Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Το δοκιμαδα απο σημερα λοιπον το xbox game pass ultimate ( μετατρεπωντας το  gamepass  pc που ειχα μεχρι τωρα ) και μπορω να πω οτι στο κινητο που εχω ( redmi 6) και χωρις δυνατοτητα  5ghz  wifi  ( μου το εβγαλε και η εφαρμογη σαν μυνημα οτι καλο ειναι να παιζει στα 5ghz μια που εχω 150 mb συνδεση )  η εμπειρια ηταν παραπανω απο καλη.. Στο forza  ειχα καποιο lag  που μαλλον ειναι απο το wifi  αλλα το gears 5  επαιζε σχεδον τελεια... Διχνει πανεμορφο ακομα και σε μια συσκευη με 5 ιντσες  και με τον controller δεν ειχα κανενα θεμα.. Το εβγαλαν απο τωρα για να το τεσταρουν μεχρι το Σεπτεμβριο που θα βγει επισημα... Δειχνει να εχει γινει πολυ καλη δουλεια και νομιζω οτι θα σαρωσει με αυτο στις συνδρομες....Οταν με το καλο σας ερθει και εσας Ελλαδα δειχνει να αξιζει παρα πολυ ( ειδικα σε κανα 10ιντσο ταμπλετακι θα ειναι οτι πρεπει.... )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/6/2020 στις 12:40 ΜΜ, afragorn είπε

Πηγαίνω στο λογαριασμό της MS μέσα από τον browser και αφαιρώ ότι αποθηκευμένη πληρωμή και συνδρομή έχω. Αυτό το κάνω έτσι και αλλιώς οπουδήποτε ζητάει συνδρομή και ανακάλυψα τυχαία αυτή τη "πατέντα" με το 1 Ευρώ.

Χρειάζεται να κάνω και ακύρωση συνδρομής εκτός από απενεργοποίηση περιοδικής χρέωσης για να το πάρω με 1€;

image.png.687d278006b5db7eb1884df48e51e263.png

Επεξ/σία από DRIFT_KING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2020 στις 11:33 ΜΜ, DRIFT_KING είπε

Η αλήθεια είναι ότι είχα δώσει δικαιώματα στο φάκελο και είχα ψάξει για τον φάκελο του παιχνιδιού και δεν είχα βρει κάτι.Τώρα που κοίταξα έναν έναν τους φακέλους είδα έναν φάκελο 78,3gb με όνομα MSIXVC.Λογικά αυτά είναι αλλά μήπως αν το διαγράψω δεν λειτουργεί τίποτα μετά;

image.png.6b4ee324c2ac6414b6b014d9cf613897.png

image.png.dcafef2f37d9b4f28808eac893d93824.png

Τελικά υπάρχει τρόπος να σβήσω αυτό το αρχείο γιατί προσπάθησα και δεν με αφήνει γιατί χρησιμοποιεί το system που τρέχει αλλά ουσιαστικά πιάνει χώρο τσάμπα γιατί τα παιχνίδια που έχω τα έχω εντοπίσει σε άλλους φακέλους του WindowsApps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να δω τις ώρες που έχω παίξει στα παιχνίδια από Microsoft store;

Στο xbox console companion αν πάω στο game στα achievements λέει time played αλλά δεν είναι σωστό,λέει 12 ώρες και ingame γράφει 28 ώρες στο forza και στο halo γράφει 1:20 και έχω 22 ώρες.Υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Υπάρχει τρόπος να δω τις ώρες που έχω παίξει στα παιχνίδια από Microsoft store;

Στο xbox console companion αν πάω στο game στα achievements λέει time played αλλά δεν είναι σωστό,λέει 12 ώρες και ingame γράφει 28 ώρες στο forza και στο halo γράφει 1:20 και έχω 22 ώρες.Υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά;

Αυτός είναι ο μόνος τρόπος. Εγώ προσωπικά το βλέπω από το GOG 2.0, αλλά και αυτό τα στοιχεία του από εκεί τα παίρνει. Μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο off σε σένα, εμένα δείχνει να δουλεύει καλά. Αλλά δυστυχώς δεν το υποστηρίζει σε όλα τα παιχνίδια. Είναι λίγο hit or miss.

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Υπάρχει τρόπος να δω τις ώρες που έχω παίξει στα παιχνίδια από Microsoft store;

Στο xbox console companion αν πάω στο game στα achievements λέει time played αλλά δεν είναι σωστό,λέει 12 ώρες και ingame γράφει 28 ώρες στο forza και στο halo γράφει 1:20 και έχω 22 ώρες.Υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά;

Μην ανησυχείς και μένα κάπως έτσι είναι σε ορισμένα παιχνίδια.

Τέλειωσα Plague Innocence με ~20 ώρες και αναφέρει 4 στo profile μου ενω αντίστοιχα στο Forza Horizon 3 που εχω ~15 ώρες αναφέρει 2...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ μια χαζή ερώτηση; Για gamepass καθαρά και μόνο για PC, έχει νόημα να πάμε σε Ultimate; Θα δοκίμαζα το cloud gaming, αλλά το tablet είναι πίσω για rma.

Στο ενδιάμεσο, θα έχω κάποιο άλλο προνόμιο; Δίνει πχ πιο πολλά παιχνίδια ή όχι; (το απλό gamepass το'χω ήδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Delijohn είπε

Να κάνω κι εγώ μια χαζή ερώτηση; Για gamepass καθαρά και μόνο για PC, έχει νόημα να πάμε σε Ultimate; Θα δοκίμαζα το cloud gaming, αλλά το tablet είναι πίσω για rma.

Στο ενδιάμεσο, θα έχω κάποιο άλλο προνόμιο; Δίνει πχ πιο πολλά παιχνίδια ή όχι; (το απλό gamepass το'χω ήδη)

Κανένα προνόμιο και τίποτα παραπάνω πέρα του cloud, το οποίο νομίζω δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμα. Μείνε στο απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Κανένα προνόμιο και τίποτα παραπάνω πέρα του cloud, το οποίο νομίζω δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμα. Μείνε στο απλό.

Δεν είμαι ελλάδα, οπότε ίσως να το δοκίμαζα. Αν και με χαλάει να παίζω στις 10-12 ίντσες, αντί στις 34. Για να δούμε τι θα προσφέρουν μετά τις 15 Σεπτέμβρη που τελειώνει και η beta και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2020 στις 2:07 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Και φυσικά δε μπορείς να έχεις διαφορετικό install location σε κάθε παιχνίδι εάν θες.

Μπορείς να πας στις Ρυθμίσεις - Σύστημα - Χώρος αποθήκευσης - Εφαρμογές και δυνατότητες και να κάνεις μετακίνηση την εφαρμογή που θες σε άλλο δίσκο. Βέβαια πρώτα τα βάζεις όλα στο C και κάνεις διπλό κόπο, αλλά γίνεται. Πάντως είναι όντως τραγικό όλο το σύστημα εγκατάστασης της MS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το τέλος του έτους, όπως ανακοίνωσαν,  προστίθεται και ο κατάλογος του EA Play (πρώην Origin Access) στο Game Pass και χωρίς μάλιστα αλλαγή στην τιμή:

https://news.xbox.com/en-us/2020/09/09/get-ea-play-with-xbox-game-pass-at-no-additional-cost/

https://www.rockpapershotgun.com/2020/09/09/xbox-game-pass-will-soon-include-ea-play-membership-too/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατές κινήσεις η Microsoft και νομίζω ότι πλέον βρήκε και αυτό στο οποίο θέλει να εστιάσει και να παίξει τα ρέστα της και λέγεται GamePass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...