Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, Stefxour είπε

Από τις 17 το gamepass για pc βγαίνει από beta οπότε θα δούμε και αλλαγή στη τιμή . 

Ας ελπίσουμε να δούμε αλλαγή και σε άλλα πράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρα για κατάργηση της συνδρομής λοιπόν και όταν σου δώσουν τη δυνατότητα να διαλέγεις συγκεκριμένο φάκελο που θα γίνει το install, κάτι που το κάνω από τα windows 98, τότε το ξανασκέφτομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Και παρόλο που δεν έχω κονσόλα και μάλλον δεν θα πάρω για κανέναν χρόνο, με κάτι τέτοια έκανα αγορά 24 μήνες live gold και μετατροπή σε Ultimate με τις οδηγίες του νήματος στο Insomnia... από το να πληρώνω €10/μήνα για Game Pass, βγήκε €2,8/μήνα για Ultimate... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ώρα για κατάργηση της συνδρομής λοιπόν και όταν σου δώσουν τη δυνατότητα να διαλέγεις συγκεκριμένο φάκελο που θα γίνει το install, κάτι που το κάνω από τα windows 98, τότε το ξανασκέφτομαι..

Κι εγώ την είχα καταβρεί με το 1€ κάθε μήνα, το value ήταν απίστευτο. Πάντως για πακέτο μαζί με EA Access στα 10€ δεν είναι κακό, αν ήταν μόνο του τότε θα πήγαινε άπατο. Στην ουσία είναι σαν να αυξήθηκε από τα 4€ στα 6€ το GamePass. Όσο για τον φάκελο εγκατάστασης, δυστυχώς τα έχουν σαν apps απ' το store δεν είναι .exe είναι λάθος στημένο όλο σαν δομή δηλαδή και χρειάζεται αλλαγή.

Χωρίς να είμαι σίγουρος αν το κάνεις με τον τρόπο που περιγράφω πιο πίσω (install στο C και μετακίνηση απ' τις ρυθμίσεις δηλαδή) δεν σου δημιουργεί όλο αυτό το μπάχαλο στο root κι αν πριν το uninstall το ξαναπας με μετακίνηση στο C, μετά σε αφήνει να σβήσεις και τους φακέλους (ή τους σβήνει μόνο του). Έχω μήνες να το κάνω όμως, οπότε δεν το εγγυόμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Χωρίς να είμαι σίγουρος αν το κάνεις με τον τρόπο που περιγράφω πιο πίσω (install στο C και μετακίνηση απ' τις ρυθμίσεις δηλαδή) δεν σου δημιουργεί όλο αυτό το μπάχαλο στο root κι αν πριν το uninstall το ξαναπας με μετακίνηση στο C, μετά σε αφήνει να σβήσεις και τους φακέλους (ή τους σβήνει μόνο του). Έχω μήνες να το κάνω όμως, οπότε δεν το εγγυόμαι.

Δεν υπάρχει λόγος να κάθομαι να κάνω "ακροβατικά" για ένα τόσο απλό πράγμα. Και το Uplay και το Origin έχουν συνδρομητικές υπηρεσίες αλλά μπορείς να τα βάλεις όπου θες τα αρχεία σαν όλα τα games/προγράμματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν υπάρχει λόγος να κάθομαι να κάνω "ακροβατικά" για ένα τόσο απλό πράγμα. Και το Uplay και το Origin έχουν συνδρομητικές υπηρεσίες αλλά μπορείς να τα βάλεις όπου θες τα αρχεία σαν όλα τα games/προγράμματα..

Ναι βρε άνθρωπε αλλά σου ξαναλέω δεν είναι .exe όπως όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις, είναι apps. Κανένα app των win10 δεν μπορείς να το βάλεις όπου θέλεις και γι' αυτό υπάρχει θέμα που πρέπει να το δουν (εκτός αν τους είναι δύσκολο και απαιτεί ριζική αλλαγή στον κώδικα, που δε νομίζω). Κι εμένα μου τη σπάει αυτό το πράγμα, αλλά αποφάσισα και πήρα έναν 500άρη nvme στον οποίο μπορώ να έχω 2-3 παιχνίδια δικά τους στο C και το ανέχομαι προς το παρόν. Αν το δούμε μισογεμάτο το ποτήρι είναι και μια ευκαιρία να μειώσουμε λίγο την κακιά συνήθεια που έχουμε αποκτήσει να κοπανάμε δεκάδες games και να μην παίζουμε τίποτα στο τέλος, οπότε τώρα "αναγκαζόμαστε" να παίξουμε κάτι για να πάρει άλλο σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες βρήκα τρόπο να στοκάρει κάποιος μήνες στο gamepass όσο διαρκεί ακόμα το 3,99. Όποιος θέλει ας το κάνει. Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί παραπάνω ή αν είναι ήδη γνωστό...🧐

 

1ο βήμα, πάμε στο λογαριασμό μας microsoft από ένα browser. Πάμε Υπηρεσίες και συνδρομές. Βρίσκουμε το gamepass και απενεργοποιούμε τη περιοδική χρέωση ανά μήνα. 

