Προς το περιεχόμενο

Δώρο για επιτυχία στις πανελλήνιες


ElectricWheel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χειροποιητη δερματοδετη ατζεντα/σημειωματάριο με τα αρχικά της χαραγμενα μπροστα. Κατι μοναδικο, κομψο και χρησιμο δηλαδη. Κοσμήματα θα παρουν κι αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

13 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Χειροποιητη δερματοδετη ατζεντα/σημειωματάριο με τα αρχικά της χαραγμενα μπροστα. Κατι μοναδικο, κομψο και χρησιμο δηλαδη. Κοσμήματα θα παρουν κι αλλοι.

Καλά δε νομίζω ότι θα της πάρει κανείς άλλος δώρο.. άντε οι γονείς της και άντε το αμορε της (που τέτοιος που είναι θα της πάρει κάτι τελείως πρακτικό δεν θα ξοδευτεί)

Τώρα για καρέκλα δε θα έδωινα 500 ευρώ σορυ. Για πένα και δερματόδετη ατζένα το συζητάω αν και την εποχή των κινητών και των ταμπλετ μου κάνουν λίγο 90s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι πενες, οι ατζεντες, τα βιβλια, τα ρολογια κλπ ειναι δωρα διαχρονικα, δεν ειναι 90s, lol XD (καποιος μπορει να εχει στην κατοχη του και αυτα αλλα και gadgets, δεν αποκλειει το ενα το αλλο). Εσυ ξερεις καλυτερα τι ταιριαζει στα γουστα κ στον χαρακτηρα της.

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν μ φέρναν πένα 200 ευρώ θα του έλεγα καλά είσαι τρόμπας ; :) Χαρτοφύλακας καλύτερα. Αν και μπορει και να της πήγαινα μια δωροκάρτα από κάποιο πολυκατάστημα (Κωτσόβολος, Public, Πλαίσιο κτλ) και να της έλεγα επειδή δεν ήξερα τι να σου πάρω, πιστεύω ότι έτσι θα πάρεις αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι ... Έτσι διώχνεις το βάρος από πάνω σου και είσαι σίγουρος ότι θα πάρει πραγματικά ότι θέλει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ElectricWheel είπε

Τώρα για καρέκλα δε θα έδωινα 500 ευρώ σορυ.

Μα δεν θα κάτσεις εσύ!

Η δωρολήπτρια πιθανόν να την εκτιμήσει λόγω των ατελείωτων ωρών που θα υποχρεωθεί να τη χρησιμοποιήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ElectricWheel είπε

Με τον φίλο μου θέλουμε να πάρουμε ένα δώρο σε μια καλή μας φίλη (29 χρονών) επειδή έγραψε πολύ καλά στις πανελλήνιες (οκ βάσεις δεν βγήκαν αλλά με το βαθμό που έβγαλε δεν γίνεται να μην μπει). Κάτι σε κόσμημα λέμε (τι δώρο ταιριάζει σε αυτή την περίσταση και σε αυτή την ηλικία;). Λέγαμε κάτι σε ασημένια ή λευκόχρυση αλυσίδα είτε για βραχιόλι, είτε για το λαιμό δεν ξέρω. Οπτικά είναι τόσο έντονη η διαφορά ασημιού/λευκόχρυσου; Έχουν κάποια διαφορά πέραν την τιμής; Από το ιντερνετ δε ξερω αν ειναι καλη ιδεα να το παραγγειλουμε μου φαίνεται πιο αξιόπιστο από κοσμηματοπωλείο, εκτός και αν ξέρει κανείς σας κάποιο εμπιστο σαιτ. Από κοσμηματοπωλεία έχετε να προτείνετε κάτι; Και για μια ασημένια ή λευκόχρυση αλυσίδα τι τιμή περίπου παίζει; Είμαι της αποψης ότι το ασήμι είναι καλύτερο γιατί και καλό θεωρείται και πιο φτηνό είναι και δεν θαχεις και τοσο φοβο μη στο κλέψουνε. Οι κοπέλες της παρέας τι θα προτιμούσατε σε κόσμημα;

Ένα ταξίδι ίσως??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

Ένα ταξίδι ίσως??

