Προς το περιεχόμενο

Κατασκευαστής θηκών επιβεβαιώνει τις ονομασίες iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά... καλά... να μου το θυμηθήτε, με αφορμή το πίσω μέρος του κινητού η apple θα ασχοληθεί και με τις λευκές συσκευές και αρχικά με τα φουρνάκια ...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα αληθεια ασχημο και ειμαι και πιθανος αγοραστης αφου θα αναβαθμισω φετος πιθανοτατα. Το μονο «καλο»;;; Τα κρυβουν ολα οι θηκες που ολοι πλεον βαζουμε. 

Επεξ/σία από manoskap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ελπιζω να μην ισχυουν οι ονομασιες γιατι ειναι απλα τραγικες.

Δεν εχω θεμα προσωπικα με την διαταξη των καμερων αν ειναι ετσι,αλλα οι ονομασιες ειναι κυριολεκτικα οτι να ναι.

Ας ειναι 1080p η οθονη του φθηνοτερου Iphone και ας ειναι Ips. Ειδικα αν μπει και καμια μπαταρια μεγαλυτερη απο το Iphone xr,θα κανει παρτυ η συσκευη και αν εχει και τον ultrawide φακο.

Η οθονη του iphone xr δεν χαντακωθηκε επειδη ειναι ips,αλλα για την χαμηλη αναλυση της.

Ας βάλουν και 360p τότε. Αμα την βρίσκετε με ριγμένες ανάλυσης λες και δεν υπάρχουν αλλα κινητά καλύτερα. Με την 1080p θα χασεις παρα πολύ σκιά και παρα πολύ λεπτομέρεια και θα τα βλέπεις όλα ξεβαμμένα. Δηλαδή θα δόσης κάνα 900+ euro για κινητό με 1080p ανάλυση και IPS οθόνη. Γιατί να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο ενώ μπορεί να πάρει Huawei P30, Huawei P30 Prο, Xiaomi Μi Max 3, Xiaomi Μη 6, Xiaomi Μi Note 2, One Plus 7 Pro, Samsung s9+ ,s10+, Note8, Note9. Με τέτοια specs πρέπει να έχει τιμή midrage κινητού γιατί ούτε τα samsung A5 και j5 δεν μπορεί να χτυπήσει ποσο μάλλον ναυαρχίδες με τετια specs. Οτι φακό και να βάλει ακόμα και 10 χρονια μπροστά να είναι κανένα iphone δεν έχει κώδικα. Ποσο μάλλον να χτυπήσει κινητά με night sight. Τα 2 τελευταία μοντέλα iphone δεν πούλησαν γιατί ήταν πανάκριβα και μάπα. Και αυτό το κατάλαβε και η κουτσή μαρία.

48 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Βαστα, και το κινητο μου ips εχει και μια χαρα αυτονομια εχει και τα εχω και ολα ανοιχτοχρωμα οπως μου αρεσουν.

Πιο κινητό εχεις για πες μου. Γιατί εδώ μιλάμε για iphone που θα κοστίζει το λιγότερο 900 euro.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdfaster είπε

 Γιατί να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο ενώ μπορεί να πάρει  μια χ Android ναυαρχιδα?

Γιατι ισως δεν θελει Android?

Ναι ξερω οτι πολλες φορες καποιοι το θεωρουν παραλογο να βαζει πχ καποιος το ιδιο το Ios και την υποστηριξη απο τις Android ναυαρχιδες,αλλα να που ισχυει στην πραξη,ειδικα αν λαβουμε στα υποψη και τις αλλες ios συσκευες που συνεργαζονται αψογα με τα Iphone οπως τα airpods/power beats,ipad,iwatch και παει λεγοντας.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι ισως δεν θελει Android?

Ναι ξερω οτι πολλες φορες καποιοι το θεωρουν παραλογο να βαζει πχ καποιος το ιδιο το Ios και την υποστηριξη απο τις Android ναυαρχιδες,αλλα να που ισχυει στην πραξη,ειδικα αν λαβουμε στα υποψη και τις αλλες ios συσκευες που συνεργαζονται αψογα με τα Iphone οπως τα airpods/power beats,ipad,iwatch και παει λεγοντας.

