Προς το περιεχόμενο

Masters of the Universe: Revelation (July 2021, Netflix)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Κevin Smith ανακοινωσε οτι θαναι ο showrunner και executive producers μιας νεας (limited) σειρας κινουμενων σχεδιων βασισμενο στον γνωστο ηρωα και το συμπαν του.

Συμφωνα με τον ιδιο, η σειρα θα συνεχισει ακριβως απο εκει που σταματησε το παλιο καρτουν του 80, και θα ολοκληρωσει τα story arcs των χαρακτηρων που ειχαν μεινει ημιτελη.

Kevin Smith Unveils Plans For ‘Masters Of The Universe: Revelation’ – Deadline

Masters-of-the-Universe-Revelation-768x1

υπαρχει ελπιδα να βγει κατι καλο με τον Smith, περα απο τις ταινιες του, ειναι εξαιρετικος storyteller στα κομιξ. ελπιζω μονο το "Revelation" να  μην αφορα την σεξουαλικοτητα του He-Man και να γινεται στο τελος She-Man. το λεω αυτο διοτι την σειρα την γυριζει το Νetflix, το οποιο κανει και τη νεα σειρα She-Ra, η οποια ειναι τελειως woke..

οπως και αν εχει, εφτασε η ωρα να αναφωνησουμε ξανα: 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Super Moderators
On 19/08/2019 at 15:27, KilliK said:

ισως τον Σκελετορ;

O Mark Hamill θα κάνει τον Skeletor. :D

https://www.syfy.com/syfy.com/masters-of-the-universe-revelation-netflix-release-date-toy-line

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

meh, εχει γινει oversaturated o Ηamill, θα προτιμουσα καποιον αλλο.

κοιταω τις φωτος. υποτιθεται αυτη ειναι η ομαδα που θα ψαξει να βρει τον εκλιποντα HE-MAN.

μαλιστα. all female band, το μονο exposed δερμα ειναι τα χερια, o μονος ανδρας στην παρεα ειναι ενα ρομποτ με καλυτεμνο το προσωπο, ο Ορκο μοιαζει με  γυναικα, η Τηλα μοιαζε με αντρα, ενω ο He-Man απουσιαζει απο την ιδια του την σειρα.

ο Smith εχει καταλαβει οτι γυριζει το He-Man και οχι την She-Ra? οτι αυτο το σοου απευθυνεται στα αγορια κυριως; το ξερει αυτο;

he-man-netflix-7.jpg

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι τις ειδα. ειμαι στο τσακ να το ποσταρω στο twitter του Smith, αλλα επειδη μαλλον θα με μπλοκαρει, ας το γραψω εδω καλυτερα.

ειναι σχεδον σιγουρο οτι αυτο που κανουν ειναι bait-n-switch, με τις φωτος αυτες ειναι απο τον πιλοτο και το intro της σειρας.

και το λεω, διοτι οι φωτος με την μαχη με τον Σκελετορ, την κλασικη στολη της Teela, και τον κακο, ειναι ολες στην ιδια δασικη τοποθεσια. η Τeela εχει την κλασικη στολη, αλλα στην ομαδα που θα ψαξει για τον εξαφανισμενο, φοραει αλλη. επισης ο Smith τις ποσταρε λεγοντας "this is our last battle", αμφιβαλλω να αναφεροταν στο τελευταιο επεισοδιο, διοτι θα ηταν μεγαλο σποιλερ και λογικα το επεισοδιο δεν θα εχει ολοκληρωθει ακομη, ενω ο πιλοτος ειναι σιγουρα ετοιμος. επισης ξερουμε οτι το premise της σειρας ειναι οτι ο He-Man εξαφανιστηκε, και η Teela ψαχνει να τον βρει με μια παρεα συντροφων. ειναι επισημο αυτο.

Αρα το πιο πιθανο ειναι οτι στον πιλοτο ο He-Man και ο Skeletor παλευουν, ισως κατα την διαρκεια της παλης εξαφανιζεται ο He-Man, η και οι δυο μαζι αφου στην ομαδα με τις γυναικες βλεπουμε και την Evil-lyn, και η Teela συγκροτει την ομαδα και ξεκιναει ενα ταξιδι για να βρει τον μεγαλο ηρωα γιατι τον χρειαζονται. μα τι μου θυμιζει αυτο. 

