Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε ένα «rugged» tablet με S-Pen, το Galaxy Tab Active Pro


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ισως. Παντως επειδη βλεπω ταινιες/σειρες η 16:10 οθονη του s5e με βολεψε πολυ παραπανω απο την 4:3 του ipad. Οσον αφορα ηχεια/οθοναρα amoled και στα 2 ειναι κλασεις ανωτερο απο αυτα του ipad. Για gaming το ipad ηταν καλυτερο αλλα καμια 15αρια παιχνιδια που εχω βαλει αγορασμενα ολα πανε πολυ καλα. Συνδεση με xbox controller και παιζεις ανετα αν δεν θες αφη. Εβαλα και μια 256αρα καρτα samsung evo και το ευχαριστιεμαι. Στο ipad το 32αρη ειχα παρει παιδευομουν ακομα και να περασω καμια ταινια η σειρα. Πηρε δρομο με συνοπτικες διαδικασιες δεν το αντεξα πολυ.

Ναι αν το θες για τέτοιες δουλείες σε φάση media consumption η οθόνη βοηθάει και ίσως είναι καλύτερη επιλογή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, KostasKri είπε

Ναι αν το θες για τέτοιες δουλείες σε φάση media consumption η οθόνη βοηθάει και ίσως είναι καλύτερη επιλογή!

Ναι το tablet κυριως για τετοια το θελω και εκει το s5e το εχω αγαπησει. Σοβαρη δουλεια αν χρειαστει στον υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dchatz είπε

τι ακριβως σημαίνει 4 χρόνια updates;

σου εξασφαλίζει ότι σε 4 χρόνια θα έχεις την τελευταία έκδοση android που θα έχει βγει μέχρι τότε;

Απλά μετά από 4 χρόνια θα περάσει το android 10 για να είναι καλυμμένοι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr.Fuzzy είπε

Όταν μπορείς να έχεις iPad, δεν έχει νόημα...

 

Όταν  η δουλειά που θες να κάνεις γίνεται το ίδιο καλά με ένα Android tablet έχει και παραέχει νόημα να μην δώσεις λεφτά σε άλλο οικοσύστημα για να ξανα-αγοράσεις τις ίδιες εφαρμογές και υπηρεσίες. Ο κόσμος με τις ταμπλέτες κάνει συγκεκριμένες δουλειές και το 90% αυτών γίνονται το ίδιο καλά σε Android και iOS. Εξήγησέ μου τώρα εσύ γιατί πρέπει να πάει να πληρώσει κάποιος iPad για ένα 10% εφαρμογών που κάνει καλύτερα το iPad και που δεν θα χρησιμοποιήσει ποτέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Ειχα και ipad του 2018 και τωρα το s5e. Κλασεις ανωτερο το δευτερο στα παντα. Το συγκεκριμενο του θεματος θα ειναι κορυφη για οσους το θελουν για εξωτερικη δουλεια εφοσον θα αντεχει και σε δυσκολες συνθηκες.

Ποσό καιρό το ειχες το iPad  αν επιτρέπεται και ποσό πιστεύεις ότι θα κρατήσει το Samsung που έχεις τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atheatos είπε

Ποσό καιρό το ειχες το iPad  αν επιτρέπεται και ποσό πιστεύεις ότι θα κρατήσει το Samsung που έχεις τώρα?

Το κρατησα 2 βδομαδες το εδωσα και πηρα το s5e στα 294 με τιμολογιο. Αν κρινω απο ενα galaxy note 10.1 που κρατησε 6 χρονια(ακομα δουλευει αλλα ειπα να παω σε καινουργιο) πιστευω οτι τα 5-6 χρονια τα εχει σιγουρα. Αν δεις εγραψα πιο κατω σε τι δεν με καλυψε το ipad. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το κρατησα 2 βδομαδες το εδωσα και πηρα το s5e στα 294 με τιμολογιο. Αν κρινω απο ενα galaxy note 10.1 που κρατησε 6 χρονια(ακομα δουλευει αλλα ειπα να παω σε καινουργιο) πιστευω οτι τα 5-6 χρονια τα εχει σιγουρα. Αν δεις εγραψα πιο κατω σε τι δεν με καλυψε το ipad. 

Το ξέρω σε τι δεν σε κάλυψε όπως και ξέρω τι δεν θα καλύψει οποιονδήποτε είναι ανελαστικός χαρακτήρας με κολλήματα όπως να μην χωνεύει την Apple. Δεκτό . Αλλά να το παρουσιάζεις ως γενικό φαινόμενο εσυ και ο όμοιοι σου, όταν το iPad 10 χρόνια τώρα παίζει μπάλα μόνο του παρόλο τον ανταγωνισμό και την κατάκριση που δέχεται, επίτρεψε μου να έχω αντίθετη άποψη .

