Προς το περιεχόμενο

Masters of the Universe: Revelation (July 2021, Netflix)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Στις 24/11/2021 στις 1:18 ΜΜ, Tenshi είπε

Δέν καταλαβαίνω την έκρηξή σας...

Russell Crowe Gladiator GIF

Oh yes, όπως και με την 2η ταινία Ghost Rider, απλά κλείνω το μυαλό μου και έχω 0 expectations για κάτι καλό και enjoying this crazy ride. :P
 

Spoiler

- Τeela the amazing healer. Μπορεί να είναι και 'Skywalker'.
- He-Hulk is fun.
- Teela: 'I believe in you. I have always believed in you' . Γι' αυτό πήγε στην Preternia (Παράδεισο) και του τα έψαλε στο part 1. :P :D :D :D

- Teela: 'Your parents made mistakes. Mine did too. So what?' Μιλάει η ίδια που όταν πέθανε ο He-Man / Adam, γκρίνιαζε και έφυγε γιατί "όλοι μου λέγατε ψέματα" και το από πάνω που του τα έψαλε. Out of Netflix character τώρα; :P
- Θέλω να δω αν καμιά κοπελιά δακρύζει στο part 2, γιατί μέχρι στιγμής μόνο άντρες κλαίνε. :P
- King Randor: 'You were hurt and angry. You had every right to turn your back to Eternos'. Yep, Teela makes no mistakes. ^_^ Edit: γιατί μου κόλλησε, από το wiki: '
The role of a Man-at-Arms in the government of Eternia was to advise the ruling planetary monarch and the Royal Guard on military and police affairs'. Και η Teela εκείνη την μέρα έγινε Man-at-Arms αν θυμάστε. Κοινώς μια χαρά να παραιτηθείς από τέτοιο αξίωμα, γιατί στράβωσες. What. The. Fuck.
- Ok, κλαίει και η βασίλισσα. :P
- Κλάμα και η Evil-Lyn. Καλά το έλεγαν, αν είχαν drinking game να πίνεις κάθε φορά που έχουμε δάκρυα...
- Εvil-Lyn Origin Story: Ήθελαν να με φάνε οι γονείς μου. Oh boy. -_-
- "If a woman sleeps with a god, she might wake up in the afterlife -- You must power down". :D:D:D  Και μετά kissy with Skeletor's skull. Τι έγραψαν οι τύποι!
-  He-Vil-Lyn looks like... ε, είδατε πιο πάνω. Θα γίνω κακός αν πω. :P This is not how the Power works. Όταν η She-Ra (original) άλλαζε, δεν γινόταν bodybuilder.
Teela, μόνο εσύ μπορείς να στείλεις mass message, we believe in you.
- 'Well then, what are we going to do? Ask her nicely to, "please stop destroying the universe"? ...Oh my god, we are'. :D
- Συμβολικό γεράκι να πιάνει φίδι και το φίδι να δαγκώνει το γεράκι. Classic, αλλά προτιμώ την εισαγωγή του Basilisk για αυτό. ;)
- Η μάχη Adam/Skeletor vs He-Vil-Lyn είχε πλάκα, αλλά don't kill poor Panthor. :(
- Πάλι δάκρυα.

- 'You can do what I never could. You can save the entire universe. But only if you are stronger than I was'. Bitch please, μιλάμε για την Netflix Teela. She's the bestest ever. Μπορεί να την βάλουν στο Death Battle ενάντια στην Rey. :P
- Beast-Man transformed into a beast...ok.
- 'I'm going to do what you never could. I'm going to kill He-Man'. Well, πέθανε μία, παραλίγο να πεθάνει δεύτερη...