Θα βγει αρκετά ακριβούτσικο και θέλει και να καονίσεις ημερομηνίες και γενικά κάπως μπελαλίδικο, αλλιώς καλό σαν ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως, όλοι οι δικηγόροι έχουν εκτός από χαρτοφύλακες και ατζέντες στις οποίες σημειώνουν τις ημερομηνίες από τις δίκες που παίρνουν αναβολή και τις συμβουλεύονται ώστε να ζητήσουν απ' τον πρόεδρο να αλλάξει ημερομηνία γιατί μπορεί να συμπίπτει με άλλη δίκη που έχουν. Και ξέρεις γιατί έχουν ατζέντες και τα σημειώνουν όλα αυτά και όχι σε κινητά, τάμπλετ και λάπτοπ? μάλλον κατάλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Xacti είπε

Και όμως, όλοι οι δικηγόροι έχουν εκτός από χαρτοφύλακες και ατζέντες στις οποίες σημειώνουν τις ημερομηνίες από τις δίκες που παίρνουν αναβολή και τις συμβουλεύονται ώστε να ζητήσουν απ' τον πρόεδρο να αλλάξει ημερομηνία γιατί μπορεί να συμπίπτει με άλλη δίκη που έχουν. Και ξέρεις γιατί έχουν ατζέντες και τα σημειώνουν όλα αυτά και όχι σε κινητά, τάμπλετ και λάπτοπ? μάλλον κατάλαβες

Δεν είνσι δικηγόρος όμως τώρα, σε 4-5 χρόνια από τώρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί έτσι όπως λες. Τώρα δε θα χει δίκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωραιότατο δωρο το κοσμημα. Ψάξε για δημιουργίες της Δεληγιάννη , προσωπικα τη θεωρώ απο τις κορυφαιες ελληνίδες δημιουργούς, εχει μερικά τρομερα κομματια στο ευρος τιμης που θέλεις. 

Χαρτοφύλακα για γυναικα θα δυσκολευτεις ιδιαιτερα. Αν καταληξεις εκει, οπωσδήποτε απο φυσικό κατάστημα και οχι ιντερνετικο, για πολλους λογους με κυριότερο εκ των οποίων οτι μαλλον θα τον αλλαξει και θα παρει καποια τσαντα εξοδου.

Και η ατζεντα ειναι χρησιμη και ωραιο status item, αλλα θα προτιμουσα κοσμημα.

Παρεμπιπτόντως,  το ασήμι με τον λευκοχρυσο οπτικα δεν εχει μεγαλη διαφορα.  Φυσικα εχει πολλη μεγαλη διαφορα στην τιμη. Επισης δε  θεωρω πως παίρνει κανεις δωρο ενα κοσμημα με γνώμονα πως παιζει και να το λιωσει καποτε και να αγορασει ρεύμα ξερωγω, το βρισκω τοσο λογικό, οσο να της παρεις ενα μπλουζακι διαλέγοντας το υφασμα με βάση το οτι μπορει μελλοντικά να γινει απορροφητικό ξεσκονοπανο. Λειτουργεί, αλλα... οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ωραιότατο δωρο το κοσμημα. Ψάξε για δημιουργίες της Δεληγιάννη , προσωπικα τη θεωρώ απο τις κορυφαιες ελληνίδες δημιουργούς, εχει μερικά τρομερα κομματια στο ευρος τιμης που θέλεις. 

Χαρτοφύλακα για γυναικα θα δυσκολευτεις ιδιαιτερα. Αν καταληξεις εκει, οπωσδήποτε απο φυσικό κατάστημα και οχι ιντερνετικο, για πολλους λογους με κυριότερο εκ των οποίων οτι μαλλον θα τον αλλαξει και θα παρει καποια τσαντα εξοδου.

Και η ατζεντα ειναι χρησιμη και ωραιο status item, αλλα θα προτιμουσα κοσμημα.

Παρεμπιπτόντως,  το ασήμι με τον λευκοχρυσο οπτικα δεν εχει μεγαλη διαφορα.  Φυσικα εχει πολλη μεγαλη διαφορα στην τιμη. Επισης δε  θεωρω πως παίρνει κανεις δωρο ενα κοσμημα με γνώμονα πως παιζει και να το λιωσει καποτε και να αγορασει ρεύμα ξερωγω, το βρισκω τοσο λογικό, οσο να της παρεις ενα μπλουζακι διαλέγοντας το υφασμα με βάση το οτι μπορει μελλοντικά να γινει απορροφητικό ξεσκονοπανο. Λειτουργεί, αλλα... οχι.

