Προς το περιεχόμενο

Κουτι Υπολογιστη.....Χειροποιητο!


dalain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Προχώρα , προχώρα, μη χάσεις την όρεξή σου!

Πόσο βαρύ βγαίνει, μέχρι τώρα? Οι σωλήνες φαίνονται πάνβαρες, πάντως.

Ορεξη εχω μπολικη....χρονο δεν εχω....

Λοιπον το ζυγισα.....τωρα ειμαστε στα 9,100...Να το αφησω;

22 λεπτά πριν, exir11 είπε

εγω το φανταζομαι με μια asrock taichi που εχει κατι σαν γρανάζια κ με μια αεροψυξη bequiet η οποιαδήποτε άλλη μαυρη,νομιζω θα ηταν καλο οπτικο αποτελεσμα

Προς το παρον θα μπει η υπαρχουσα Asus Prime Z270-A....Η σκεψη ειναι κατα τα χριστουγεννα να μπει η B450 Aorus Pro

Για αεροψυξη ειναι αναμεσα σε δυο με πρωτη επιλογη την AquaFusion και δευτερη την LiqFusion

και επειδη θα μπουνε sleeves στα καλωδια (ολα αν ειναι δυνατον) θα παιξω σε γκρι-καφε-πορτοκαλι αποχρωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Τις βάσεις του τροφοδοτικού θα τις βάψεις?

Ναι θα βαφτουν κ θα περασω κ sleeves ...

Ακόμα κανω τα μονταρισματα και μολις ολοκληρωθουν θα γίνουν τα βαψιματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να έκανες ενα άνοιγμα στην διάτρητη λαμαρίνα στο σημείο που είναι το socket;
Θα σε εξυπηρετούσε αν χρειαζόσουν να αλλάξεις ψύκτρα.
Επίσης, να έκανες ανοίγματα για να περάσεις τα καλώδια απο το τροφοδοτικό στην μητρική.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρυπα πισψ απο το socket δεν ξερω αν θα κανω...Για τα υπολοιπα καλωδια ομως θα γινουν τρυπες....απλα περιμενω μηπως πουλησω την υπαρχουσα μητρικη και βαλω επανω απευθεια την καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να κάνεις τρύπα πίσω από το socket, δεν ξέρω πόσο καλά (και κυρίως σωστά) θα μπορέσεις να βιδώσεις οποιαδήποτε ψύξη. Επίσης μην ξεχάσεις οπωσδήποτε να βάλεις standoffs για το motherboard για να μην ακουμπάει στο σίδερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Stamer είπε

Καλό θα ήταν να κάνεις τρύπα πίσω από το socket, δεν ξέρω πόσο καλά (και κυρίως σωστά) θα μπορέσεις να βιδώσεις οποιαδήποτε ψύξη. Επίσης μην ξεχάσεις οπωσδήποτε να βάλεις standoffs για το motherboard για να μην ακουμπάει στο σίδερο.

Πανω απο το σιδερο εχει μπει κομματι πλεξιγκλας (δεν φαινεται στις φωτο γιατι το εχω καλυψει με χαρτοταινια για προστασια).Πανω στο πλεξι θα βιδωθει μια βαση απο παλιο κουτι στο οποιο θα πατησει η μητρικη,οποτε θα εχει και τα απαραιτητα standoffs.Το να βαλεις και να βγαλει το πλεξι και να εχεις προσβαση στην μητρικη θα ειναι πολυ ευκολο,παρολαυτα θα σας ακουσω και θα κανω το κοψιμο απο πισω που προτεινετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εγινε ενα σχεδιασμος...Προχωραμε αργα αλλα σταθερα!

IMG_20190924_205040-01-3684x2756.jpeg

Επαναφορα στο "φυσικο" του χρωμα και τοποθετηση μητρικης!!!Αρχιζει και μοιαζει με pc...Περιμενω με αγωνια την καινουρια μου υδροψυξη για να προχωρησω!

IMG_20190924_221341-01-2414x3956.jpeg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...