η σειρα επι τον πλειστον θα εστιασει στις περιπετειες που θα εχουν οι γκομενες, με κανα filler/flashback επεισοδιο με τον He-Man που θα δειχνει την σχεση της Teela με τoν αδερφο της στο παρελθον. Δεν ξερω αν σκοπευουν να βρουν τον Ηe-Man στο τελος της σεζον, η το κρατησουν για την δευτερη σεζον εφοσων γινει επιτυχια η σειρα.

Μπορει να κανω λαθος στην προβλεψη μου, αλλα το bait-n-switch ειναι η τακτικη που ακολουθει το Hollywood τα τελευταια χρονια, στην αναβιωση των παλιων IPs του. ριχνει το bait με τον He-Man για να μαζεψει τους παλιους φανς, αλλα το switch γινεται με τις γυναικες που θαναι οι πραγματικα κεντρικοι χαρακτηρες της σειρας, για να τραβηξει το νεοτερο woke κοινο. 

μακαρι ναμαι λαθος, αλλα αν δεν ειμαι, και ασχετως οσο καλη και να ναι η σειρα, δεν θα αρεσει αυτο στους φανς. Αλλο κοινο εχει το He-Man, αλλο η She-Ra. και δεν φαινεται να το καταλαβαινει αυτο ο Smith.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2021 στις 10:31 ΜΜ, KilliK είπε

ναι τις ειδα. ειμαι στο τσακ να το ποσταρω στο twitter του Smith, αλλα επειδη μαλλον θα με μπλοκαρει, ας το γραψω εδω καλυτερα.

ειναι σχεδον σιγουρο οτι αυτο που κανουν ειναι bait-n-switch, με τις φωτος αυτες ειναι απο τον πιλοτο και το intro της σειρας.

και το λεω, διοτι οι φωτος με την μαχη με τον Σκελετορ, την κλασικη στολη της Teela, και τον κακο, ειναι ολες στην ιδια δασικη τοποθεσια. η Τeela εχει την κλασικη στολη, αλλα στην ομαδα που θα ψαξει για τον εξαφανισμενο, φοραει αλλη. επισης ο Smith τις ποσταρε λεγοντας "this is our last battle", αμφιβαλλω να αναφεροταν στο τελευταιο επεισοδιο, διοτι θα ηταν μεγαλο σποιλερ και λογικα το επεισοδιο δεν θα εχει ολοκληρωθει ακομη, ενω ο πιλοτος ειναι σιγουρα ετοιμος. επισης ξερουμε οτι το premise της σειρας ειναι οτι ο He-Man εξαφανιστηκε, και η Teela ψαχνει να τον βρει με μια παρεα συντροφων. ειναι επισημο αυτο.

Αρα το πιο πιθανο ειναι οτι στον πιλοτο ο He-Man και ο Skeletor παλευουν, ισως κατα την διαρκεια της παλης εξαφανιζεται ο He-Man, η και οι δυο μαζι αφου στην ομαδα με τις γυναικες βλεπουμε και την Evil-lyn, και η Teela συγκροτει την ομαδα και ξεκιναει ενα ταξιδι για να βρει τον μεγαλο ηρωα γιατι τον χρειαζονται. μα τι μου θυμιζει αυτο. 

η σειρα επι τον πλειστον θα εστιασει στις περιπετειες που θα εχουν οι γκομενες, με κανα filler/flashback επεισοδιο με τον He-Man που θα δειχνει την σχεση της Teela με τoν αδερφο της στο παρελθον. Δεν ξερω αν σκοπευουν να βρουν τον Ηe-Man στο τελος της σεζον, η το κρατησουν για την δευτερη σεζον εφοσων γινει επιτυχια η σειρα.

Μπορει να κανω λαθος στην προβλεψη μου, αλλα το bait-n-switch ειναι η τακτικη που ακολουθει το Hollywood τα τελευταια χρονια, στην αναβιωση των παλιων IPs του. ριχνει το bait με τον He-Man για να μαζεψει τους παλιους φανς, αλλα το switch γινεται με τις γυναικες που θαναι οι πραγματικα κεντρικοι χαρακτηρες της σειρας, για να τραβηξει το νεοτερο woke κοινο. 

μακαρι ναμαι λαθος, αλλα αν δεν ειμαι, και ασχετως οσο καλη και να ναι η σειρα, δεν θα αρεσει αυτο στους φανς. Αλλο κοινο εχει το He-Man, αλλο η She-Ra. και δεν φαινεται να το καταλαβαινει αυτο ο Smith.

