Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες της νέας ναυαρχίδας της Sony, Xperia 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρα ειναι απο φωτογραφια απλα δεν ειναι φιλικα ως προς το snapshot που λεμε.

δηλαδη τσεπη κλικ τσεπη,εγω προσωπικα το εχω μαθει και οποιος θελει ας μου στειλει pm να του πω 2-3 κινησεις να παίρνει τα μεγιστα.

το εχω καταευχαριστηθει ειδικα για τα παιδια που τα παιρνω σε ολη την φαση κινησης χωρις motion blur και το slowmo 960 1080p.

μη τα ισοπεδώνετε ολα και μη παρασύρεστε απο τις φημες.

εχω το xz1 και το πηρα οχι λογο fanboισμου αλλα 200ευρω με εγγυηση ελληνικη και το chipset που κουβαλαγε,ετσι κανουμε αγορές οχι λογο αγαπης για την καθε πολυεθνικη!

https://ibb.co/Fw4wbmC
https://ibb.co/194dL9m
https://ibb.co/x7fNs5J
https://ibb.co/G51fx8s

https://ibb.co/RhWrPWR
https://ibb.co/3p4nwMZ

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μια χαρά φωτογραφίες βγάζει, μην τρελαθούμε. Όποιος θέλει να τυπώνει αφίσες, ας πάρει dslr και όχι smartphone. 

Ο ήχος αν και όχι πολύ δυνατός, είναι πεντακάθαρος και αληθινά στερεοφωνικός. Καλύτερα ένα κλικ πιο χαμηλά και καθαρά, παρά ψηλά και παραμορφωμένα! 

Ο φίλος που είπε ότι είναι φορτωμένο περιττές εφαρμογές της Sony, μάλλον δεν έχει πιάσει ποτέ Samsung ή Huawei... 

Κατά τα λοιπά, σφαιράτο, άριστη μπαταρία και πολύ μα πολύ smooth... 

Όσο για τις οθόνες, το Xz3, παίζει να είχε την καλύτερη οθόνη της αγοράς όταν βγήκε και το Xperia 1, είναι από άλλο πλανήτη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα δες τις βραδινες φωτο του φίλου που έγραψε πριν απο σένα.
Μαλλον δεν έχεις δει τι κάνουν τα αλλα τα κινητά σε συγκριση με τα sony..
και ξαναλέω νυχτα..
μολις μπορέσω θα ανεβάσω φωτο με το pixel 2xl  του 2017..

Επεξ/σία από NOODLE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2019 στις 1:10 ΜΜ, vastegial_74 είπε

Λοιπόν, έχω το xz2. Οι περισσότεροι που γράφουν αρνητικά για τα κινητά Sony μάλλον δεν έχουν δει και δουλέψει κάποια από τις τελευταίες συσκευές της. Ειδικά όταν διαβάζω για κακή εμφάνιση απλά γελάω. Η Sony είναι η Apple του Android. Ότι και να βάλεις δίπλα του μοιάζει μπιχλιμπίδι αγορασμένο από πανηγύρι. Κορυφαία υλικά, τέλια συναρμογή, στιβαρό, επιδόσεις, αδιάβροχο, στερεοφωνικά ηχεία, ασύρματη φόρτιση κτλ. Αν συνεχίσει να βάζει και κάθε χρόνο σε προσφορά τη ναυαρχιδα της προηγούμενης χρονιάς δε βλέπω να αλλάζω εταιρεία. Παράδειγμα, πήρα το xz2 σε προσφορά 250€. Λες και κλέβεις εκκλησία. Τώρα αν κάπου το χάνει λίγο στη νυχτερινή φωτογραφία, και αυτό υπό προϋποθέσεις, ok. Καμιά συσκευή δεν είναι τέλια. Α, το βασικότερο, λογισμικό σχεδόν pure Android με φοβερή υποστήριξη σε updates. 

Καλά, φοβερή υποστήριξη σε updates δεν το λες... (πχ XZ premium, XZs κλπ) άνευ αναβάθμισης σε Android 9.0...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο υποστήριξη να τα λεμε σωστά.

Δείνει τα βασικά αλλα λιγο πιο γρήγορα, τίποτα άλλο.

Εδω εμας με το xz1 θα μας αφήσει με μια έκδοση android αναβάθμιση.

Βγηκε με 8 πηγε 9 και εκει θα μείνει,και αυτο γιατι ηταν η πρώτη συσκευή με 8 τοτε που βγήκε,αλλα τι να το κάνεις;θα μείνουμε κανονικα με το 9 οπως ολα της εποχής του.

