Προς το περιεχόμενο

Οι νέες χρεώσεις των τραπεζών περιλαμβάνουν την αλλαγή pin αλλά και την εμφάνιση υπολοίπου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

31 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Μην είστε αχάριστοι, πως θα πάρει ο Μαρινάκης τη Nova με 80% κούρεμα; Κλέφτης θα γίνει; 

Ο Μαρινάκης έδωσε 40.000.000€ για να αγοράσει 70.000.000€ χρέη. Κανένας άλλος δεν έκανε προσφορά για την Forthnet που να πλησίαζε την προσφορά του Μαρινάκη. Ούτε τα μισά δεν έδιναν. Μην τρώτε σανό. 

  • Like 3
  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, stelios18120 said:

Ακριβώς αυτό. 

Πλέον το πήγαν σε άλλο επίπεδο. 

Θα υπάρχει χρέωση σε όλα, και θα πηγαίνουν κάθε μέρα εκατομμύρια στις τράπεζες από τέτοια ψιλολογια. 

Γ αυτό δεν τις γούσταρα ποτέ και τις κάρτες και όλα αυτά. Κάνουν καθημερινά πόλεμο στα μετρητά, γ αυτό τον λόγο. 

Και θα πληρώνεις manually με μετρητά λογαριασμούς/εφορίες κτλπ? No ty...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, naimore είπε

δεν μιλαω για την θυριδα, αλλα για τις καταθεσεις, δεν καταλαβες 

Η Ελβετικές τράπεζες εδώ και κάποια χρόνια έχουν ήδη αρνητικά επιτόκια καταθέσεων.

Εγώ πάντως είδα μείωση χρέωσης για ανάληψη με Ν26 από alpha bank. Τον προηγούμενο μήνα με χρέωσε 3 ευρώ, πριν λίγες μέρες 2,5.

Γενικά πιστεύω με αυτή την τακρική θα στραφούν οι περισσότεροι σε κάρτες σαν την revolut και καλά θα κάνουν. Θα έχουμε τις τράπεζες μόνο για τα απαραίτητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Sorath είπε

Σε λίγο θα χρεώνουν και κάθε φορά που θα κάνεις log-in στο web banking...

Ένας λόγος που έχουν βάλει τις χρεώσεις είναι για να σε προτρέψουν να πας στο e banking. Οπότε δεν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, krakozia είπε

Υπαρχει ΕΕ πουθενα να ερθει να ριξει κανενα προστιμο; 

 

Τι πρόστιμο ρε φίλε;

Κοιμάστε όρθιοι και πληρώνετε ξενοδοχείο.

Εδώ σου λέμε στο εξωτερικό χρεώνουν χειρότερα. Πάλι καλά να λες. Θα έρθουν κι εδώ όμως.

Οι τράπεζες κάνουν κουμάντο. Και πρόστιμο να φάνε, εσύ κι εγώ θα το πληρώσουμε.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Περιμένω τη μέρα που θα μπορείς να χρησιμοποιείς κάρτες του εξωτερικού για το "χτίσιμο" του αφορολογητου. Μετά θα δούμε το πόσο θα κρατήσουν οι δικές μας τράπεζες τις παρανοϊκές τους προμήθειες...

5 minutes ago, armagedwnn said:

Η Ελβετικές τράπεζες εδώ και κάποια χρόνια έχουν ήδη αρνητικά επιτόκια καταθέσεων.

Εγώ πάντως είδα μείωση χρέωσης για ανάληψη με Ν26 από alpha bank. Τον προηγούμενο μήνα με χρέωσε 3 ευρώ, πριν λίγες μέρες 2,5.

Γενικά πιστεύω με αυτή την τακρική θα στραφούν οι περισσότεροι σε κάρτες σαν την revolut και καλά θα κάνουν. Θα έχουμε τις τράπεζες μόνο για τα απαραίτητα.

Αυτή τη στιγμή τις μεγαλύτερες χρεώσεις τις έχει η Πειραιώς. Η Ν26 σου δίνει 5 δωρεάν αναλήψεις το μήνα οι οποίες ΔΕΝ ισχύουν στη χώρα μας μιας και οι Ελληνικές τράπεζες την έχουν δει νταβατζήδες! Θα το καταλάβουν κάποια στιγμή αλλά θα είναι αργά... :) 

  • Like 6
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, loukas-1 είπε

όχι μόνο χρεώνουν τις πάγιες εντολές αλλά  και αυξήθηκαν κατά 10 λεπτά.(πειραιώς).Εχουν  γίνει σαράφηδες.

Πειραιώς το πήγαν στα 60 λεπτά (!!) από τα 50 και στην alpha 30 λεπτά από τα 15 που ήταν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, george1807 said:

Ένας λόγος που έχουν βάλει τις χρεώσεις είναι για να σε προτρέψουν να πας στο e banking. Οπότε δεν νομίζω.

Ναι, τότε γιατι χρεώνουν και την ενεργοποίηση του ebanking με 8Ε? Τελος ενεργοποιησης e-banking. Μιλαμε οι τυποι είναι εξωφρενικοί. Έιχα κάνει επισημο παράπονο για αυτο, τους έκανα τη μούρη κρέας . 

Επεξ/σία από Errik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Η Ελβετικές τράπεζες εδώ και κάποια χρόνια έχουν ήδη αρνητικά επιτόκια καταθέσεων.

Εγώ πάντως είδα μείωση χρέωσης για ανάληψη με Ν26 από alpha bank. Τον προηγούμενο μήνα με χρέωσε 3 ευρώ, πριν λίγες μέρες 2,5.

Γενικά πιστεύω με αυτή την τακρική θα στραφούν οι περισσότεροι σε κάρτες σαν την revolut και καλά θα κάνουν. Θα έχουμε τις τράπεζες μόνο για τα απαραίτητα.

Και η revolut & N26 τράπεζες είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...