Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι ο φθηνότερος πάροχος ρεύματος?


@taraxia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω και εγώ αυτές τις ημέρες οτιδήποτε αφορά τους εναλλακτικούς παρόχους και το πρόβλημα μου εστιάζεται στην ΟΤΣ. Βέβαια υπάρχουν εταιρίες που με ένα μηνιαίο ποσό σε προφυλάσσουν από τις πιθανές αυξήσεις, αλλά και πάλι προβληματισμένος είμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, simoszol είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν ειμαι από την Κοζάνη και δεν δουλεύω στη ΔΕΗ επειδή όμως έχω πολλούς γνωστούς εκεί σε ενημερώνω ότι η Πτολεμαΐδα εχει ογκολογικο Νοσοκομείο. Οι άνθρωποι αυτοί έχουν καταδικαστεί να φλερτάρουν με το Καρκίνο. Και οι πρωτευουσιανοι της υπόλοιπης Ελλάδας δεν θέλουν τις ανεμογεννητριες γιατι χαλάνε το οικοσύστημα. Θύματα είναι φίλε μου όχι χωριάτες.

 

Συγνώμη, η "ανεμογεννήτρια" εκπέμπει κάτι; Δεν είχα ιδέα και με ενδιαφέρει πολύ να μάθω.

 

Δεν συμβαίνει το ίδιο πράγμα στο Tropico 3 , 4 και 5.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, simoszol είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν ειμαι από την Κοζάνη και δεν δουλεύω στη ΔΕΗ επειδή όμως έχω πολλούς γνωστούς εκεί σε ενημερώνω ότι η Πτολεμαΐδα εχει ογκολογικο Νοσοκομείο. Οι άνθρωποι αυτοί έχουν καταδικαστεί να φλερτάρουν με το Καρκίνο. Και οι πρωτευουσιανοι της υπόλοιπης Ελλάδας δεν θέλουν τις ανεμογεννητριες γιατι χαλάνε το οικοσύστημα. Θύματα είναι φίλε μου όχι χωριάτες.

Η πιο ontopic απαντηση ΙΜΟ.

Το ερωτημα θα επρεπε να ηταν, ποια εταιρια παραγει πιο καθαρο ρευμα

η εχει πλανο ανανεωσιμων πηγων να παω σε αυτους?

Οι τιμες απο οσο καταλαβαινω ιδιες ειναι πανω κατω.

Η τσεπη μας, μας οδηγησε σε πολλες κακες επιλογες στο παρελθον.

Καιρος να βαζουμε στις παραμετρους και το μελλον και το περιβαλλον.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, StormGr είπε

Δεν συμφωνώ στο κάθε χρόνο. Με τις νέες αυξήσεις στη ΔΕΗ σιγά σιγά θα αυξηθούν τα τιμολόγια και στις άλλες εταιρίες. Του χρόνου σίγουρα δεν θα υπάρχουν τόσο καλές τιμές όσο αυτή τη περίοδο.

Μακάρι να έκλεινα και για 10 χρόνια αυτή τη στιγμή σε 2 - 3 σοβαρές εταιρίες που δίνουν πολύ καλά προγράμματα.

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ και ξεκίνησα χθες τις διαδικασίες για συμβόλαιο δύο ετών με 0,066 τιμή χωρίς οτσ. Οι τιμές πιστεύω για λίγους μήνες ακόμα θα παραμείνουν χαμηλά για να προσελκύσουν πελάτες μιας και τώρα με τις τελευταίες αυξήσεις πολλοί θα φύγουν από ΔΕΗ και μετά θα αρχίσουν και αυτοί το τσεκουρεμα 

4 ώρες πριν, StormGr είπε

 

 

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρες μια εταιρια που να σου δινει 24/7 νυχτερινο. Εγω σε τετοιο προγραμμα πηγα τον Γεναρη στην Elpedison. Με 0,066/KW για 2 χρονια.

Οτι και να ανακοινωσει η ΔΕΗ δεν με ενδιαφερει .Εαν αλλαξει το προγραμμα στους 25 μηνες η Elpedison θα ψαξω αλλη εταιρια που να με συμφερει.

Παντως εφυγα και ησυχασα....

