Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office Home and Student 2019- 2016 -59.95E- και 29.95


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

https://www.skroutz.gr/s/17393314/Micros oft-Office-Home-Student-2019-32-64bit-Medialess-1-user.html

το νεο office 2019 με αδεια για παντα και οχι 1 ετος. 60 ΕΥΡΩ

ΤΟ 2016 στα 30 ευρώ

https://www.e-wish.gr/microsoft-office-home-and-student-2016-32-64-bit-for-pc-gia-oikiaki-xrisi-kai-foitites-xhs2016xfpp/

spacer.png

 

 

Επεξ/σία από avacan23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι όλοι, εξαρτάται από το Πανεπιστήμιο. Στο Δημοκρίτειο που είναι η γυναίκα μου είχαν δωρεάν office και Windows... Ευτυχώς πρόλαβα και της έβαλα office και έχω και έναν κωδικό από Windows 10... Σταμάτησε την συμφωνία το Πανεπιστήμιο με την Microsoft και τώρα δεν παίρνει κανείς φοιτητής καινούργιος office... Ούτε φυσικά Windows... Άντε να καταλάβω Windows αλλά ούτε office έλεος... Αυτό ισχύει και για καθηγητές εκεί...Καθηγητές, μεταπτυχιακοί, διδακτορικοί κανείς... Και εργασίες κατά τα άλλα δημοσιεύουν και σε διεθνή περιοδικά και παντού... Με σπασμένα office... έλα ξεφτίλα... Αν πάμε σε spss κλπ εκεί πανηγύρι... Μια χαρά ζητάνε τα πανεπιστήμια από όλους έρευνα, εργασίες κλπ κλπ αλλά από εργαλεία σφυρίζουν αδιάφορα. Και μην μου πει κανείς για libre office όταν το 90% παγκοσμίως χρησιμοποιεί ms office... Δεν είναι ίδια ακριβώς πώς να το κάνουμε τώρα... Δεν γίνεται να στείλεις εργασία μαθηματικά σε περιοδικό για δημοσίευση σε libre office... Θα την ανοίξουν και θα βλέπουν άλλα...

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Όχι όλοι, εξαρτάται από το Πανεπιστήμιο. Στο Δημοκρίτειο που είναι η γυναίκα μου είχαν δωρεάν office και Windows... Ευτυχώς πρόλαβα και της έβαλα office και έχω και έναν κωδικό από Windows 10... Σταμάτησε την συμφωνία το Πανεπιστήμιο με την Microsoft και τώρα δεν παίρνει κανείς φοιτητής καινούργιος office... Ούτε φυσικά Windows... Άντε να καταλάβω Windows αλλά ούτε office έλεος... Αυτό ισχύει και για καθηγητές εκεί...Καθηγητές, μεταπτυχιακοί, διδακτορικοί κανείς... Και εργασίες κατά τα άλλα δημοσιεύουν και σε διεθνή περιοδικά και παντού... Με σπασμένα office... έλα ξεφτίλα... Αν πάμε σε spss κλπ εκεί πανηγύρι... Μια χαρά ζητάνε τα πανεπιστήμια από όλους έρευνα, εργασίες κλπ κλπ αλλά από εργαλεία σφυρίζουν αδιάφορα. Και μην μου πει κανείς για libre office όταν το 90% παγκοσμίως χρησιμοποιεί ms office... Δεν είναι ίδια ακριβώς πώς να το κάνουμε τώρα... Δεν γίνεται να στείλεις εργασία μαθηματικά σε περιοδικό για δημοσίευση σε libre office... Θα την ανοίξουν και θα βλέπουν άλλα...

Ρε φίλε 7 ευρώ κάνει το μήνα έλεος με την γυφτια... Και 1τβ cloud αν είναι δυνατόν... ας κόψουν ένα καφέ τα ακριβά κινητά μας μαραναν 

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Όχι όλοι, εξαρτάται από το Πανεπιστήμιο. Στο Δημοκρίτειο που είναι η γυναίκα μου είχαν δωρεάν office και Windows... Ευτυχώς πρόλαβα και της έβαλα office και έχω και έναν κωδικό από Windows 10... Σταμάτησε την συμφωνία το Πανεπιστήμιο με την Microsoft και τώρα δεν παίρνει κανείς φοιτητής καινούργιος office... Ούτε φυσικά Windows... Άντε να καταλάβω Windows αλλά ούτε office έλεος... Αυτό ισχύει και για καθηγητές εκεί...Καθηγητές, μεταπτυχιακοί, διδακτορικοί κανείς... Και εργασίες κατά τα άλλα δημοσιεύουν και σε διεθνή περιοδικά και παντού... Με σπασμένα office... έλα ξεφτίλα... Αν πάμε σε spss κλπ εκεί πανηγύρι... Μια χαρά ζητάνε τα πανεπιστήμια από όλους έρευνα, εργασίες κλπ κλπ αλλά από εργαλεία σφυρίζουν αδιάφορα. Και μην μου πει κανείς για libre office όταν το 90% παγκοσμίως χρησιμοποιεί ms office... Δεν είναι ίδια ακριβώς πώς να το κάνουμε τώρα... Δεν γίνεται να στείλεις εργασία μαθηματικά σε περιοδικό για δημοσίευση σε libre office... Θα την ανοίξουν και θα βλέπουν άλλα...

Ισχύουν αυτά που λες.

Αλλά η τιμή τους είναι ακριβή και δε γίνεται να χρηματοδοτείται απο το πανεπηστίμιο. Τα libre office και κάθε άλλο δωρεάν υποκατάστατο του Ms Office, δε με βόλεψε ποτε! Άντε πες πως δεν είναι καλό το GUI, αλλά η συμβατότητα είναι αισχρή!