- He's not Orko the Fool, he's Orko the White.
- He-Man giving Skeletor the Power again, 'Because I want you to know what saving the universe feels like". Eh...
- Screw the Rules, I have the power of Friendship!
- Ooh, είδαμε και Iron Man's One-Off attack.
- Αν και θεωρώ ότι He-Man / Skeletor + Power θα έπρεπε να κερδίσουν, ισχύει θεματικά το Teela vs Evil-Lyn όπως και παλιότερα. Το Sorceress vs Sorceress Dragon Βall Z fight...όχι τόσο.
- O Skeletor προδίδει τον He-Man. Πέφτω από τα σύννεφα. :D
- Ram-Man cameo.
- Άντε και λίγο He-Man kicking ass. ^_^
- Dragon Ball Z που λέγαμε. Μέχρι και Death Ball του Frieza ρίχνει ο Skeletor. :P
- 'It's not...about us!' He said the thing. Αυτό που δεν μας έλεγε ο Kevin Smith που έλεγε "θα χορτάσετε He-Man". To αστεράκι α λα Team Rocket είχε πλάκα πάντως. :D
-
Τελικά αντί για την Teela, η Andra γίνεται Μan-At-Arms. Expected.
- 'I am Adam, Prince of Eternia and--' 'My hero'. Αυτό δεν το περίμενα. :P
- Evil-Lyn μια χαρά φεύγει unpunished. Εμ τι τώρα, αν είσαι γυναίκα villain είσαι απλά παρεξηγημένη, απλά το σύμπαν ήθελε να καταστρέψει. Edit: Α ναι, κατέστρεψε την Preternia (Παράδεισο) και όσες ψυχές ήταν εκεί. Who cares, I guess.
- Θα μας κάνουν τον Skeletor Hordak ή θα είναι (όπως σε άλλο lore) τσιράκι του; Θα δείξει η επόμενη (PLEASE NO) season. :P

Πάντως το voice acting ήταν πάλι καλό. Ειδικά ο Mark Hamill το νιώθει να κάνει villains. :D Αν και θυμήθηκαν ότι έκανε τον Joker και έκαναν ένα παρόμοιο Joker/Harley abuse κι εδώ...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/11/2021 στις 6:06 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

Oh yes, όπως και με την 2η ταινία Ghost Rider, απλά κλείνω το μυαλό μου και έχω 0 expectations για κάτι καλό και enjoying this crazy ride. :P
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

- Τeela the amazing healer. Μπορεί να είναι και 'Skywalker'.
- He-Hulk is fun.
- Teela: 'I believe in you. I have always believed in you' . Γι' αυτό πήγε στην Preternia (Παράδεισο) και του τα έψαλε στο part 1. :P :D :D :D

- Teela: 'Your parents made mistakes. Mine did too. So what?' Μιλάει η ίδια που όταν πέθανε ο He-Man / Adam, γκρίνιαζε και έφυγε γιατί "όλοι μου λέγατε ψέματα" και το από πάνω που του τα έψαλε. Out of Netflix character τώρα; :P
- Θέλω να δω αν καμιά κοπελιά δακρύζει στο part 2, γιατί μέχρι στιγμής μόνο άντρες κλαίνε. :P
- King Randor: 'You were hurt and angry. You had every right to turn your back to Eternos'. Yep, Teela makes no mistakes. ^_^ Edit: γιατί μου κόλλησε, από το wiki: '
The role of a Man-at-Arms in the government of Eternia was to advise the ruling planetary monarch and the Royal Guard on military and police affairs'. Και η Teela εκείνη την μέρα έγινε Man-at-Arms αν θυμάστε. Κοινώς μια χαρά να παραιτηθείς από τέτοιο αξίωμα, γιατί στράβωσες. What. The. Fuck.
- Ok, κλαίει και η βασίλισσα. :P
- Κλάμα και η Evil-Lyn. Καλά το έλεγαν, αν είχαν drinking game να πίνεις κάθε φορά που έχουμε δάκρυα...
- Εvil-Lyn Origin Story: Ήθελαν να με φάνε οι γονείς μου. Oh boy. -_-
- "If a woman sleeps with a god, she might wake up in the afterlife -- You must power down". :D:D:D  Και μετά kissy with Skeletor's skull. Τι έγραψαν οι τύποι!
-  He-Vil-Lyn looks like... ε, είδατε πιο πάνω. Θα γίνω κακός αν πω. :P This is not how the Power works. Όταν η She-Ra (original) άλλαζε, δεν γινόταν bodybuilder.
Teela, μόνο εσύ μπορείς να στείλεις mass message, we believe in you.
- 'Well then, what are we going to do? Ask her nicely to, "please stop destroying the universe"? ...Oh my god, we are. :D
- Συμβολικό γεράκι να πιάνει φίδι και το φίδι να δαγκώνει το γεράκι. Classic, αλλά προτιμώ την εισαγωγή του Basilisk για αυτό. ;)
- Η μάχη Adam/Skeletor vs He-Vil-Lyn είχε πλάκα, αλλά don't kill poor Panthor. :(
- Πάλι δάκρυα.