Ω ρε φίλε... ξενέρωσα την ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2021 στις 10:31 ΜΜ, KilliK είπε

ναι τις ειδα. ειμαι στο τσακ να το ποσταρω στο twitter του Smith, αλλα επειδη μαλλον θα με μπλοκαρει, ας το γραψω εδω καλυτερα.

ειναι σχεδον σιγουρο οτι αυτο που κανουν ειναι bait-n-switch, με τις φωτος αυτες ειναι απο τον πιλοτο και το intro της σειρας.

και το λεω, διοτι οι φωτος με την μαχη με τον Σκελετορ, την κλασικη στολη της Teela, και τον κακο, ειναι ολες στην ιδια δασικη τοποθεσια. η Τeela εχει την κλασικη στολη, αλλα στην ομαδα που θα ψαξει για τον εξαφανισμενο, φοραει αλλη. επισης ο Smith τις ποσταρε λεγοντας "this is our last battle", αμφιβαλλω να αναφεροταν στο τελευταιο επεισοδιο, διοτι θα ηταν μεγαλο σποιλερ και λογικα το επεισοδιο δεν θα εχει ολοκληρωθει ακομη, ενω ο πιλοτος ειναι σιγουρα ετοιμος. επισης ξερουμε οτι το premise της σειρας ειναι οτι ο He-Man εξαφανιστηκε, και η Teela ψαχνει να τον βρει με μια παρεα συντροφων. ειναι επισημο αυτο.

Αρα το πιο πιθανο ειναι οτι στον πιλοτο ο He-Man και ο Skeletor παλευουν, ισως κατα την διαρκεια της παλης εξαφανιζεται ο He-Man, η και οι δυο μαζι αφου στην ομαδα με τις γυναικες βλεπουμε και την Evil-lyn, και η Teela συγκροτει την ομαδα και ξεκιναει ενα ταξιδι για να βρει τον μεγαλο ηρωα γιατι τον χρειαζονται. μα τι μου θυμιζει αυτο. 

η σειρα επι τον πλειστον θα εστιασει στις περιπετειες που θα εχουν οι γκομενες, με κανα filler/flashback επεισοδιο με τον He-Man που θα δειχνει την σχεση της Teela με τoν αδερφο της στο παρελθον. Δεν ξερω αν σκοπευουν να βρουν τον Ηe-Man στο τελος της σεζον, η το κρατησουν για την δευτερη σεζον εφοσων γινει επιτυχια η σειρα.

Μπορει να κανω λαθος στην προβλεψη μου, αλλα το bait-n-switch ειναι η τακτικη που ακολουθει το Hollywood τα τελευταια χρονια, στην αναβιωση των παλιων IPs του. ριχνει το bait με τον He-Man για να μαζεψει τους παλιους φανς, αλλα το switch γινεται με τις γυναικες που θαναι οι πραγματικα κεντρικοι χαρακτηρες της σειρας, για να τραβηξει το νεοτερο woke κοινο. 

μακαρι ναμαι λαθος, αλλα αν δεν ειμαι, και ασχετως οσο καλη και να ναι η σειρα, δεν θα αρεσει αυτο στους φανς. Αλλο κοινο εχει το He-Man, αλλο η She-Ra. και δεν φαινεται να το καταλαβαινει αυτο ο Smith.

Μισό. Θα βγάλουν σειρά He Man χωρίς τον He Man; Και γιατί δεν την ονόμαζαν non binary man;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αυτο ειναι το premise της σειρας, οτι εξαφανιζεται ο He-Man, και η Teela ξεκιναει με την παρεα της ενα ταξιδι-περιπετεια για να τον βρει. Και μπορει να λειπει ο He-Man, αλλα "θα νιωθουμε την παρουσια του σε ολη την σειρα". αυτα ειναι τα λογια του Kevin Smith που κανει την παραγωγη. ειναι εξοφθαλμο bait-n-switch, και φυσικα οι φανς θα εξαγριωθουν οταν βγει η σειρα και το συνειδητοποιησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

In all their wokeness δέν μπορούσαν να αφαιρέσουν το *HΕ ή το *ΜΑΝ απο τον τίτλο,οπότε αποφάσισαν να εξαφανίσουν τον χαρακτήρα.

*oh wait → σκέτο Masters of the Universe

Την κύρωση ύπατος δέν την γλυτώνει ο Critical Drinker...

 

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...