Spoiler

image.png.b575108b250c28f53909af2fb3529658.png

 

ΣΗΜΕΊΩΣΗ, εμένα λέει ενεργοποίηση γιατί την έχω διακόψει ήδη.

2ο βήμα, ανοίγουμε την εφαρμογή gamepass for windows. Πάμε “η συνδρομή μου”, "διαχείριση" και στις επιλογές του gamepass που έχουμε επιλέγουμε επέκταση. Θα ζητήσει να μας χρεώσει 3,99 για ένα μήνα. Πατάμε ναι. 

Spoiler

image.png.33789e9c6362a05b3af5f9315b7b90c2.png

 

Επαναλαμβάνουμε από την αρχή για όσο αντέχει η τσέπη μας! 

Λίγο χρονοβόρο αλλά worth it.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, afragorn είπε

Παίδες βρήκα τρόπο να στοκάρει κάποιος μήνες στο gamepass όσο διαρκεί ακόμα το 3,99. Όποιος θέλει ας το κάνει. Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί παραπάνω ή αν είναι ήδη γνωστό...🧐

1ο βήμα, πάμε στο λογαριασμό μας microsoft από ένα browser. Πάμε Υπηρεσίες και συνδρομές. Βρίσκουμε το gamepass και απενεργοποιούμε τη περιοδική χρέωση ανά μήνα. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.b575108b250c28f53909af2fb3529658.png

ΣΗΜΕΊΩΣΗ, εμένα λέει ενεργοποίηση γιατί την έχω διακόψει ήδη.

2ο βήμα, ανοίγουμε την εφαρμογή gamepass for windows. Πάμε “η συνδρομή μου”, "διαχείριση" και στις επιλογές του gamepass που έχουμε επιλέγουμε επέκταση. Θα ζητήσει να μας χρεώσει 3,99 για ένα μήνα. Πατάμε ναι. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.33789e9c6362a05b3af5f9315b7b90c2.png

Επαναλαμβάνουμε από την αρχή για όσο αντέχει η τσέπη μας! 

Λίγο χρονοβόρο αλλά worth it.

Εμένα πατώντας το Extend (το χω αγγλικά) με στέλνει στο site και μου λέει για 1€. Δηλαδή αν το κάνω 25 φορές πχ μπορώ να κλείσω για 2 χρόνια με 25 ευρά; Χλωμό το κόβω. :unsure:

Spoiler

xbox.png

Άκυρο, δεν ήμουν συνδεδεμένος όταν με πετάει στο site. Εμένα μου λέει 4,99 για επέκταση, όχι 3,99.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εμένα πατώντας το Extend (το χω αγγλικά) με στέλνει στο site και μου λέει για 1€. Δηλαδή αν το κάνω 25 φορές πχ μπορώ να κλείσω για 2 χρόνια με 25 ευρά; Χλωμό το κόβω. :unsure:

  Απόκρυψη περιεχομένων

xbox.png

Άκυρο, δεν ήμουν συνδεδεμένος όταν με πετάει στο site. Εμένα μου λέει 4,99 για επέκταση, όχι 3,99.

 

4,99 δολάρια. 3,99 είναι σε Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ανουσιο να στακαρεις συνδρομες χωρις να γνωριζεις τι παιχνιδια θα μπουν αργοτερα,κοινως αν θα τα εχεις παιξει ή οχι ή αν θα σε τραβανε.

Εγω γιαυτο εχω σταματησει την συνδρομη στο Pass,ακομα και αν συνεχισει να ειναι στο 1ευρω.

Καλυτερα καποιος να βαλει πχ να πληρωσει ενα μηνα αν δει καποιο παιχνιδι που τον ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, afragorn είπε

4,99 δολάρια. 3,99 είναι σε Ευρώ.

Σωστός ναι, δεν το πρόσεξα.

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ειναι ανουσιο να στακαρεις συνδρομες χωρις να γνωριζεις τι παιχνιδια θα μπουν αργοτερα,κοινως αν θα τα εχεις παιξει ή οχι ή αν θα σε τραβανε.

Εγω γιαυτο εχω σταματησει την συνδρομη στο Pass,ακομα και αν συνεχισει να ειναι στο 1ευρω.

Καλυτερα καποιος να βαλει πχ να πληρωσει ενα μηνα αν δει καποιο παιχνιδι που τον ενδιαφερει.

Πάντως είπαν ότι όσοι είναι ήδη συνδρομητές, τον μήνα που έρχεται θα μπορέσουν να ανανεώσουν σε τιμές beta, 3,99€ δηλαδή και όχι 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...