 Αμα δεν θέλει android είναι μονόδρομος το ios αυτο ειναι δεδομενο. Και εμενα μου αρέσει το ios αλλα αυτό είναι το 50% μιας συσκευής. Το άλλο 50% είναι το hardware. Και τι να το κάνω το ios με τι να το βλέπω με ips και με 1080p για να παρακαλώ να συνύπαρξη με την μικρή μπαταρία. Και η κάμερα θα μπορεί να κοντράρει το note10+ και ποσο μάλλον τα pixel και τα huawei με που έχουν και night sight μεσα? Όχι δεν θα μπορεί καθόλου. Αρα 900+ euro μπορι και πανο απο 1000 euro απλά για το ενα λειτουργικό το θεωρώ παρα μα παρα πολυ πανάκριβο. Η apple όσο μπορεί θα πατάει στο λειτουργικό και θα αφήνει το hardware απ έξω όπως κάνει τα τελευταία χρονια. Γιατί το θεωρώ αδιανόητο εταιρία σαν αυτή να μην έχει τεχνολογία για oled η για μπαταρία μεγάλη η και για καλο κώδικα στην κάμερα που να μπορεί να κοντράρει το night sight στα ίσια.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, stafaf είπε

Σε όσους δεν αρέσει η διάταξη των καμερών, αν είχε διάταξη που θα τους άρεσε θα το αγόραζαν; 

Συνεχίστε τώρα την πρέφα... συγγνώμη τον σχολιασμό εννοούσα. 

Όταν βγήκε το mate 20 pro δεν σας άρεσε η διάταξη. Τώρα ξαφνικά είναι η καλύτερη υλοποίηση. 

25 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι ισως δεν θελει Android?

Ναι ξερω οτι πολλες φορες καποιοι το θεωρουν παραλογο να βαζει πχ καποιος το ιδιο το Ios και την υποστηριξη απο τις Android ναυαρχιδες,αλλα να που ισχυει στην πραξη,ειδικα αν λαβουμε στα υποψη και τις αλλες ios συσκευες που συνεργαζονται αψογα με τα Iphone οπως τα airpods/power beats,ipad,iwatch και παει λεγοντας.

 

 

Δηλαδή εσύ παίρνεις iPhone γιατί δουλεύει άψογα με τα airpods, iwatch? 

Ευτυχώς που δεν επιλέγεις πρώτα τη θήκη και το πας με τα ακουστικά. 

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Δηλαδή εσύ παίρνεις iPhone γιατί δουλεύει άψογα με τα airpods, iwatch? 

Μπορεί και να σου φαίνεται παράξενο, όντας ζώντας σε ένα οικοσύστημα που προσομοιάζει με ζούγκλα, αλλά ναι, πολλοί παίρνουν iPhone γιατί δουλεύει τέλεια με τα αξεσουάρ που προανέφερες.

Είδες τί μαθαίνεις εδώ μέσα; 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, asdfaster είπε

 Αμα δεν θέλει android είναι μονόδρομος το ios αυτο ειναι δεδομενο. Και εμενα μου αρέσει το ios αλλα αυτό είναι το 50% μιας συσκευής. Το άλλο 50% είναι το hardware. Και τι να το κάνω το ios με τι να το βλέπω με ips και με 1080p για να παρακαλώ να συνύπαρξη με την μικρή μπαταρία.

Και η κάμερα θα μπορεί να κοντράρει το note10+ 

Τελευταια φορα που κοιταξα σε διαφορες μετρησεις παντως,τα Iphone xr και xs max δεν ηταν μακρια απο τα κινητα με τις μεγαλες μπαταριες της αγορας τυπου note9,s10+,γιατι κανει καλη διαχείριση το Ios.

Για παραδειγμα το iphone xr και το Iphone xs max εχουν καλυτερη αυτονομια απο το απλο S10.

Οσο για τα της καμερας,το Iphone xs περυσι μια χαρα κοντραρε το note9 και το s10,σε φωτογραφιες σε συνθηκες καλου φωτισμου(που τραβαει κυριως ο περισσοτερος κοσμος)και κυριως σε video.

Οντως night mode δεν εχει προς το παρον για οποιον τον ενδιαφερει,αλλα στην πραξη ειναι ελαχιστοι αυτοι που πραγματικα χρειαζονται το night mode.

19 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Δηλαδή εσύ παίρνεις iPhone γιατί δουλεύει άψογα με τα airpods, iwatch? 

Ευτυχώς που δεν επιλέγεις πρώτα τη θήκη και το πας με τα ακουστικά. 

Το περιεργο που ακριβως το βρισκεις? Υποτιθεται οτι αγοραζουμε πραγματα για να μας κανουν την ζωη πιο ευκολη. 

Και οσο και αν σου φαινεται κουλο,τα Airpods(ή και τα Beats) και το Iwatch δουλευουν καλυτερα σε iphone.

