Προς το περιεχόμενο

LG 43UM7100 - 329 ευρώ


tomtsir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκε προσφορά-ρα η τηλεόραση της LG του 2019 στα 329.

Ουσιαστικά παίρνετε το μοντέλο του 2019 στην τιμή του μοντέλου του 2018. 

https://www.e-shop.gr/tv-lg-43um7100-43-led-ultra-hd-smart-wifi-p-PER.152602

Επεξ/σία από tomtsir
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ο μικρός έριξε και έσπασε την τηλεόραση της κρεβατοκάμαρας (lg UJ620V)παραγγειλα και θα πάω αύριο να πάρω την από πάνω tv από Κωτσο.Την έχει σε προσφορά στα 399..Δε βαριέσαι.Την πατήσαμε για λίγο..

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Επειδή ο μικρός έριξε και έσπασε την τηλεόραση της κρεβατοκάμαρας (lg UJ620V)παραγγειλα και θα πάω αύριο να πάρω την από πάνω tv από Κωτσο.Την έχει σε προσφορά στα 399..Δε βαριέσαι.Την πατήσαμε για λίγο..

Δε νομίζω να αρνηθεί ο Κωτσόβολος μια ακύρωση πριν καν την παραλαβή. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Επειδή ο μικρός έριξε και έσπασε την τηλεόραση της κρεβατοκάμαρας (lg UJ620V)παραγγειλα και θα πάω αύριο να πάρω την από πάνω tv από Κωτσο.Την έχει σε προσφορά στα 399..Δε βαριέσαι.Την πατήσαμε για λίγο..

 

20 λεπτά πριν, hpdra είπε

Δε νομίζω να αρνηθεί ο Κωτσόβολος μια ακύρωση πριν καν την παραλαβή. :)

1) δεν μπορεί να αρνηθεί! 

2) ζητά να σου κάνουν price match αν μπορούν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kajwbtfe είπε

Επειδή ο μικρός έριξε και έσπασε την τηλεόραση της κρεβατοκάμαρας (lg UJ620V)παραγγειλα και θα πάω αύριο να πάρω την από πάνω tv από Κωτσο.Την έχει σε προσφορά στα 399..Δε βαριέσαι.Την πατήσαμε για λίγο..

Σε τέτοιες μεγάλες αλυσίδες δεν έχω πρόβλημα να ακυρώσω γιατί ξέρω πως δεν θα στερήσω από κάποιον το μεροκάματο του. Οπότε κάνε αυτά που είπε ο φίλος από πάνω. Και γρήγορα γιατί είμαστε πολλοί εδώ μέσα και τα αποθέματα λίγα 😅

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

1) δεν μπορεί να αρνηθεί! 

2) ζητά να σου κάνουν price match αν μπορούν

Νομίζω πως το price match είναι η καλύτερη επιλογή και αυτό θα κάνω αύριο.Θα προσπαθήσω τουλάχιστον.Ευχαριστω παίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RGBW structure 2880RGB+960W  ούτε καθαρό 4Κ  και IPS πάνελ....από τις vestel θα είναι καλυτερη......εάν έχει φώτα εκεί που θα δουλεύει  εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς κακία , νομίζω πως όλες οι 43αρες smart "4K" σε τέτοια τιμή είναι ίδιες πάνω κάτω. Αυτό που θα σε κάνει να δεις καμιά διαφορά στην χρήση της , είναι οι διάφορες λειτουργίες/ήχος. 

Και αυτό το λέω διότι δεν έχεις άλλη τηλεόραση δίπλα δίπλα για σύγκριση ώστε να δεις ποιο είναι καλύτερο πανελ εκτός εάν η κατάσταση έχει ξεφύγει παρά πολύ. 

 

Επεξ/σία από tomtsir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φίλε μου έχω δει 2 LG με ips rgbw(σε φίλους) και δεν περίμενα ουτε κι'εγω τέτοια διαφορά με φτηνή samsung VA που έχω .Δείτε τις σε σκοτεινό περιβάλλον και πες μου την άποψη σου.

 

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι τα αρνητικά των IPS. Εκεί τα ζυγίζεις και βλέπεις τι θέλεις. 

Και εγώ μέχρι τώρα είχα VA panel αλλά είχα φάει αρκετή μουρμούρα πως δεν φαίνεται τίποτα από το πλάι. Έτσι επέλεξα να πάω σε IPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα έγραψα εαν μπει σε φωτεινό περιβάλλον οκ.Άλλα για  υπνοδωμάτιο ,την ρυθμίζεις προς το κρεββάτι και δεν υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ips με rgbw, η τιμή είναι καλή και αξίζει το κάθε ευρώ. Σε αυτά τα χρήματα / διαστάσεις / ανάλυση βρίσκεις κυρίως Arielli και F&U, πόσο μάλλον LG του 2019.

Προσωπικά αν χρειαζόμουν TV σε υπνοδωμάτιο, μιας και μόνο για εκεί θα την προόριζα σε αυτή την διάσταση, θα την χτύπαγα χτες.

Έχω ήδη μια sony 49" 4Κ με ips panel στην κρεβατοκάμαρα και με έχει καλύψει απόλυτα.

Όμως αν το υπνοδωμάτιο είναι μεγαλούτσικο και η απόσταση από το κρεβάτι μεγάλη, τότε ακόμα και για εκεί είναι μικρή στις 43". 

Σε κάθε περίπτωση πιστεύω ότι αν δε έχετε απαιτήσεις και ψάχνατε μια vfm τηλεόραση θα μείνετε αρκετά ικανοποιημένοι σε αυτά τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Επειδή ο μικρός έριξε και έσπασε την τηλεόραση της κρεβατοκάμαρας (lg UJ620V)παραγγειλα και θα πάω αύριο να πάρω την από πάνω tv από Κωτσο.Την έχει σε προσφορά στα 399..Δε βαριέσαι.Την πατήσαμε για λίγο..

Αν χωράει παρε αυτή https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/198099-philips-55pus6503-55

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...