Αναγκαστηκά σπασμένα και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Ή πληρώνεις τα ~60€  ανά 3 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑνεπιστημιο κρητης που ειμαι εγω εχει μεν office 365 δωρεαν και μονο cloud. 

ΤΑ συγκεκριμενα αναφερουν Lifetime αδεια αλλα δεν λενε τιποτα για  updates. Επισης μπορεις να τα εγκαταστησεις μονο σε ενα pc ή σε περισσοτερα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To libreoffice τι ακριβώς ασυμβατότητες έχει; Αν βρείτε κάποια, κάνουν πανηγύρι για να τη λύσουν αν στείλετε αναφορά, μπας και καταφέρουν να πάρουν μέρος στο code του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Libre για την δουλειά που κάνει το 99% των Ελλήνων μαθητών/φοιτητών/καθηγητών είναι υπεραρκετά. Από κει και πέρα office του 16 εγώ έχω με κλειδί από το ebay (όπως τα license για τα Windows που βάζουν πολλοί πλέον σε καινούρια pc) με 4 ευρώ. 

Επεξ/σία από teotsi21
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το libreoffice το χρησιμοποιώ 2-3 χρόνια τώρα, για excel  και PowerPoint. Έχω μεταφέρει και τροποποιήσει αρχεία σε πολλά laptops που είχαν MS Office. Δεν έχω διαπιστώσει ασυμβατότητες. 

Παλιότερα δεν ξέρω. Το θέμα είναι να συνηθίσεις το UI, που δεν είναι δα και τόσο δύσκολο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dellapple είπε

Ρε φίλε 7 ευρώ κάνει το μήνα έλεος με την γυφτια... Και 1τβ cloud αν είναι δυνατόν... ας κόψουν ένα καφέ τα ακριβά κινητά μας μαραναν 

Σώπα φίλε γυφτιά ε; Και ας πούμε στους καθηγητές τους δεν είναι γυφτιά να μην τους δίνουν όλα τα εργαλεία που χρειάζονται για να παράγουν έργο για το Πανεπιστήμιο ε; Ούτε καν πλησιάζεις και ντροπή και μόνο που το είπες. Ορατότης μηδέν λέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη πριν 20 χρόνια στα πανεπιστήμια  είχαν word γ8α να κάνουν δουλειά? Ξαφνικά έγιναν όλοι  επαγγελματίες και δεν περισσεύουν  7 ευρώ ένα τώρα 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, teotsi21 είπε

Τα Libre για την δουλειά που κάνει το 99% των Ελλήνων μαθητών/φοιτητών/καθηγητών είναι υπεραρκετά. Από κει και πέρα office του 16 εγώ έχω με κλειδί από το ebay (όπως τα license για τα Windows που βάζουν πολλοί πλέον σε καινούρια pc) με 4 ευρώ. 

Ούτε καν για το libre, δεν πλησίασες καν... Και εγώω έχω και libre αλλά όταν θέλω να κάνω εργασία μαθηματικά ή διαγώνισμα ή ξέρω γω οτιδήποτε που θα το στείλω σε κάποιον που έχει ms office τα μισά από αυτά που θα γράψω θα τα δει εντελώς διαφορετικά... Μην λέμε πατάτες... Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν γράφεις με libre, το πρόβλημα είναι ότι όταν θα ανοίξουν το αρχείο από ms office θα δουν διαφορετικά πράγματα. Οπότε αναγκαστικά θα χρησιμοποιήσεις ms office... Μιλάμε για δημοσιεύσεις μεταπτυχιακών/διδακτορικών σε περιοδικά κλπ κλπ...

4 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Το libreoffice το χρησιμοποιώ 2-3 χρόνια τώρα, για excel  και PowerPoint. Έχω μεταφέρει και τροποποιήσει αρχεία σε πολλά laptops που είχαν MS Office. Δεν έχω διαπιστώσει ασυμβατότητες. 

Παλιότερα δεν ξέρω. Το θέμα είναι να συνηθίσεις το UI, που δεν είναι δα και τόσο δύσκολο. 

Ούτε καν...

3 ώρες πριν, apollon18 είπε

Ειδικά για πανεπιστήμια και για μαθηματικά δεν κάνεις σοβαρή δουλεια χωρίς LateX. Το Word απλά δεν είναι κατάλληλο για μαθηματικά.

Οκ...not!

9 λεπτά πριν, Dellapple είπε

Συγγνώμη πριν 20 χρόνια στα πανεπιστήμια  είχαν word γ8α να κάνουν δουλειά? Ξαφνικά έγιναν όλοι  επαγγελματίες και δεν περισσεύουν  7 ευρώ ένα τώρα 

Ξαναλέω... Δεν είμαι το πρόβλημα το Πανεπιστήμιο, ούτε το αν υπάρχουν τα εργαλεία στο libre office... Το πρόβλημα είναι ότι όλοι μα όλοι οι υπόλοιποι χρησιμοποιούν ms office... Άντε στείλε σε διεθνές περιοδικό δημοσίευση σε libre να γελάνε και οι πέτρες, ούτε καν θα την ελέγξουν, θα την φας πίσω για να την κάνεις ms word/excel και ξέρω εγώ τι άλλο...hell ούτε από τον καθηγητή σου δεν θα περάσει όχι να την στείλεις και για δημοσίευση...

Βγήκαμε εντελώς off topic... Εγώ σταματάω εδώ. Ο καθένας την γνώμη του.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...