Προς το περιεχόμενο

Masters of the Universe: Revelation (July 2021, Netflix)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, xavier είπε

το σεναριο για αυτο που ηταν το βρηκα καλο, δηλαδη πολυ καλυτερη ιστορια απο οποιοδηποτε αρκ του κλασσικου he-man.

δεν μου αρεσε καθολου το animation ομως.

Καλά, το να έχει καλύτερο σενάριο απο μια σειρά που απευθυνόταν αποκλειστικά σε πιτσιρίκια πριν ατελείωτα χρόνια, δεν το λες και κατόρθωμα.

Το θέμα είναι πως και τώρα απευθυνόταν στα πιτσιρίκια...του τότε. Δεν νομίζω ότι το έφτιαξαν με οποιονδήποτε άλλο σκοπό.

Οι σημερινοί 20ρηδες δεν θα το αγγίξουν καν, παιδικό με αυτά που κάνανε εκεί μέσα (ότι λέει στα spoilers παραπίσω) δεν γίνεται, και τα relationship hints που πετάει πέρα-δώθε είναι κάπως.

Spoiler

Δεν θυμάμαι, ξέραμε ότι η Τ είναι κόρη του D και της μάγισσας?

Από σοκ σε σοκ θα πάει η κοπέλα.

Το animation ήταν όντως για κλάματα...με το ζόρι να βγάλει την αίσθηση του παλιού, χωρίς τη "γλύκα" του.

Btw, πώς το τόλμησαν το

Spoiler

"What would Adam want you/me to do?"?

Είναι δυνατόν...μια ανεξάρτητη, δυναμική, ηρωική γυναίκα να υποταχθεί στις επιθυμίες του άντρα που δεν της είχε καν πει την αλήθεια?

Τς-Τς-Τς

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικά με τον Heman:

Spoiler

Εαν ήθελαν μπορούσαν να τον βάλουν σε περισσότερα επεισόδια. Ακόμα και στο τέταρτο επεισόδιο τον είχαν σε μορφή Adam και εστίασαν στην Teela.Ο Adam πέθανε ο Όρκο ήταν στον κόσμο του, πέθανε ο Ρομποτο κοιτούσε σαν τον χαζό δηλαδή μας κοροϊδεύουν στα μούτρα. Ο Smith και μόνο απο το γεγονός οτι σκοτώνει τον Όρκο φαίνεται οτι δεν έχει ιδέα απο Masters of the Universe. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμη μια φτηνιάρικη παραγωγή του νετφλιξ… Καταστρέφει ότι πιάσει στα χέρια του.

«Κινούμενα σχέδια» που δεν είναι κινούμενα…

Φυσιολογικό που πάτωσε σε βαθμολογίες και κριτικές… όπως και το άλλο 99% των σειρών του Νέτλφιχ…

4,8 στα 10 στο imdb σημαίνει ότι η σειρά δεν βλέπεται, ούτε για να γελάσεις με τα χάλια της.

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχέδιο και το animation δεν ήταν άσχημα, το 4,7 το αξίζει γιατί ο smith δεν ξέρει τίποτα απο masters of the universe και του έδωσαν να φτιάξει την σειρά. Όταν δεν σέβεσαι χαρακτήρες 40 χρόνων και πας και κανεις τα δικά σου τέτοια βαθμολογία θα έχει η σειρά(και θα πέσει ακόμα χαμηλότερα). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα να το αφήσω στο πρώτο δεκάλεπτο όταν άκουσα μια άκυρη ατάκα περί feminine side…. ατάκα που δεν κόλλαγε πουθενά αλλά έπρεπε να γίνει forced με άκομψο τρόπο. Τελικά είδα το επεισόδιο γιατί είχα απορία πως θα έκαναν την μεταμόρφωση και ήθελα να δω μια μάχη. Btw σε σχέδιο/animation μου άρεσε αλλά γενικά μου φάνηκε αφελές και εντελώς millennial από πλευράς διαλόγων. Το παλιό ήταν πιο βρωμικο/brutal. Δεν θα αναφερθώ καν σε αυτό που συμβαίνει στο τέλος του πρώτου επεισόδιο…. αλλά ειλικρινά άτομα άνω των 15 βαριά ετών το βρήκατε ενδιαφέρον και το συνεχίσατε ; 🤣

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τρελός και παλαβός με Motu τα παρακολούθησα όλα με τον γιό μου εχθές. Στο τέλος του 1ο επεισοδίου μου λέει ο μικρός :

 

Spoiler

Μπαμπά γιατί έβγαλαν σειρά Heman και τον σκότωσαν? γίνεται σειρά μαστερς χωρις Heman?γυρίζει ο Adam στο 5 επεισόδιο και πάει να μεταμορφωθεί και τον σκοτώνει ο Σκελετορ. Μου λέει ο μικρός μπαμπα γιατί σκότωσαν πάλι τον Heman μόλις γύρισε στην ζωή?

Του είχα βάλει επεισόδια του 83 και του 2000 ,  ειχε συνηθίσει τον Heman βλέπετε ο μικρος! α ρε Smith με τα ωραία τα σενάρια σου. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για το τελευταίο επεισόδιο

Spoiler

πιστεύω ότι θα σώσουν τον Adam κάπως, θα είναι τρελή βλακεία να πεθάνει πάλι. Αλλά από "αυτοκτονίες" σε γνωστά franchises τελευταία με χαζές επιλογές για "subverting expectations" έχουμε δει πολλές. :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τυπος συνεχιζει να λεει ψεματα ακομη και τωρα. ανακοινωσε live QA εχτες καλωντας τους επικριτες του. και τελικα το κανει με απενεργοποιημενο το chat. 

εντωμεταξυ παρολο που τον εχω κανει follow στο twitter εδω και χρονια, τωρα εκατσα και διαβαζω απανωτα τα tweets του. και εξεπλαγει για το ποσο corporate whore ειναι. ενταξει, αυτο φανηκε οταν εκανε shilling για τα SW sequels, αλλα εδω μιλαμε για  2 στα 3 tweets του να αφορουν παντα διαφημιση merchandise.

αναρωτιεμαι αν τελικα το θαψιμο που εριξε για τον Bruce Willis ηταν μονο η μιση αληθεια. και οτι ο ο ιδιος ο Willis ειχε καταλαβει ποσο καραγκιοζης ειναι και γιαυτο δεν ηθελε να εχει καμια σχεση μαζι του ξανα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Κατσε αυτο ειναι οντως απο την σειρα ή τρολια????

 

Οταν δεν καταλαβαινουμε αν κατι ειναι οντως στην σειρα η ειναι σατιρα/τρολια  μαλλον υπαρχει σοβαρο προβλημα :lol:

Επεξ/σία από mecanomecano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...