Προς το περιεχόμενο

επεξεργαστης pentium g4560 απο cosmodata.


charas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ αρχην να ζητησω απο τους διαχειριστες αν το θεμα αυτο δεν ανηκει σε αυτην την κατηγορια, να μεταφερθει στην πρεπουσα. Θελω να κανω μια αναφορα, καταγγελια, με τις τιμες των προιοντων και σχετικα για τον επεξεργαστη του τιτλου στο καταστημα της γνωστης αλυσιδας cosmodata. Χθες με ημερομηνια 9/9/2019 ο επεξεργαστης ειχε τιμη  66 ευρω και ηταν σε αποθεμα σε Στουρναρη και Γλυφαδα. Σημερα 10/10/2019 ο επεξεργαστης εκτιναχθηκε στα 86,70 ευρω με την ιδια διαθεσιμοτητα. Εχω κανει επωνυμη καταγγελια στο Υπουργειο Αναπτυξης και επενδυσεων στην προστασια του καταναλωτη. Πηρα την εταρεια τηλεφωνο και ρωτησα γιατι εγινε αυτο, και η απαντηση ηταν οτι ο προμηθευτης με την καινουργια παραγγελια αυξησε την τιμη, και οταν του ειπα οτι το προιον ηταν σε αποθμα αρα δεν συντρεχει αυτη η δικαιολογια, μου απαντησε δεν ξερω τι αλλο να σας πω. Αυτα προς γνωση και συμορφωση με αυτο το μαγαζι. Ισως το κανουν και αλλα μαγαζια δεν γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ειχες πληρώσει και σου ζητησαν και άλλα χρήματα ή σου ακύρωσαν την αγορα, τότε έχεις δίκιο

Σε αλλα περιπτωση μπορει πράγματι το στοκ να εξαντλήθηκε

Στην δεύτερη περίπτωση δεν βλέπω κάποιο λογο για καταγγελία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν το ειχα αγορασει,ημουν ετοιμος να παω σημερα,αλλα φαντασου την εκπληξη μου οταν μπηκα ονλαιν και ειδα την τιμη. Για μενα ειναι ανηθικο. Η καταγγελια εχει γινει με φωτο και σναπσοτ στην προστασια καταναλωτη και δεν γυρναει πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο που σου είπε ο φιλος ειναι οτι εχεις αδικο. Τωρα γιατι να το κανεις "για το γαμωτο" οταν εχεις αδικο , εσυ ξερεις.

Επεξ/σία από conkal
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Valous είπε

Ελεύθερη αγορά δεν έχουμε; Όσο θέλει κοστολογεί ο καθένας το προϊόν του!

 

Ναι το ξερω αλλα δεν υπαρχουν κανονες .Τεσπα μου εφυγε η αγανακτηση τωρα μετα απο 2 ωρες φουντωμα....1 ειναι σιγουρο,ποτε ξανα cosmodata.

Μόλις τώρα, conkal είπε

Αυτο που σου ο φιλος ειναι οτι εχεις αδικο. Τωρα γιατι να το κανεις "για το γαμωτο" οταν εχεις αδικο , εσυ ξερεις.

Παρακαλω αιτιολογησε γιατι εχω λαθος...αν σε αλλους περισευουν και δεν δινουν σημασια με το ,ωχ αδελφε και τι εγινε, εγω δεν μπορω να το κανω αυτο. Αν εχεις 2 παιδια οπως εγω και προσπαθεις να τους φτιαξεις 1 υπολογιστη με συγκεκριμενο μπατζετ μεχρι χθες...ε αυτο δεν το μπορω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτουσες ενα προιον , ειχε Χ τιμη. 

Οσο το χαζευες η τιμη αλλαξε. προς τα πανω ή προς τα κατω δεν εχει σημασια. Δεν ειναι κατι παρανομο. 

Λυση Απλα επιλεξε ενα αλλο καταστημα https://www.skroutz.gr/s/10787786/Intel-Pentium-Dual-Core-G4560-Box.html?from=catspan&keyphrase=g4560

εχει και με 59 ευρω. 

Καταλαβαινω τον προβληματισμο σου σχετικα με το καταστημα και την δυσκολια που εχεις ισορροπώντας το budget αναμεσα και σε αλλες υποχρεωσεις , αλλα δεν ειναι για καταγγελια το περιστατικο. Τιμωρησε τους δινοντας τα χρηματα σου αλλου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 minutes ago, charas said:

Οχι δεν το ειχα αγορασει,ημουν ετοιμος να παω σημερα,αλλα φαντασου την εκπληξη μου οταν μπηκα ονλαιν και ειδα την τιμη. Για μενα ειναι ανηθικο. Η καταγγελια εχει γινει με φωτο και σναπσοτ στην προστασια καταναλωτη και δεν γυρναει πισω.

