Προς το περιεχόμενο

Masters of the Universe: Revelation (July 2021, Netflix)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγραψα και έσβησα πολλές φορές το πόστ μου στο παρών τόπικ, προσπαθώντας να βρώ έναν σωστό τρόπο να εκφράσω τις σκέψεις μου.

Το έχω γράψει πολλές φορές, ότι δεν με ενοχλούν εικόνες, ιστορίες κλπ που προασπίζουν τη διαφορετικότητα ή την ενδυνάμωση του γυναικείου φύλου, εφόσον αυτό έχει νόημα για την ιστορία που παρακολουθώ και είναι καλοφτιαγμένο.

Κάποια καλά παραδείγματα που μου έρχονται στο μυαλό είναι η σειρά Dragon Prince, o Alucard στο Castlevania και το Brooklyn 99.

Τώρα εδώ με το Masters of the Universe, έφεραν τα πάνω κάτω σε ένα συγκεκριμένο IP για να προωθήσουν την ατζέντα τους. Δεν βρίσκω το αποτέλεσμα καθόλου καλό.

Έχω δεί τα πρώτα δύο επεισόδια και νιώθω λές και με ταίζουν με το ζόρι μπάμιες. Μακάρι να στρώνει η σειρά και να ανακαλέσω την αρχική μου άποψη, αλλά δεν το βλέπω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Spoiler

 

νομιζω τα επομενα 5 επεισοδια δεν εχουν γυριστει ακομη, οποτε αναρωτιεμαι αν θα αλλαξουν την υπολοιπη ιστορια απο αυτην που ειχαν ετοιμασει, μετα το shitstorm που προκαλεσαν. το λεω γιατι μου εκανε εντυπωση προχτες στο live QA, που ο Kevin επαναλαμβανε συνεχεια και χωρις να τον εχουν ρωτησει, οτι η Teela δεν θα σηκωσει καθολου το σπαθι.

οκ, γιατι να κανεις αυτη την διευκρινηση συνεχεια, απο την στιγμη που ηδη ξεκαθαρισες οτι ο Adam θα ναι ζωντανος; κατι μου λεει οτι σκοπευαν να την κανουν She-Man, αλλα μετα το φιασκο τους μαλλον θα το ακυρωσουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Ούτε που ήξερα ότι έχει και άλλο το Netflix. :P
Είδα το trailer (που είχε βγει από Αύγουστο) και οκ, αυτό είναι πιο νορμάλ Netflix stuff, καλύτερα να φτιάχνουν και να σκίζουν δική τους έκδοση και όχι την παλιά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ούτε που ήξερα ότι έχει και άλλο το Netflix. :P
Είδα το trailer (που είχε βγει από Αύγουστο) και οκ, αυτό είναι πιο νορμάλ Netflix stuff, καλύτερα να φτιάχνουν και να σκίζουν δική τους έκδοση και όχι την παλιά. :P

giphy.gif?cid=ecf05e47cer3brruwwwntu07e3

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...