεις. εχω δυνατοτητα να στησω το πιατω στο σπιτι, αλλα εχει και το ιδιο το σπιτι δορυφορικη για τα γερμανικα καναλια... 

Σας ευχαριστω

Εχεις PM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα  φίλε Θέλω να σε στείλω  ένα προσωπικό μήνυμα  αλλά  δε ξέρω  πως.. πιθανόν  να μπόρεσω  να βοηθήσω.  Έχεις  και απο εμένα  μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/8/2019 στις 4:33 ΜΜ, khalbinger είπε

Εχω το πιατο στην ελλαδα και μαλλον θα το ξηλωσω και θα το παρω μαζι. απλα δεν πρεπει να πω στην nova οτι μετακομιζω. 

Δεν το περίμενα, αλλά φαίνεται πως γίνεται.

http://www.lyngsat-maps.com/europe.html

Διάλεξε δορυφόρο και θα σου βγάλει το χάρτη κάλυψης.

Μόναχο καλύτερα από Αθήνα...για δες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...