Προς το περιεχόμενο

Δώρο για επιτυχία στις πανελλήνιες


ElectricWheel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον φίλο μου θέλουμε να πάρουμε ένα δώρο σε μια καλή μας φίλη (29 χρονών) επειδή έγραψε πολύ καλά στις πανελλήνιες (οκ βάσεις δεν βγήκαν αλλά με το βαθμό που έβγαλε δεν γίνεται να μην μπει). Κάτι σε κόσμημα λέμε (τι δώρο ταιριάζει σε αυτή την περίσταση και σε αυτή την ηλικία;). Λέγαμε κάτι σε ασημένια ή λευκόχρυση αλυσίδα είτε για βραχιόλι, είτε για το λαιμό δεν ξέρω. Οπτικά είναι τόσο έντονη η διαφορά ασημιού/λευκόχρυσου; Έχουν κάποια διαφορά πέραν την τιμής; Από το ιντερνετ δε ξερω αν ειναι καλη ιδεα να το παραγγειλουμε μου φαίνεται πιο αξιόπιστο από κοσμηματοπωλείο, εκτός και αν ξέρει κανείς σας κάποιο εμπιστο σαιτ. Από κοσμηματοπωλεία έχετε να προτείνετε κάτι; Και για μια ασημένια ή λευκόχρυση αλυσίδα τι τιμή περίπου παίζει; Είμαι της αποψης ότι το ασήμι είναι καλύτερο γιατί και καλό θεωρείται και πιο φτηνό είναι και δεν θαχεις και τοσο φοβο μη στο κλέψουνε. Οι κοπέλες της παρέας τι θα προτιμούσατε σε κόσμημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, Pa0ki είπε

Budget?

Πεταμένα λεφτά το κόσμημα

Ε τι να της παρουμε σε τέτοιεσ περιπτώσεις; Μέχρι 500ρικο (αλλά θα προτιμούσα κάπου στα 200 για να μαι ειλικρινής)

3 λεπτά πριν, adi32 είπε

Iphone χρυσό 

Δεν είναι της τεχολογίας (είχα σκεφτέι smartwatch) αλλά δεν αρέσει ούτε στον φίλο μου ούτε αυτή με την τεχνολογία τρελαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.artistegifts.com/ δείτε εδώ αν έχει κάτι σχετικό με τη σχολή που θα περάσει και χαρασετε και μια ευχή για να γίνει πιο προσωπικό 

Τα ίδια έργα κυκλοφορούν και σε άλλες σελίδες ή και φυσικά καταστήματα αν ψάξεις, οπότε ίσως βρεις και καλύτερες τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τι σχολή πιθανότατα θα περάσει?

- για χρησιμότητα:

Το ποιο χρησιμο πράγμα για έναν φοιτητή, είναι δεν είναι της τεχνολογίας, είναι ένα έστω φθηνό laptop.

για πιο φθηνά μια ΚΑΛΗ back-pack τσάντα (αν σκοπεύει να παρακολουθεί τακτικά) ή ένα καλό ρούχο/μπουφαν αν πηγαίνει καταχείμωνο στη σχολή με ΜΜΜ δε θα έβλαπτε κανένα φοιτητή θεωρώ

 

 

27 λεπτά πριν, Pa0ki είπε

Πεταμένα λεφτά το κόσμημα

+1

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DrLo είπε

Σε τι σχολή πιθανότατα θα περάσει?

- για χρησιμότητα:

Το ποιο χρησιμο πράγμα για έναν φοιτητή, είναι δεν είναι της τεχνολογίας, είναι ένα έστω φθηνό laptop.

για πιο φθηνά μια ΚΑΛΗ back-pack τσάντα (αν σκοπεύει να παρακολουθεί τακτικά) δε θα έβλαπτε κανένα φοιτητή θεωρώ

+1

Νομική. Λαπτοπ έχει πήρε φέτος. Μετά πάμε σε κινητό που δεν έχει τόσο καινούριο αν είναι κάτι της τεχνολογία; να πάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλετε να της πάρετε ένα συμβολικό δώρο ή ένα δώρο που εκτός των άλλων πρέπει να δείχνει και την αξία του; Αν φοράει ρολόγια θα μπορούσατε να κοιτάξετε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ElectricWheel είπε

Νομική. Λαπτοπ έχει πήρε φέτος. Μετά πάμε σε κινητό που δεν έχει τόσο καινούριο αν είναι κάτι της τεχνολογία; να πάρουμε.

Ξεκινά νομική στα 29 με πανελλήνιες ;

Μπράβο από τη μία , χαράς το κουράγιο της από την άλλη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DrLo είπε

Ξεκινά νομική στα 29 με πανελλήνιες ;

Μπράβο από τη μία , χαράς το κουράγιο της από την άλλη.

Ναι ήταν ο καημός της το πάλευε και (επιτέλους) το κατάφερε. Οπότε δεν είναι σε φάση φοιτητή. Έχει τη δουλειά της, το σπίτι της, τη σχέση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fork είπε

Αν χρειαστεί να νοικιάσει σπίτι, κάποια συσκευή 'ισως.

Συνεχίζω στο πνευμα της "πρακτικότητας" και θα πω το πιο "κουφό" δώρο που μου πέρασε από το μυαλό

...

αν δε νοικιάσει σπιτι (στα 29 υποθέτω έβαλε τη πόλη της) ένα πράγμα που θα χρειαστεί σίγουρα ως φοιτητής νομικής είναι .... μια ακόμα βιβλιοθήκη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, Pa0ki said:

Πεταμένα λεφτά το κόσμημα

Παρόλο που κι εγώ είμαι των πρακτικών δώρων, από ψυχρά οικονομική άποψη, το κόσμημα μόνο πεταμένα λεφτά δεν είναι, αφού δεν χάνει την αξία του όπως μια ηλεκτρονική συσκευή. Επίσης μιλάμε για συμβολικό δώρο (λόγω της επιτυχίας και ανεξαρτήτως κόστους), οπότε καλύτερα να μην είναι κάτι που κάποια στιγμή θα γίνει σκουπίδι. Δεν προτείνω απαραίτητα κόσμημα αλλά κάτι που θα της μείνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, ElectricWheel είπε

Νομική. Λαπτοπ έχει πήρε φέτος. Μετά πάμε σε κινητό που δεν έχει τόσο καινούριο αν είναι κάτι της τεχνολογία; να πάρουμε.

Δε θα χρειαστεί λαπτοπ, κινητό κλπ στη διάρκεια των σπουδών. Ίσως να κοιτάξετε για ένα καλό στυλό ή μία ποιοτική δερμάτινη τσάντα τύπου χαρτοφύλακα για να βάζει κώδικες, σημειώσεις κλπ. Επίσης κάτι για το γραφείο, όπως πρες παπιέ, θήκη για στυλό-μολύβια κοκ, θα ήταν καλή ιδέα.

Επεξ/σία από Dagobert
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Παρόλο που κι εγώ είμαι των πρακτικών δώρων, από ψυχρά οικονομική άποψη, το κόσμημα μόνο πεταμένα λεφτά δεν είναι, αφού δεν χάνει την αξία του όπως μια ηλεκτρονική συσκευή.

Σωστά. Υπό αυτήν την έννοια ένα ακόμα καλύτερο δώρο από Χ γραμμάρια χρυσό είναι να τις πάρετε παράγωγα του δείκτη S&P 500.

Από την άλλη, εφόσον, θεωρητικά, "το δώρο δε πουλιέται" ένα δώρο από ατόφιο χρυσάφι έχει μηδενική χρηματική αξία.

 

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...