Προς το περιεχόμενο

Αγορα οικιας κοντα σε κεραία κινητής τηλεφωνίας


hexdec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Axelq είπε

Στην συγκεκριμένη περίπτωση το ηλεκτρομαγνητικό πεδίο δημιουργεί μη ιονίζουσα ακτινοβολία.

Εκτός από την 2η φωτογραφία που δείχνει πυλώνες υψηλής τάσης (150KV) η 1η και η 3η απεικονίζουν πυλώνες υπερυψηλής τάσης (400KV).

Η 1η μάλιστα είναι από την Πυλαία στην Θεσσαλονίκη που ο δήμος είναι καιρό στα δικαστήρια για να γίνουν οι γραμμές υπόγειες.

Αν έχεις χρόνο μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε πάνω από 300 επιστημονικές έρευνες που έχουν γίνει για όλες τις ακτινοβολίες.

https://www.powerwatch.org.uk/science/studies.asp

Υ. Γ. Που κολλάνε ψεκασμοί, εξωγήινοι και μετά θάνατον 

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια... δεν ειναι το Α και το Ω αν η ακτινοβολία ειναι ιονιζουσα η μη αρχικά, εκτός αν δεν θα σε πείραζε να βάλεις το κεφάλι σου στον φούρνο μικροκυμάτων, κι αυτος μη ιονίζουσα ακτινοβολία εκπέμπει. 😂

Οι πυλώνες της δεη ειτε ειναι υπερ ειτε υψηλης, δημιουργουν ξαναλέω μαγνητικό πεδίο γύρω τους. Τα ραδιοκύματα δεν ειναι ζήτημα καθώς δεν μιλάμε για καποιον κατευθυντικο πομπο, το μαγνητικο πεδιο που επαγει η μεταφορα ρευματος στις γραμμες ειναι. Η ενταση του μαγνητικου πεδιου λοιπον, την οποια μετραμε σε υποδιαίρεσεις του τεσλα, ειναι αυτη που πιθανολογειται οτι δημιουργει προβληματα. Το ελληνικο οριο γνωριζεις είναι 100 μT.(24ωρη εκθεση). Το πόσες έρευνες έχουν γίνει , λέει απολύτως τίποτα , το πόσες αξιόπιστες έρευνες έχουν βρει αυξημενους ρυθμούς καρκίνου κάτω από γραμμές κλπ. θα ήταν ίσως πιο ενδιαφέρον . Δικαστικές διαμάχες δεν έχει νόημα να αναφέρεις , ζούμε σε έναν κόσμο όπου η Γερμανία κλείνει τα πυρηνικά της εργοστάσια γιατί φοβούνται οι πολίτες.. επισυνάπτω σχετικό ενημερωτικό της ΕΕΤ με τυπικά διαγράμματα ακτινοβολίας για κάθε τύπο γραμμής και διάφορες άλλες χρήσιμες πληροφορίες για το θέμα 

_xamilosixna.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αστική κεραία κινητής δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Ένας βοσκός στο χωριό μου έμαθα ότι είχε προβλήματα υγείας, αλλά αυτός έμενε από κάτω από τις κεντρικές κεραίες κινητής, τηλεόρασης, ραδιοφωνίας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...που και πάλι, τα προβλήματα υγείας που είχε δεν είναι δυνατόν να γνωρίζουμε αν οφείλονται στις κεραίες ή απλά γίνεται η προφανής σύνδεση...

Πάντως αν είναι να έχω αμφιβολίες (βασικά η γυναίκα) για όλο το υπόλοιπο της ζωής μου , κι εγώ το σπίτι δεν θα το έπαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...