Προς το περιεχόμενο

Το Mi MIX Alpha της Xiaomi είναι ολόκληρο μία οθόνη και στοιχίζει €2500


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν ταιριάζει σε αρκετούς ανθρώπους λόγω του ότι φαίνεται αρκετά εύθραυστο. 

Από ότι έχουμε δει ως τώρα είναι η πιο σοφή καινοτομία χρήσιμη ή όχι. Η χρήση της main camera για photo καθώς κ για selfie cam είναι εντυπωσιακή - λιγότερο Hardware - γτ να μην έχεις τη καμεραρα σου για Selfies? Η οθόνη γύρω γύρω μπορεί να προκαλεί ερωτήσεις τύπου ''μα γιατί;'' κ όμως είναι πιο πρακτικό από ένα απλό waterfall a.k.a. curved display που δεν προφέρει τίποτα παρά μόνον μια αισθητική λάμψη.
!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τον Άλφα Κενταύρου γιατί; Αρχικά θα είχε λιώσει από τις τεράστιες θερμοκρασίες που υπάρχουν σε ένα άστρο..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπέρασμα .......

Υπάρχει τρελλη τεχνολογία εκεί έξω.......

Αλλά θα συνεχίσουμε να σας την δίνουμε σιγά σιγά.......για να πουλάμε ποσότητες........

Επίσης δεν ξέρω αν το εν λόγω κινητό το κάνει τόσο ακριβό ο περιορισμένος αριθμός........

*Δεν μου αρέσει που πηγαίνει περιμετρικά και πίσω η οθόνη 

Ας σταματήσει στα πλαγια.

Για σελφι μια μικρή στρογγυλή  οθονουλα δίπλα στις κάμερες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράχτης που πιθανότατα θα κυκλοφορήσει επιλεκτικά κατά παραγγελία και ίσως μόνο Κίνα. Είναι μια καλή κίνηση για την xiaomi που προσπαθεί να ενταχθεί ψηλά με τους κορυφαίους οπότε βγάζει αυτό το project κομμάτι για διαφήμιση. Μέχρι και σημερα ο κόσμος αγοράζει iPhone για να φαίνεται το μήλο στην συσκευή, ενώ όσοι έχουν xiaomi κρύβουν το λογότυπο για μην φαίνονται φτηνιαρηδες, τώρα με το mix alpha θα νιώθει μοναδικός και θα τραβάει τα βλέμματα με αυτή την ιδιαίτερη συσκευή(ενταξει εγώ δεν έδινα ούτε 700€ άσχετο). Καλά το πάει πάντως η xiaomi, βλέπω ευοίωνο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο σαν concept αλλά ακόμα ψάχνω την χρησιμότητα τέτοιας υλοποίησης. Να πω ότι άνοιγε και γινόταν tablet OK. Αλλά εδώ έχουμε 2 οθόνες από τις οποίες δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ταυτόχρονα. Αχρηστη υλοποίηση με λίγα λόγια. Απλά επίδειξη δύναμης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Τώρα για την αντιπροσωπεία τι να σου πω. Αφού επιμένεις ότι η επίσημη αντιπροσωπεία της Xiaomi στην χώρα μας INFOQUEST δεν είναι η αντιπροσωπεία της Xiaomi στην χώρα μας και αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα τότε θα συμφωνήσω μαζί σου. 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

:D :D :D

 

 

Στο ξανάγραψα και παραπάνω αλλά ή επέλεξες να το αγνοήσεις ή απλά θέλεις να λες τα δικά σου.

https://www.infoquest.gr/el/proionta-dianomis

Θες να μας πεις ότι σε όλα αυτά τα brands η Quest είναι επίσημος αντιπρόσωπος??? μέχρι και η url λέει προιόντα ΔΙΑΝΟΜΗΣ

 

xiaomi.jpg

Επεξ/σία από crossmo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, crossmo είπε

Στο ξανάγραψα και παραπάνω αλλά ή επέλεξες να το αγνοήσεις ή απλά θέλεις να λες τα δικά σου.

https://www.infoquest.gr/el/proionta-dianomis

Θες να μας πεις ότι σε όλα αυτά τα brands η Quest είναι επίσημος αντιπρόσωπος??? μέχρι και η url λέει προιόντα ΔΙΑΝΟΜΗΣ

xiaomi.jpg

Ρε φίλε παίζεις με τα νεύρα μου? Είναι ΚΑΙ επίσημος διανομέας.. Ξεκόλλα λες βλακείες τρομερές και φοβερές... Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτησε... 

 

Μα τι στα κομμάτια κάθομαι και ασχολούμαι μου λες?

 

Untitled-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, billdanos said:

Πολύ πιο άσχημο και υπερβολικό σε σχέση με τα digital videos... 

Παιδάκι το κρατάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, ThReSh said:

Παιδάκι το κρατάει?

ή το τηλέφωνο είναι τεράστιο... :p 

α το λέει, σχεδόν 8 ίντσες... :fear:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2019 στις 6:36 ΜΜ, Sierra Levin είπε

Αν ραγίσει ο οθόνη.. Αλλάζεις όλο το τηλέφωνο?

Όχι. Εαν ραγίσει το τηλέφωνο... αλλάζεις την οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...