Και εγώ υπέρ του κοσμήματος είμαι. Για χαρτοφύλακα συμφωνώ ότι μάλλον θα τον αλλάξει στο τέλος και δεν μου πάει πολύ για δώρο σε γυναίκα. Θέλω κάτι να το "χαρεί" να μην έχει πάνω του τη "στάμπα" της δουλειάς. Αυτό με το λιώσιμο το είπα επειδή μου είπαν ότι είναι πεταμένα λεφτά. Αλλά ο χρυσός, ο άργυρος, η πλατίνα παραμένουν. Όπως και τα διαμάντια (αλλά δεν είμαι ο ωνάσης τι να κάνουμε). Ενώ ένα κινητό ή ένα λαπτοπ χάνουνν την αξία τους με τον καιρό. Τώρα στο τι κόσμημα δεν ξέρω είμαι λίγο μπερδεμένος, θα δω και της δημιουργίες που μου είπες. Την έχω ακούσει να λέει ότι της άρεσε μια λευκόχρυση αλυσιδίτσα που είχε κρεμασμένο πάνω κάτι (για το λαιμό). Βέβαια λευκόχρυση αλλυσίδα με λευκόχρυσο πραγματάκι θα ανεβάσει και την τιμή και την πίεση μου στα ύψη για αυτό σκέφτομαι κάτι από ασήμι. Και χρυσό θα μπορούσαμε θεωρητικά αλλά μου κάνει κάπως ξεπερασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ElectricWheel είπε

Και εγώ υπέρ του κοσμήματος είμαι. Για χαρτοφύλακα συμφωνώ ότι μάλλον θα τον αλλάξει στο τέλος και δεν μου πάει πολύ για δώρο σε γυναίκα. Θέλω κάτι να το "χαρεί" να μην έχει πάνω του τη "στάμπα" της δουλειάς. Αυτό με το λιώσιμο το είπα επειδή μου είπαν ότι είναι πεταμένα λεφτά. Αλλά ο χρυσός, ο άργυρος, η πλατίνα παραμένουν. Όπως και τα διαμάντια (αλλά δεν είμαι ο ωνάσης τι να κάνουμε). Ενώ ένα κινητό ή ένα λαπτοπ χάνουνν την αξία τους με τον καιρό. Τώρα στο τι κόσμημα δεν ξέρω είμαι λίγο μπερδεμένος, θα δω και της δημιουργίες που μου είπες. Την έχω ακούσει να λέει ότι της άρεσε μια λευκόχρυση αλυσιδίτσα που είχε κρεμασμένο πάνω κάτι (για το λαιμό). Βέβαια λευκόχρυση αλλυσίδα με λευκόχρυσο πραγματάκι θα ανεβάσει και την τιμή και την πίεση μου στα ύψη για αυτό σκέφτομαι κάτι από ασήμι. Και χρυσό θα μπορούσαμε θεωρητικά αλλά μου κάνει κάπως ξεπερασμένο.

μην το παιδεύεις, απ'την στιγμή που αποφασίσατε να της κάνετε κάτι δώρο μην σκέφτεσαι αρνητικά κι αγχώνεσαι... δεν θα την παντρευτείτε κιόλας, δώρο θέλετε να της κάνετε, η κίνηση μετράει και η σκέψη όχι η αξία..   αν ψαχτείτε θα βρείτε κόσμημα και σε πολύ καλή τιμή μην απελπίζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DrLo είπε

Συνεχίζω στο πνευμα της "πρακτικότητας" και θα πω το πιο "κουφό" δώρο που μου πέρασε από το μυαλό

...

αν δε νοικιάσει σπιτι (στα 29 υποθέτω έβαλε τη πόλη της) ένα πράγμα που θα χρειαστεί σίγουρα ως φοιτητής νομικής είναι .... μια ακόμα βιβλιοθήκη 

Στέκομαι σε αυτό το post και θα συμφωνήσω απόλυτα. 

Όσα άτομα έχω δει που πέρασαν νομική, σε δύο φίλους είχε τύχει να πάω στα σπίτια τους, στα δωμάτιά τους έχουν από μια βιβλιοθήκη χονδρικά 1-1.5 μέτρο μήκος και ύψος 2.5 μ γεμάτο βιβλία. Μου είχε κάνει εντύπωση και ρώτησα κάποιον αν όλα αυτά τα διαβάζουν όλες τις σελίδες για την σχολή ή απλά τα παίρνουν χωρίς να τα χρησιμοποιούν ή διαβάζουν πολύ λίγες σελίδες από αυτά όπως συμβαίνει με αρκετές σχολές, μου λένε δυστυχώς τα διαβάζουν όλα και τα πάντα είναι εντός ύλης. Οπότε την βιβλιοθήκη θα την χρειαστεί σίγουρα και πιστεύω θα την εκτιμήσει σαν δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...