Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα εμφάνισης φωτογραφιών


Ak sellia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, το πρόγραμμα που έχω και ανοίγω φωτογραφίες δεν μου ανοίγει αυτές που είναι από την ψηφιακή κάμερα. Ξέρετε γιατί ; Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που προτείνετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Ak sellia said:

Καλησπέρα παιδιά, το πρόγραμμα που έχω και ανοίγω φωτογραφίες δεν μου ανοίγει αυτές που είναι από την ψηφιακή κάμερα. Ξέρετε γιατί ; Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που προτείνετε; 

Άλλη από ποια; Ποια είναι η εφαρμογή που δοκίμασες; Από ποια κάμερα; Τι extension έχουν τα αρχεία; (Βλέπεις extensions ή έχεις κρυφά τα "Known types of files"?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμάσει εφαρμογές των  Windows που ήταν ήδη στο pc, κατέβασα τν free photo viewer κ τν apowersoft photo viewer αλλα τίποτα.. Η μηχανή είναι η Canon eos m100, μπήκα στο site της Canon έκανα εγγραφή πήγα ν κατεβάσω drivers αλλα τίποτα. Ο τύπος των αρχείων είναι CR2 Αν λέει κάτι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Ak sellia said:

Εχω δοκιμάσει εφαρμογές των  Windows που ήταν ήδη στο pc, κατέβασα τν free photo viewer κ τν apowersoft photo viewer αλλα τίποτα.. Η μηχανή είναι η Canon eos m100, μπήκα στο site της Canon έκανα εγγραφή πήγα ν κατεβάσω drivers αλλα τίποτα. Ο τύπος των αρχείων είναι CR2 Αν λέει κάτι αυτό. 

Τα CR2 είναι raw αρχεία. Κανονικά θα έπρεπε να τραβάς και jpeg μαζί.

Κατέβασε από 'δω το Irfanview στη version που θέλεις, 64 ή 32 bits και τα αντίστοιχα plugins.
https://www.irfanview.com/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή οι φωτογραφίες που τράβηξες δεν βλέπονται ε? αχαχα καλοε?

Σε αυτό εδώ το άρθρο θα βρεις ένα σωρό προγράμματα και τρόπους ανοίγματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα, πέρα από το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσεις για να δεις και να μετατρέψεις τα cr2 αρχεία, να γυρίσεις την canon να τραβάει jpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, micos000 είπε

Εγώ θα έλεγα, πέρα από το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσεις για να δεις και να μετατρέψεις τα cr2 αρχεία, να γυρίσεις την canon να τραβάει jpg.

Σωστά.

Ή ακόμη καλύτερα RAW και JPG. 

Επεξ/σία από Jiakometi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...