Εφ' όσον το είχες αγοράσει (πχ online παραγγελία) ήταν υποχρεωμένοι να στο δώσουν στην τιμή της παραγγελίας.
Δεν το αγόρασες όμως, συνεπώς τσάμπα χαλάς τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, conkal είπε

κοιτουσες ενα προιον , ειχε Χ τιμη. 

Οσο το χαζευες η τιμη αλλαξε. προς τα πανω ή προς τα κατω δεν εχει σημασια. Δεν ειναι κατι παρανομο. 

Λυση Απλα επιλεξε ενα αλλο καταστημα https://www.skroutz.gr/s/10787786/Intel-Pentium-Dual-Core-G4560-Box.html?from=catspan&keyphrase=g4560

εχει και με 59 ευρω. 

Καταλαβαινω τον προβληματισμο σου σχετικα με το καταστημα και την δυσκολια που εχεις ισορροπώντας το budget αναμεσα και σε αλλες υποχρεωσεις , αλλα δεν ειναι για καταγγελια το περιστατικο. Τιμωρησε τους δινοντας τα χρηματα σου αλλου. 

Στο συγκεκριμενο μαγαζι ειχα ,εχω, καβα απο παλαιοτερη παραγγελια 35,90 ευρω και ηθελα να σβησω το υπολοιπο με την καινουργια παραγγελια.....το ξερω οτι υπαρχει και με 59 αλλου αλλα το υπολοιπο θα διαιωνιζεται στο διηνεκες οπως το χρεος της χωρας γιατι απλα δεν υπαρχει στο συγξκεκριμενο μαγαζι ΤΙΠΟΤΑ που να συμφερει η αγορα του,εστω και με 10-15% διαφορα πιο ακριβα απο τα σκρουτζ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, conkal είπε

Αυτο που σου ο φιλος ειναι οτι εχεις αδικο. Τωρα γιατι να το κανεις "για το γαμωτο" οταν εχεις αδικο , εσυ ξερεις.

 

30 λεπτά πριν, charas είπε

Ναι το ξερω αλλα δεν υπαρχουν κανονες .Τεσπα μου εφυγε η αγανακτηση τωρα μετα απο 2 ωρες φουντωμα....1 ειναι σιγουρο,ποτε ξανα cosmodata.

Παρακαλω αιτιολογησε γιατι εχω λαθος...αν σε αλλους περισευουν και δεν δινουν σημασια με το ,ωχ αδελφε και τι εγινε, εγω δεν μπορω να το κανω αυτο. Αν εχεις 2 παιδια οπως εγω και προσπαθεις να τους φτιαξεις 1 υπολογιστη με συγκεκριμενο μπατζετ μεχρι χθες...ε αυτο δεν το μπορω.

Καμία βάση δεν έχει η καταγγελία. Έχεις λάθος γιατί η cosmodata είναι επιχείρηση και έχει κάθε δικαίωμα να αλλάζει την τιμή, δεν την υποχρεώνει κανείς να αναλογίζεται πόσα παιδιά έχεις και μέχρι πότε θέλεις τον υπολογιστή σου. 

Όπως λένε τα παιδιά αν είχες παραγγείλει σε Χ τιμή και σου λέγανε θέλουμε τελικά Χ+20 εκεί να κράξεις με το δίκιο σου, τώρα λασπολογείς χωρίς κανέναν λόγο. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Καμία βάση δεν έχει η καταγγελία. Έχεις λάθος γιατί η cosmodata είναι επιχείρηση και έχει κάθε δικαίωμα να αλλάζει την τιμή, δεν την υποχρεώνει κανείς να αναλογίζεται πόσα παιδιά έχεις και μέχρι πότε θέλεις τον υπολογιστή σου. 

Όπως λένε τα παιδιά αν είχες παραγγείλει σε Χ τιμή και σου λέγανε θέλουμε τελικά Χ+20 εκεί να κράξεις με το δίκιο σου, τώρα λασπολογείς χωρίς κανέναν λόγο. 

Το ποσα παιδια εχω και αν μπαινουν στην εξισωση εσυ δεν εχεις καμια δουλεια να αναφερεσαι στην οικογενεια μου. Δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει αν εχεις συμφεροντα η οχι στο μαγαζι αυτο, αλλα δεν σου δινει κανεις το δικαιωμα και περισσοτερο εγω να αναφερεσαι στα παιδια μου. Το αν θα κανω καταγγελια η οχι ειναι δικος μου και μονο λογαριασμος και δεν ειναι λασπη,ειναι η αληθεια. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθούν να σου εξηγήσουν ότι δεν σκέφτεσαι σωστά διότι μπερδεύεις συναίσθημα (παιδιά) και λογική (εμπόριο).

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνεις καταγγελία επειδή άλλαξε η τιμή?
Θα ήθελα να ακούσω τι θα σου πει και ο φορέας στον οποίο θα κάνεις την καταγγελία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...