Προς το περιεχόμενο

Αλλαγες για πληρωμες μεσω ebanking


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο χθες σε Eurobank για πληρωμες λογαριασμων κλπ και μεσω υπολογιστη και μεσω κινητου πρεπει να επιβεβιαωσουμε με κωδικο μιας χρησης που μας ερχεται με sms στο κινητο κατι που δεν ισχυε .

Πληρωσα ΔΕΗ και Vodafone με αυτο τον τροπο ενω παλια δεν ηθελε επιβεβαιωση με κωδικο.

Το ιδιο και για μεταφορες μεσω IRIS.

 

Κατι αναλογο νομιζω σε ολλες τις Τραπεζες,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Απο χθες σε Eurobank για πληρωμες λογαριασμων κλπ και μεσω υπολογιστη και μεσω κινητου πρεπει να επιβεβιαωσουμε με κωδικο μιας χρησης που μας ερχεται με sms στο κινητο κατι που δεν ισχυε .

Πληρωσα ΔΕΗ και Vodafone με αυτο τον τροπο ενω παλια δεν ηθελε επιβεβαιωση με κωδικο.

Το ιδιο και για μεταφορες μεσω IRIS.

Κατι αναλογο νομιζω σε ολλες τις Τραπεζες,

Υπάρχει καιρό ήδη στη ΕΤΕ και μου φαίνεται και στη Πειραιώς .

Προμήθεια παίρνουν 0,30€ για πληρωμή λογαριασμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Απο χθες σε Eurobank για πληρωμες λογαριασμων κλπ και μεσω υπολογιστη και μεσω κινητου πρεπει να επιβεβιαωσουμε με κωδικο μιας χρησης που μας ερχεται με sms στο κινητο κατι που δεν ισχυε .

Πληρωσα ΔΕΗ και Vodafone με αυτο τον τροπο ενω παλια δεν ηθελε επιβεβαιωση με κωδικο.

Το ιδιο και για μεταφορες μεσω IRIS.

Κατι αναλογο νομιζω σε ολλες τις Τραπεζες,

Δηλαδη και για τον ΕΝΦΙΑ ειναι με sms? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Δηλαδη και για τον ΕΝΦΙΑ ειναι με sms? 

Όταν πληρώσω θα σου πω...... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Δηλαδη και για τον ΕΝΦΙΑ ειναι με sms? 

 

5 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Όταν πληρώσω θα σου πω...... 

πλήρωσα τον ΕΝΦΙΑ μέσω eurobank banking με χρήση πιστωτικής και μου έστειλε sms για να ολοκληρωθει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

πλήρωσα τον ΕΝΦΙΑ μέσω eurobank banking με χρήση πιστωτικής και μου έστειλε sms για να ολοκληρωθει.

Να σου δωσω και την δικη μου ταυτοτητα πληρωμης να ξαναδοκιμασεις ....για σιγουρια ???

Χθες παντως που ανανεωσα το συμβολαιο αυτοκινητου μεσα από τη σελιδα της ασφαλιστικης με χρηση αποθυκευμενης καρτας δεν μου ζητησε κατι .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, draculias είπε

Έχω διαβάσει την σχετική είδηση στο internet, παρόλα αυτά (τουλάχιστον) στην Eurobank ανέκαθεν ίσχυε η πρόσθετη πιστοποίηση με sms...

Για πληρωμες ΔΕΗ , ΕΥΔΑΠ , ΟΤΕ  , φορων κλπ ΠΟΤΕ δεν ηθελέ κωδικο .Για μεταφορες σε λογαριασμο  εκτος Eurobank Ναι .Εχω παρα πολλα χρονια Eurobank .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατήργησαν τη συσκευή token και την αντίστοιχη εφαρμογή, και στέλνουν SMS. Η Alpha το έχει αυτό εδώ και κανένα εξάμηνο, ίσως και παραπάνω. Το καλό είναι πως αν χρησιμοποιείς τη mobile εφαρμογή μόλις έρθει το SMS ο κωδικός περνάει αυτόματα στο αντίστοιχο πεδίο.
Ισχύει για όλες τις πληρωμές λογαριασμών και τις μεταφορές εκτός προφίλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, unforgiven είπε

Κατήργησαν τη συσκευή token και την αντίστοιχη εφαρμογή, και στέλνουν SMS. Η Alpha το έχει αυτό εδώ και κανένα εξάμηνο, ίσως και παραπάνω. Το καλό είναι πως αν χρησιμοποιείς τη mobile εφαρμογή μόλις έρθει το SMS ο κωδικός περνάει αυτόματα στο αντίστοιχο πεδίο.
Ισχύει για όλες τις πληρωμές λογαριασμών και τις μεταφορές εκτός προφίλ.

Σε eurobank δυστυχως δεν περναει .Εμφανιζεται για λιγο στην οθονη ψηλα και αν δεν το θυμασαι πρεπει να πας στα μυνηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...