 

Επεξ/σία από k_w_t
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, k_w_t said:

Βρες μια εταιρια που να σου δινει 24/7 νυχτερινο. Εγω σε τετοιο προγραμμα πηγα τον Γεναρη στην Elpedison. Με 0,066/KW για 2 χρονια.

Οτι και να ανακοινωσει η ΔΕΗ δεν με ενδιαφερει .Εαν αλλαξει το προγραμμα στου 25 μηνες η Elpedison θα ψαξω αλλη εταιρια που να με συμφερει.

Παντως εφυγα και ησυχασα....

0,066 αλλα με ποσο παγιο το μηνα; και με ΟΤΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Jason13 είπε

0,066 αλλα με ποσο παγιο το μηνα; και με ΟΤΣ?

Μεχρι στιγμης δεν μου εχει βαλει ποτε σε λογαριασμο ρητρα ΟΤΣ.

Αλλα και να βαλει ποσο να ειναι ?

Σκεψου οτι η διαφορα τιμης ειναι 0,045/kw πλεον με τις νεες τιμες.

Σε μενα που κανω πανω απο 2000kw/4μηνο η διαφορα στου λογαρισμους ηταν μεγαλη.

Για παραδειγμα στις 2000kw στην ΔΕΗ 220€ +13% ΦΠΑ = 248€  στην Elpedison 132€ + 13% ΦΠΑ =149,2€ 

100€ το τετραμηνο δεν ειναι λιγα..

Παγιο εαν θυμαμαι ειναι 3€

 

 

Επεξ/σία από k_w_t
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε υπάρχουν συμβόλαια με Φιξ τιμές χωρίς ΟΤΣ αλλά με αρκετά μεγαλύτερα πάγια και όχι τόσο μεγάλες εκπτώσεις. Για μένα καλύτερα είναι να έχει και το ΟΤΣ. Και να στο βάλει μετά από λίγο καιρό και πάλι δεν θα είναι κανένα τεράστιο ποσό, ούτε θα ξεπερνάει την ΔΕΗ. 

Εμένα μου βάλανε μια φορά να πληρώσω αλλά επίσης μου επέστρεψαν κιόλας λόγω ΟΤΣ.

Αρκεί να διαλέξεις μια από τις μεγάλες εταιρίες που παράγουν και ρεύμα και τουλάχιστον βγάζουν τα σπασμένα από εκεί. Οι μικρές εταιρίες λογικά θα χρεώνουν ΟΤΣ πιο συχνά.

Όποιος θέλει περισσότερες λεπτομέρειες μέσω πμ γιατί δεν θέλω να κάνω δωρεάν διαφήμιση σε καμία εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k_w_t είπε

Βρες μια εταιρια που να σου δινει 24/7 νυχτερινο. Εγω σε τετοιο προγραμμα πηγα τον Γεναρη στην Elpedison. Με 0,066/KW για 2 χρονια.

δεν υπάρχει εταιρία που να δίνει νυκτερινή χρέωση όλο το 24ωρο γιατί η νυκτερινή χρέωση έχει και διαφορετικές ρυθμιζόμενες χρεώσεις που ο πάροχος απαγορεύεται να τις προσφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δενυπαρχει 

εμενα που κανω 4000kwh 4μηνο δεν μου δινουν καμια προσφορα καλυτερη απο δεη 

τωρα αν μιλαμε για φοιτητεσ με 800 kwh παω πασο  .... κοινοσ απατεωνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Jason13 said:

0,066 αλλα με ποσο παγιο το μηνα; και με ΟΤΣ?

4€ το μήνα. Άλλαξα και γω χθες σε Elpedison. Βαρέθηκα με τους μπατακτσήδες που γελάνε εις βάρος μου. Ψήνω και τους γονείς που έχουν αρκετά μεγάλη κατανάλωση. Δεν με ενδιφέρει το όφελος, που θα υπάρχει, ακριβότερο να βγει αποκλείεται, το έκανα για το γαμώτο.

3 hours ago, GoDRiC- said:

Μπορεί κάποιος να μου στείλει όλες τις εταιρίες παροχές ρεύματος στην Ελλάδα;

Μπες στο αλλάζω ρεύμα. Όλοι εκεί είναι. Του άλλου του φάνηκε αστείο και έβαλε χαμογελαστή φάτσα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...