Επεξ/σία από atheatos
Το κρατησα 2 βδομαδες.....
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, atheatos είπε

Το ξέρω σε τι δεν σε κάλυψε όπως και ξέρω τι δεν θα καλύψει οποιονδήποτε είναι ανελαστικός χαρακτήρας με κολλήματα όπως να μην χωνεύει την Apple. Δεκτό . Αλλά να το παρουσιάζεις ως γενικό φαινόμενο εσυ και ο όμοιοι σου, όταν το iPad 10 χρόνια τώρα παίζει μπάλα μόνο του παρόλο τον ανταγωνισμό και την κατάκριση που δέχεται, επίτρεψε μου να έχω αντίθετη άποψη .

Το ιδιο μπορει να γραψει καποιος και για σενα. Εγω δεν εχω κανενα κολλημα για αυτο και πηγα και σε ios. Αλλα δεν με καλυψε σε τιποτα. Στο s5e εχω οθοναρα που ζηλευουν και τα ipad pro ηχειαρες που σε ταινιες σπερνουν εβαλα 256αρα samsung evo 3 καρτα 100mb που την πηρα 35 ευρω και εχω το απολυτο. Το ipad σε παιδευει για τα πιο απλα πραγματα χωρια οτι το 4:3 δεν ειναι καθολου βολικο δεν κανει ουτε για ταινιες ουτε για κατι αλλο(περα ισως απο διαβασμα). Τι συγκρινουμε τωρα? Επισης δεν παρουσιασα κανενα γενικο φαινομενο εσυ αρχισες την επιθεση επειδη σου θιξαμε την apple. Παντου τα ιδια κανεις σε οτι αφορα το ios ακομα και αν ο αλλος γραψει με επιχειρηματα( με τα οποια δεν τα πας καθολου καλα μιας και ποτε δεν εχεις γραψει ουτε ενα απλα αρχιζεις την επιθεση χωρις να σε μιλησει κανεις).

 

Οταν δουλεψεις για μια φορα android tablet γραψε τη γνωμη σου. Εγω επειδη τα εχω δουλεψει και τα 2 ασε με να εχω αντιθετη αποψη και μην ξεκινας επιθεσεις οταν βλεπεις οτι ο αλλος γραφει με σωστα επιχειρηματα απλα για να δημιουργησεις flame.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το ιδιο μπορει να γραψει καποιος και για σενα και για τους ομοιους σου. Εγω δεν εχω κανενα κολλημα για αυτο και πηγα και σε ios. Αλλα δεν με καλυψε σε τιποτα. Στο s5e εχω οθοναρα που ζηλευουν και τα ipad pro ηχειαρες που σε ταινιες σπερνουν εβαλα 256αρα samsung evo 3 καρτα 100mb που την πηρα 35 ευρω και εχω το απολυτο. Το ipad σε παιδευει για τα πιο απλα πραγματα χωρια οτι το 4:3 δεν ειναι καθολου βολικο δεν κανει ουτε για ταινιες ουτε για τιποτα αλλο(περα ισως απο διαβασμα). Τι συγκρινουμε τωρα? Επισης δεν παρουσιασα κανενα γενικο φαινομενο εσυ αρχισες την επιθεση επειδη σου θιξαμε την καημενη σου apple. Απαραδεκτος οπως παντα αλλα σε εχουμε μαθει χρονια τωρα παντου τα ιδια σε οτι αφορα το ios.

Θυμάμαι που ρώταγες και λες και το ήξερα ....σου είχα πει και τότε ότι δεν είναι για σένα, το iPad.

Μου αρέσει που είμαι απαράδεκτος για σένα και για μερικούς ακόμα που ακούνε Apple και βγάζουνε σπυριά ....

Καημένε παιδευτικές με το iPad ....και τώρα έχεις το απόλυτο. Δεν κάνω επίθεση . Αλλά επίτρεψε μου να διασκεδάζω με αυτά που γράφεις. Θες να συνεχίσεις δικαίωμα σου. Δικαίωμα μου και μένα να γελάω....

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, atheatos είπε

Θυμάμαι που ρώταγες και λες και το ήξερα ....σου είχα πει και τότε ότι δεν είναι για σένα, το iPad.

Μου αρέσει που είμαι απαράδεκτος για σένα και για μερικούς ακόμα που ακούνε Apple και βγάζουνε σπυριά ....