- 'You can do what I never could. You can save the entire universe. But only if you are stronger than I was'. Bitch please, μιλάμε για την Netflix Teela. She's the bestest ever. Μπορεί να την βάλουν στο Death Battle ενάντια στην Rey. :P
- Beast-Man transformed to a beast...ok.
- 'I'm going to do what you never could. I'm going to kill He-Man'. Well, πέθανε μία, παραλίγο να πεθάνει δεύτερη...

- He's not Orko the Fool, he's Orko the White.
- He-Man giving Skeletor the Power again, 'Because I want you to know what saving the universe feels like". Eh...
- Screw the Rules, I have the power of Friendship!
- Ooh, είδαμε και Iron Man's One-Off attack.
- Αν και θεωρώ ότι He-Man / Skeletor + Power θα έπρεπε να κερδίσουν, ισχύει θεματικά το Teela vs Evil-Lyn όπως και παλιότερα. Το Sorceress vs Sorceress Dragon Βall Z fight...όχι τόσο.
- O Skeletor προδίδει τον He-Man. Πέφτω από τα σύννεφα. :D
- Ram-Man cameo.
- Άντε και λίγο He-Man kicking ass. ^_^
- Dragon Ball Z που λέγαμε. Μέχρι και Death Ball του Frieza ρίχνει ο Skeletor. :P
- 'It's not...about us!' He said the thing. Αυτό που δεν μας έλεγε ο Kevin Smith που έλεγε "θα χορτάσετε He-Man". To αστεράκι α λα Team Rocket είχε πλάκα πάντως. :D
-
Τελικά αντί για την Teela, η Andra γίνεται Μan-At-Arms. Expected.
- 'I am Adam, Prince of Eternia and--' 'My hero'. Αυτό δεν το περίμενα. :P
- Evil-Lyn μια χαρά φεύγει unpunished. Εμ τι τώρα, αν είσαι γυναίκα villain είσαι απλά παρεξηγημένη, απλά το σύμπαν ήθελε να καταστρέψει. Edit: Α ναι, κατέστρεψε την Preternia (Παράδεισο) και όσες ψυχές ήταν εκεί. Who cares, I guess.
- Θα μας κάνουν τον Skeletor Hordak ή θα είναι (όπως σε άλλο lore) τσιράκι του; Θα δείξει η επόμενη (PLEASE NO) season. :P

Πάντως το voice acting ήταν πάλι καλό. Ειδικά ο Mark Hamill το νιώθει να κάνει villains. :D Αν και θυμήθηκαν ότι έκανε τον Joker και έκαναν ένα παρόμοιο Joker/Harley abuse κι εδώ...

 

Είμαι στη μέση του τελευταίου και άνοιξα τώρα το Spoiler. Έχω κλάψει.

Στα της σειράς, αναζητείται πάτος να ξυστεί για να πάμε χαμηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FCastor είπε

@GhostRiderLSOV

Iron Man's One-Off attack...

Από το παιχνίδι Marvel Heroes το θυμήθηκες;

Τι άδοξο τέλος που είχε αυτό...

Από το 2ο IronMan, από το Marvel Ultimate Alliance κλπ, κλπ, κλπ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Moderators

Βγήκε και η νέα σαιζόν Revolution. Για να δούμε... (κάνω κακό στον εαυτό μου, ξέρω :P )

Edit: Οκ, I stand corrected. Για μένα προσωπικά, αντί για Revolution, έπρεπε να λέγεται Redemption. Γιατί διόρθωσε πολλά από τις προηγούμενες και είχε ωραίο τέλος. Και sequel bait

Spoiler

κοπελιά του Hordak που βγάζει το κράνος (και δεν την βλέπουμε) που θα τον φέρει πίσω. Που το πιο πιθανό πως είναι η Force Captain Adora που θα γίνει She-Ra. :D  Edit 2: Checked the old toys, ναι, είναι ντυμένη σαν Despara, οπότε αν δεν κάνουν κάτι κουλό, είναι 100% η Adora. 
Edit 3: Το flashback στο 3ο επεισόδιο (αυτά χάνεις όταν σε κάποιες φάσεις κάνεις skip 5 δευτερόλεπτα εδώ κι εκεί), δείχνει 2 κούνιες, η μια όρθια με λούτρινο Cringer και η άλλη είναι πεσμένη με λούτρινο μονόκερω και ο Hordak φεύγει κρατώντας κάτι φασκιωμένο στην αγκαλιά του. Οπότε δεν υπάρχει αμφιβολία. ^_^

Περιμένω internet reactions στην επόμενη σαιζόν, αν γίνει She-ra μέχρι το τέλος της. :D

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...