Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, JohnnyKun10 είπε

Πως ακριβώς αφήνεις να "λήξει" η συνδρομή; Τον προηγούμενο μήνα για λίγο δεν το πρόλαβα να το ακυρώσω και μου ανανεώθηκε και γι αυτόν με τα 4€.

Πηγαίνω στο λογαριασμό της MS μέσα από τον browser και αφαιρώ ότι αποθηκευμένη πληρωμή και συνδρομή έχω. Αυτό το κάνω έτσι και αλλιώς οπουδήποτε ζητάει συνδρομή και ανακάλυψα τυχαία αυτή τη "πατέντα" με το 1 Ευρώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, afragorn είπε

Πηγαίνω στο λογαριασμό της MS μέσα από τον browser και αφαιρώ ότι αποθηκευμένη πληρωμή και συνδρομή έχω. Αυτό το κάνω έτσι και αλλιώς οπουδήποτε ζητάει συνδρομή και ανακάλυψα τυχαία αυτή τη "πατέντα" με το 1 Ευρώ.

Σωστός! Τη μέρα που το κάνεις λήγει και η ενεργή συνδρομή ή τελειώνει στην κανονική της ημερομηνία; Εντάξει όχι ο,τι τα 4€ είναι ποιος ξέρει το ποσό, αλλά κουβέντα να γίνεται :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JohnnyKun10 είπε

Σωστός! Τη μέρα που το κάνεις λήγει και η ενεργή συνδρομή ή τελειώνει στην κανονική της ημερομηνία; Εντάξει όχι ο,τι τα 4€ είναι ποιος ξέρει το ποσό, αλλά κουβέντα να γίνεται :D

Όχι, λήγει κανονικά τη μέρα που πρέπει. Εγώ ενεργοποίησα πχ χθες το gamepass και επί τόπου ακύρωσα τη συνδρομή γιατί δε θέλω να έχω συνδεδεμένο το Paypal πουθενά. Το gamepass έχει κανονικά ημερομηνία λήξης 17/7.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, afragorn είπε

Όχι, λήγει κανονικά τη μέρα που πρέπει. Εγώ ενεργοποίησα πχ χθες το gamepass και επί τόπου ακύρωσα τη συνδρομή γιατί δε θέλω να έχω συνδεδεμένο το Paypal πουθενά. Το gamepass έχει κανονικά ημερομηνία λήξης 17/7.

Ευχαριστώ για τις πληροφοριες!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Έλα ρε! Βλέπω σήμερα έβαλαν και το Halo 3, βελτιώνεται γενικά. Αν φτιάξουν και τα στραβά του client θα είναι τζιτζί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα μου έβγαλε ένα ερωτηματολογιο στην εφαρμογή του gamepass, σαν έρευνα ικανοποίησης (προβλήματα κλπ) Καλό είναι όλοι να γράψουμε για τη διαδικασία εγκατάστασης μπας και δούμε άσπρη μέρα και το αλλάξουν κάποια στιγμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tsabasid είπε

Πρόσφατα μου έβγαλε ένα ερωτηματολογιο στην εφαρμογή του gamepass, σαν έρευνα ικανοποίησης (προβλήματα κλπ) Καλό είναι όλοι να γράψουμε για τη διαδικασία εγκατάστασης μπας και δούμε άσπρη μέρα και το αλλάξουν κάποια στιγμή..

τί έχει η διαδικασία εγκατάστασης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

τί έχει η διαδικασία εγκατάστασης;

Δεν σε αφήνει να διαλέξεις φάκελο, για παράδειγμα, κάτι που γινόταν ακόμη και όταν έπαιζα Age of Empires στα Windows 98 :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

τί έχει η διαδικασία εγκατάστασης;

 

Δεν υπάρχει ευελιξία στην επιλογή φακέλου εγκατάστασης, ο φάκελος εγκατάστασης γίνεται προστατευμένος system folder και δε σε αφήνει να μπεις, έλλειψη ανθρώπινου download throttling κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsabasid είπε