Καημένε παιδευτικές με το iPad ....και τώρα έχεις το απόλυτο. Δεν κάνω επίθεση . Αλλά επίτρεψε μου να διασκεδάζω με αυτά που γράφεις. Θες να συνεχίσεις δικαίωμα σου. Δικαίωμα μου και μένα να γελάω....

Περιμενω τα επιχειρηματα σου. Πηγα σε ipad γιατι στα 340 που το πηρα νομιζα οτι ηταν η καλυτερη επιλογη. Δεν βγαζω σπυρια αλλα θεωρησα οτι τοσα χρονια μετα θα ειχε φτιαξει καποια πραγματα. Οπως εγραψα το tablet το εχω για media consumption ταινιες/σειρες/youtube. Η amoled και τα ηχεια του s5e ειναι οτι καλυτερο εχω δει μεχρι στιγμης και πανω σε αυτο δεν υπαρχει κανενα επιχειρημα ειναι αντικειμενικο. Στα υπολοιπα μπορεις να γραψεις πως θα εχω 256gb χωρο στο ipad(προφανως δεν ηθελα να δωσω πανω απο 500 ευρω μιας και με 35 πηγα σε sd 256αρα samsung). Οπως και να εχει το να ξεκινας flame απο το πουθενα οταν ο αλλος γραφει σωστα και με επιχειρηματα ειναι λιγο οξυμωρο και δεν σε τιμαει καθολου. Αντιθετως δειχνεις για ακομα μια φορα το κολλημα σου στην apple. Και οταν δεν υπαρχουν επιχειρηματα ξεκινανε οι επιθεσεις. Νομος αυτο. 

 

Τελος παντων δεν εχω ορεξη για flame για αυτο και δεν γραφω σχεδον καθολου σε θεματα της apple εδω και 2-3 χρονια. Αν υπαρχουν επιχειρηματα καλως. Αν οχι οτιδηποτε σε επιθετικο τονο θα πηγαινει αναφορα.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το ιδιο μπορει να γραψει καποιος και για σενα. Εγω δεν εχω κανενα κολλημα για αυτο και πηγα και σε ios. Αλλα δεν με καλυψε σε τιποτα. Στο s5e εχω οθοναρα που ζηλευουν και τα ipad pro ηχειαρες που σε ταινιες σπερνουν εβαλα 256αρα samsung evo 3 καρτα 100mb που την πηρα 35 ευρω και εχω το απολυτο. Το ipad σε παιδευει για τα πιο απλα πραγματα χωρια οτι το 4:3 δεν ειναι καθολου βολικο δεν κανει ουτε για ταινιες ουτε για κατι αλλο(περα ισως απο διαβασμα). Τι συγκρινουμε τωρα? Επισης δεν παρουσιασα κανενα γενικο φαινομενο εσυ αρχισες την επιθεση επειδη σου θιξαμε την apple. Παντου τα ιδια κανεις σε οτι αφορα το ios ακομα και αν ο αλλος γραψει με επιχειρηματα( με τα οποια δεν τα πας καθολου καλα μιας και ποτε δεν εχεις γραψει ουτε ενα απλα αρχιζεις την επιθεση χωρις να σε μιλησει κανεις).

Οταν δουλεψεις για μια φορα android tablet γραψε τη γνωμη σου. Εγω επειδη τα εχω δουλεψει και τα 2 ασε με να εχω αντιθετη αποψη και μην ξεκινας επιθεσεις οταν βλεπεις οτι ο αλλος γραφει με σωστα επιχειρηματα απλα για να δημιουργησεις flame.

Τώρα σοβαρά μιλάς?δούλεψες δυο βδομαδες το iPad και έβγαλες συμπέρασμα και εγώ δεν έχω δουλέψει Android ταμπλετ ?

Τιποτα άλλο να γελάσουμε θα γράψεις. Θα σου κάνω επίθεση τώρα γιατί γράφεις σαν ξερόλας όταν δεν έχεις ιδέα.

Δεν κατηγόρησα κανένα Android tablet όπως εσυ κατηγορήσες το iPad. Δεν είμαι όμοιος σου....

 

ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ APPLE ? Επειδή είμαι σχετικός,ξέρω πέντε πράγματα παράπανω επειδή τυγχάνει να έχω και Apple ? 

Γράφεις εσυ που σε κάθε thread με Apple είσαι μέσα ως άσχετος και γράφεις την γνώμη σου σαν σχετικός?

Επεξ/σία από atheatos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά, το s5e ειναι καλυτερο σχεδον σε ολα. Ο καθενας βολευεται με τις αναγκες του(π.χ εγω θα πηγαινα στο s5e γιατι θελω να βλεπω ταινιες και χρειαζομαι καλη οθονη). Apples and oranges :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...