Εδω ηθελε να το δωσει το 10αρι να δειξει ενα καλό πρόσωπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Texas07 είπε

Μια χαρά φωτογραφίες βγάζει, μην τρελαθούμε. Όποιος θέλει να τυπώνει αφίσες, ας πάρει dslr και όχι smartphone. 

Ο ήχος αν και όχι πολύ δυνατός, είναι πεντακάθαρος και αληθινά στερεοφωνικός. Καλύτερα ένα κλικ πιο χαμηλά και καθαρά, παρά ψηλά και παραμορφωμένα! 

Ο φίλος που είπε ότι είναι φορτωμένο περιττές εφαρμογές της Sony, μάλλον δεν έχει πιάσει ποτέ Samsung ή Huawei... 

Κατά τα λοιπά, σφαιράτο, άριστη μπαταρία και πολύ μα πολύ smooth... 

Όσο για τις οθόνες, το Xz3, παίζει να είχε την καλύτερη οθόνη της αγοράς όταν βγήκε και το Xperia 1, είναι από άλλο πλανήτη... 

Ακριβώς τα ίδια έγραφαν πριν μερικά χρόνια και οι Xiaomi fans. Δηλαδή έχετε καταλάβει ότι οι κάμερες των Sony είναι κατώτερες των περιστάσεων και χρησιμοποιείτε το κλασσικό επιχείρημα των DSLR κι ότι το βράδυ δε σας ενδιαφέρει να τραβάτε φωτογραφίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, baiosss είπε

Ακριβώς τα ίδια έγραφαν πριν μερικά χρόνια και οι Xiaomi fans. Δηλαδή έχετε καταλάβει ότι οι κάμερες των Sony είναι κατώτερες των περιστάσεων και χρησιμοποιείτε το κλασσικό επιχείρημα των DSLR κι ότι το βράδυ δε σας ενδιαφέρει να τραβάτε φωτογραφίες.

Κάνεις λάθος. 

Δεν είπα αυτό. Εννοείται ότι με ενδιαφέρει μια καλή κάμερα. Απλά στο επίπεδο που έχουν φτάσει πλέον, δε νομίζω ότι μια επιπέδου Xperia την λες κακή. Όχι τόσο καλή όσο άλλες, ναι... Αλλά όχι κακή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Texas07 είπε

Κάνεις λάθος. 

Δεν είπα αυτό. Εννοείται ότι με ενδιαφέρει μια καλή κάμερα. Απλά στο επίπεδο που έχουν φτάσει πλέον, δε νομίζω ότι μια επιπέδου Xperia την λες κακή. Όχι τόσο καλή όσο άλλες, ναι... Αλλά όχι κακή. 

Κανείς δεν είπε κακή. Κατώτερη των περιστασεων είπαμε. Συν ότι τέτοιες κάμερες είχαμε 2+ χρόνια πριν. Δηλαδή κινείται ακόμα κάπου ανάμεσα σε Galaxy S8, OnePlus 5, mi note 3 επίπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν μεγαλο θεμα με τις καμερες τους(πιστευω) ειναι πολυ πισω απο τον ανταγωνισμο και μιλαω κυριως για το Auto κομματι οχι manual 

Ανοιγω εφαρμογη καμερας και κλικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2019 στις 12:00 ΜΜ, Malthador είπε

Σε ότι αφορά το εμφανισιακό κομμάτι στα κινητά, τα έχουμε πει πολλές φορές, όποιος θέλει μόστρα δεν πάει σε Sony. Σε Sony πάει όποιος θέλει performance και specs. 

 

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει θα έλεγα.

Όποιος θέλει specs πάει Xiaomi με τα 8πίρινα κινητά και 40+mp κάμερες και overall crazy specs σε φιλικές τιμές ή εναλλακτικά samsung (σε μη φιλικές τιμές).

Στην Sony (στα κινητά) πας ξεκάθαρα για το style, το λογισμικό και την μάρκα.(και ότι συνεπάγεται με την λέξη μάρκα)

Χρησιμοποιώ μόνο Xperia τα τελευταία 6 χρόνια,(τα έχω αγωράσει όλα εκτώς απο το z3 kai to Xperia 1) και αν εξαιρέσουμε το XperiaZ1 και Z2 όπου όντος θεωρούνταν από τα top κινητά σε specs για την εποχή της, έχουν πλέον ξεπεραστεί και σε specs και κατά κοινή γνώμη (αν και δεν συμφωνώ προσωπικά γιατί ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα χπερια) και σε αξιοπιστία.

Επεξ/σία από Railyy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ένα παράπονο έχω από την κάμερα του XZ1... Η λειτουργία macro... Σχεδόν ποτέ δε θα εστιάσει εκεί που θελω και αν το κάνει, η απόσταση εστίασης θα είναι μεγαλύτερη από του Galaxy s7 που είχα πριν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...