Δεν υπάρχει ευελιξία στην επιλογή φακέλου εγκατάστασης, ο φάκελος εγκατάστασης γίνεται προστατευμένος system folder και δε σε αφήνει να μπεις, έλλειψη ανθρώπινου download throttling κλπ

image.png.8a2c10319efa3243b635881565f240e0.png

κάτω από αυτά μπορείς να κάνεις move σε άλλον δίσκο έστω.
Μη λέμε όμως τα ίδια γιατί είναι κρυφός ο φάκελος και γιατί δεν τον πειράζεις.
Πρόκειται για συνδρομητική υπηρεσία, κάπως έπρεπε να προστατέψει τον εαυτό της από την πειρατεία.
Ναί είναι βλακεία να μη μπορείς να δεις τους φακέλους, και να περάσεις mods/graphic injections ή να κάνεις backup.
Τώρα για τα αγοραστά παιχνίδια αλλά και το downloading speed, μιας και τα κατεβάζει από το ίδιο μέρος, δε ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να αλλάξει αυτό. Αλλά είναι η ίδια λογική με την κονσόλα δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/7/2020 στις 5:06 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

image.png.8a2c10319efa3243b635881565f240e0.png

κάτω από αυτά μπορείς να κάνεις move σε άλλον δίσκο έστω.
Μη λέμε όμως τα ίδια γιατί είναι κρυφός ο φάκελος και γιατί δεν τον πειράζεις.
Πρόκειται για συνδρομητική υπηρεσία, κάπως έπρεπε να προστατέψει τον εαυτό της από την πειρατεία.
Ναί είναι βλακεία να μη μπορείς να δεις τους φακέλους, και να περάσεις mods/graphic injections ή να κάνεις backup.
Τώρα για τα αγοραστά παιχνίδια αλλά και το downloading speed, μιας και τα κατεβάζει από το ίδιο μέρος, δε ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να αλλάξει αυτό. Αλλά είναι η ίδια λογική με την κονσόλα δυστυχώς.

Και έτσι να το έχεις  * που έτσι το είχα * πριν κάνω τη παρακάτω αλλαγή ΔΕΝ σε αφήνει, τουλάχιστον στο Blair Witch, Halo που είχα δοκιμάσει. Πήγε και cashaρε χώρο και έμεινα με 500mb στον δίσκο του λειτουργικού ενώ επέλεγα τον D που έχω τα παιχνίδια. Μάλιστα είχα κατεβάσει 35 γιγα και αποφάσισε να τα "χάσει" ετσι ξαφνικά και να ακυρωθεί το download. Επίσης εφόσον διαγράψεις κάτι μένουν υπολείμματα πίσω αρκετών GB ( 2~ περίπου  βρήκα σε κάποια παιχνίδια ) τα οποία πρέπει να ψάχνεις και να μαντεύεις ότι είναι κομμάτι των αρχείων του παιχνιδιού ή κάποιων παιχνιδιών. Ακόμα δεν ξέρω που έχω χάσει κοντά 5-6 GB 

 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το σκεφτομαι να παω για το ultimate   απο το gamepass  για pc , και ας μην εχω κονσολα αφου απο 15 Σεπτεμβρη θα μπορω να παιξω και τα παιχνιδια απο android συσκευες και θα ειναι οτι πρεπει και για τα παιδια μου .. Ας ειναι καλα εδω Τσεχια που βλεπω θα ειναι μεσα στις χωρες που θα παιξει το cloud gaming  και να το δοκιμασω και σαν εμπειρια να δουμε τι θα λεει...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Το σκεφτομαι να παω για το ultimate   απο το gamepass  για pc , και ας μην εχω κονσολα αφου απο 15 Σεπτεμβρη θα μπορω να παιξω και τα παιχνιδια απο android συσκευες και θα ειναι οτι πρεπει και για τα παιδια μου .. Ας ειναι καλα εδω Τσεχια που βλεπω θα ειναι μεσα στις χωρες που θα παιξει το cloud gaming  και να το δοκιμασω και σαν εμπειρια να δουμε τι θα λεει...

Δεν έχει κανένα νόημα να πας στο ultimate αφού δεν έχεις Xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Δεν έχει κανένα νόημα να πας στο ultimate αφού δεν έχεις Xbox.

Αφού λέει θα έχει xcloud στο ultimate, γι'αυτό τον ενδιαφέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...