Τα περισσοτερα bluetooth ακουστικα που ειδα σε Android μερια,ουτε το ποσοστο της μπαταριας της θηκης των ακουστικων δεν δειχνουν.
 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Όταν βγήκε το mate 20 pro δεν σας άρεσε η διάταξη. Τώρα ξαφνικά είναι η καλύτερη υλοποίηση. 

Τουλάχιστον στο mate 20 pro οι κάμερες είναι κεντραρισμένες και δεν χτυπάει άσχημα στο μάτι... κατά τα άλλα θα ζήσουμε άλλη μια ιστορία τύπου κουκουβάγιας και τέκνων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/8/2019 στις 11:10 ΜΜ, asdfaster είπε

 Αμα δεν θέλει android είναι μονόδρομος το ios αυτο ειναι δεδομενο. Και εμενα μου αρέσει το ios αλλα αυτό είναι το 50% μιας συσκευής. Το άλλο 50% είναι το hardware. Και τι να το κάνω το ios με τι να το βλέπω με ips και με 1080p για να παρακαλώ να συνύπαρξη με την μικρή μπαταρία. Και η κάμερα θα μπορεί να κοντράρει το note10+ και ποσο μάλλον τα pixel και τα huawei με που έχουν και night sight μεσα? Όχι δεν θα μπορεί καθόλου. Αρα 900+ euro μπορι και πανο απο 1000 euro απλά για το ενα λειτουργικό το θεωρώ παρα μα παρα πολυ πανάκριβο. Η apple όσο μπορεί θα πατάει στο λειτουργικό και θα αφήνει το hardware απ έξω όπως κάνει τα τελευταία χρονια. Γιατί το θεωρώ αδιανόητο εταιρία σαν αυτή να μην έχει τεχνολογία για oled η για μπαταρία μεγάλη η και για καλο κώδικα στην κάμερα που να μπορεί να κοντράρει το night sight στα ίσια.

Τι διαβάζω Θεέ μου ...

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stafaf είπε

Μπορεί και να σου φαίνεται παράξενο, όντας ζώντας σε ένα οικοσύστημα που προσομοιάζει με ζούγκλα, αλλά ναι, πολλοί παίρνουν iPhone γιατί δουλεύει τέλεια με τα αξεσουάρ που προανέφερες.

Είδες τί μαθαίνεις εδώ μέσα; 

Όντως έχετε σοβαρά κριτήρια 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Ας βάλουν και 360p τότε. Αμα την βρίσκετε με ριγμένες ανάλυσης λες και δεν υπάρχουν αλλα κινητά καλύτερα. Με την 1080p θα χασεις παρα πολύ σκιά και παρα πολύ λεπτομέρεια και θα τα βλέπεις όλα ξεβαμμένα. Δηλαδή θα δόσης κάνα 900+ euro για κινητό με 1080p ανάλυση και IPS οθόνη. Γιατί να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο ενώ μπορεί να πάρει Huawei P30, Huawei P30 Prο, Xiaomi Μi Max 3, Xiaomi Μη 6, Xiaomi Μi Note 2, One Plus 7 Pro, Samsung s9+ ,s10+, Note8, Note9. Με τέτοια specs πρέπει να έχει τιμή midrage κινητού γιατί ούτε τα samsung A5 και j5 δεν μπορεί να χτυπήσει ποσο μάλλον ναυαρχίδες με τετια specs. Οτι φακό και να βάλει ακόμα και 10 χρονια μπροστά να είναι κανένα iphone δεν έχει κώδικα. Ποσο μάλλον να χτυπήσει κινητά με night sight. Τα 2 τελευταία μοντέλα iphone δεν πούλησαν γιατί ήταν πανάκριβα και μάπα. Και αυτό το κατάλαβε και η κουτσή μαρία.

Πιο κινητό εχεις για πες μου. Γιατί εδώ μιλάμε για iphone που θα κοστίζει το λιγότερο 900 euro.

Γιατί ρε φίλε δεν μας αρέσει το Android πως να το κάνουμε; Με το ζόρι παντρειά ;

η να πάρουμε Android ένα χιλιάρικο και μετά από ένα 2μηνο να έχει πέσει στη μισή τιμη σχεδόν ;

  • Like 4
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Καλά... καλά... να μου το θυμηθήτε, με αφορμή το πίσω μέρος του κινητού η apple θα ασχοληθεί και με τις λευκές συσκευές και αρχικά με τα φουρνάκια ...

Αγαπητέ μου, όταν το ακουμπάς στο τραπεζάκι της καφετέριας με την πλάτη πάνω πώς θα φαίνεται ότι είναι το καινούριο iPhone?

  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...