Προς το περιεχόμενο

To Huawei Mate 30 δεν μπορεί να λανσαριστεί με εφαρμογές της Google αναφέρει η εταιρεία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mitsarasdiamantidis είπε

Εγώ πληρώνω τα 800 που λες και όπως έγραψα και παραπάνω δεν είχα κανένα θέμα μέχρι τώρα... Εσείς που πληρώνεταιε 1000+ και σε αρκετές συσκευές έχετε διάφορα θέματα ;; Δε σας κουράζει ;; Άσε που παίρνω την overall καλύτερη συσκευή . Όποιος θέλει να δώσει 1100 και να μην ξέρει τι τον περιμένει αύριο οκ, πάσο...

Η τελευταία φορά που έδωσα πάνω από € 100 για κινητό ήταν το 2012.
Αν είναι να είμαι στη "φυλακή" του Android, ας είμαι στην τουριστική θέση με την πλέμπα. Δεν χρειάζεται πρώτη θέση στη "φυλακή" κανενός mobile OS, android ή iOS.
Στη φυλακή τα κάγκελα είναι ίδια για όλους...

Επεξ/σία από cp5120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναρωτιέμαι, με την επικείμενη-πιθανή πτώση των πωλήσεων της huawei θα κρατήσουν υψηλότερες τιμές τα σάμυ άραγεςςςς? Τα s9 έχουν κρατήσει στο 500+ 🙄

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, JcD είπε

Αναρωτιέμαι, με την επικείμενη-πιθανή πτώση των πωλήσεων της huawei θα κρατήσουν υψηλότερες τιμές τα σάμυ άραγεςςςς? Τα s9 έχουν κρατήσει στο 500+ 🙄

Δεν παιζει ρολο αυτο.

Δες διαθεσιμοτητα που εχουν τα S9+(Μολις 10σχεδον καταστηματα) σε σχεση με τα νεωτερα που ειναι κοντα στα 60.

Μια απο τα ιδια και σε Sony μερια πχ στο Sony XZ3.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

με τα τωρινά δεδομένα δεν θα μπορέσει να προσφέρει προεγκατεστημένες στα νέα μοντέλα τις υπηρεσίες και τις εφαρμογές της Google με τις οποίες μέχρι σήμερα εξοπλίζει κάθε smartphone της.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/ 
 

βάζετε το playstore και το playservises και μετά κάνετε κανονικά εγκατάσταση των gmail youtube maps drive google search κτλ από το playstore (θα ενημερώνονται όλα κανονικά από το playstore μην ανησυχείτε)  

PROBLEM FIXED και έχετε και την κινητάρα της huawei :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω Ρ30 pro

110€.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

....

 

 

Πέραν της πλακας, αν κοστολογηθεί το  κινητο 4-5 κατοσταρικα στην έκδοση Pro, για όποιον το"κατέχει" αποτελεί ευκαιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2019 στις 6:25 ΜΜ, pacahontas III milagros είπε

ενα απλο παραδείγμα...εχω σκασει κανα κατοσταρικο στο pubg mobile σε skin και εχω κανει σύνδεση στο λογαριασμό μου με Google. και τσαμπα να μου διναν το mate 30 δε θα μπορουσα να ξαναμπω ποτέ στο λογαριασμό μου στο game

RIP ΧΑΒΑΗ

και ενα δάκρυ κύλησε...

Αδερφέ υπάρχουν πατέντες τύπου Micro g είτε κατέβασμα του Google sighn in από παλαιότερες εκδόσεις οπότε άραξε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, maparios είπε

Αδερφέ υπάρχουν πατέντες τύπου Micro g είτε κατέβασμα του Google sighn in από παλαιότερες εκδόσεις οπότε άραξε 

Δεν με αφορούν αυτα τα βαριεμαι και αν τα βαριεμαι εγω που ειμαι αρκετα εως πολυ εξοικειωμένος με τα κινητά φαντάσου ποσο αδιαφορο αφηνουν τον μεσο καταναλωτη που δεν εχει ιδεα.... 

 

 

Πως να στο εξηγησω? Ακομα και να το Googlαρω βαριεμαι αυτο που μολις μου ειπες, ακομα και αν μου δινε αλλα 100 € σε σκιν δωρεαν δε θα το ψαχνα να το κανω σαν διαδικασία 

 

 

Οσο μεγαλωνεις και ο ελεύθερος χρονος μειωνεται τοσο το it just works γινεται μοναδικο ζητούμενο για σενα! Γιαυτό ολοι οι σοβαροί επαγγελματίες εχουν Apple προϊόντα! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

Δεν με αφορούν αυτα τα βαριεμαι και αν τα βαριεμαι εγω που ειμαι αρκετα εως πολυ εξοικειωμένος με τα κινητά φαντάσου ποσο αδιαφορο αφηνουν τον μεσο καταναλωτη που δεν εχει ιδεα.... 

Πως να στο εξηγησω? Ακομα και να το Googlαρω βαριεμαι αυτο που μολις μου ειπες, ακομα και αν μου δινε αλλα 100 € σε σκιν δωρεαν δε θα το ψαχνα να το κανω σαν διαδικασία 

Οσο μεγαλωνεις και ο ελεύθερος χρονος μειωνεται τοσο το it just works γινεται μοναδικο ζητούμενο για σενα! Γιαυτό ολοι οι σοβαροί επαγγελματίες εχουν Apple προϊόντα! 

θεωρείς την apple εταιρία τύπου plug and play? που για να κανεις το παραμικρό χρειάζεσε app? ακομα και για το snap θελεις application στα mac (τυχαίο παράδειγμα!!!)

κατανοώ πως αφορά κινητά το αρθρο,αλλα ειλικρινά τωρα (και δεν με ενδιαφερει για την huawei δεν ειμαι fun της) πιστευεις οτι η apple θα σου γλυτώσει χρόνο,και ειδικά χρήμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στο θέμα κατασκοπείας είναι λίγο μάλλον διαφορετικά τα πράγματα από το James Bond σενάριο που φαντάζεστε...

Βασικά η Huawei έκανε business με το ΙΡΑΝ κάτι που αυτόματα έθεσε σε εφαρμογή από την Αμερική αντίμετρα εναντίον της (είναι ο γνωστός ομοσπονδιακός νόμος CAATSA) (υποτίθεται ότι αντίστοιχα σοβαρό είναι η αγορά των S400 από την Τουρκία).

Οπότε η "κατασκοπική δραστηριότητα" που λένε είναι η συναλλαγή με το καθεστώς του ΙΡΑΝ (κάτι που η Αμερική ξεκάθαρα έχει απαγορεύσει).

Σε όλο αυτό προστίθεται και το γεγονός της εμπορικής διαμάχης μεταξύ Αμερικής και Κίνας.

Το αποτέλεσμα λοιπόν ήταν να μπαναριστεί η Huawei και να βγει η ρετσινιά των επικίνδυνων για την εσωτερική ασφάλεια προϊόντων της... Στην πράξη mambo jumbo των Αμερικανών για να υπερασπιστούν τα συμφέροντά τους (όχι πάντα με επιτυχία από ότι φαίνεται)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...