Προς το περιεχόμενο

Οι νέες χρεώσεις των τραπεζών περιλαμβάνουν την αλλαγή pin αλλά και την εμφάνιση υπολοίπου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, rocco84 είπε

Κατι ακουσα για Eurobank 10 ευρω είσοδο με ποτο. Παίζει κατι τέτοιο?

ναι, και με καθε ανανεωση καρτας κουπονι για τζαμπα χουρο με την ταμια της επιλογης σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εδω δες...για τα χρεη της Forthnet,τα οποια τα κουρεψαν για τον Δον και θα τα φορτωθουμε εμεις,δε παιζει προβλημα...αλλα αν χρωστας εστω και 100 ευρω,σου παιρνουν και το σπιτι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχετε δει τίποτα, τα αρνητικά επιτόκια έρχονται.

 

Επίσης με κάποιο τρόπο πρέπει να βγουν τα 6-ψήφια bonus των στελεχών, αυτών ντε που σκόρπαγαν λεφτά και φαλήρισαν τις τράπεζες.
Ας είναι καλά το δημόσιο με τις ανακεφαλαιοποιήσεις και λοιπές ενέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, rocco84 είπε

Κατι ακουσα για Eurobank 10 ευρω είσοδο με ποτο. Παίζει κατι τέτοιο?

Και κάθε Πέμπτη lady's night! Οι γυναίκες τσάμπα είσοδος και χωρίς χρέωση η πρώτη συναλλαγή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sorath είπε

Καρτέλ και με τις ευλογίες του κράτους!

Άκου εκεί χρέωση για αλλαγή PIN!! Εξωφρενικό.....

Σε λίγο θα χρεώνουν και κάθε φορά που θα κάνεις log-in στο web banking...

Όχι για αλλαγή πιν, μόνο σε περίπτωση που τον ξεχάσεις και ζητήσεις επανέκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, theoilia είπε

οι τράπεζες θέλουν το καλό μας,εμάς σκέφτονται πάνω από όλα.Σταματήστε την γκρίνια

Ο γιατρος θελει να εισαι αρρωστος για να πας στο ιατρειο του.

Ο υδραυλικος θελει να σου σπασουν οι σωληνες για να ερθει να σου τις φτιαξει.

Ο ηλεκτρολογος θελει να σου παρει φωτια ο πινακας για να σου αλλαξει ασφαλειες.

Μονο ο κλεφτης (και η τραπεζα) θελει να εισαι καλα και με πολλα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεσμευτική προσφορά ή στα λόγια?

Για να υπάρξει δεσμευτική προσφορά πρέπει να ολοκληρωθεί η διαδικασία των διαπραγματεύσεων.

Πχ η πρόταση των Vodafone/Wind ήταν δεσμευτική πριν ένα χρόνο κι έγινε δεσμευτική όταν ολοκληρώθηκε η διαδικασία των διαπραγματεύσεων με τη Nomura.

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1406868/desmeutiki-prosfora-giaforthnet-apo-vodafone-wind

Η πρόταση των Αντ1/Blackstone δεν ήταν δεσμευτική γιατί δεν είχαν φτάσει σε αυτό το σημείο οι διαπραγματεύσεις, πάγωσαν λόγω εκλογών.

Η Blackstone δεν είναι κανένα μαγαζάκι, ενδιάμεσα έχει αγοράσει ένα κάρο ξενοδοχεία, έχει πολύ χρήμα.

Αλλά παρακάπτουμε τη Nomura μετά τις εκλογές και τις διαπραγματεύσεις και πουλάμε απευθείας στην Alter Ego.

Sorry κιόλας αλλά περισσότερο με ανάθεση μου φέρνει όλο αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

7,999 ευρά το χρόνο δήλωναν 800,000 μικροεπιχειρηματίες για να είναι 1 ευρώ κάτω από το αφορολογητο! 

Έχουν 8000€ αφορολόγητο (ή γενικώς αφορολόγητο) οι "μικροεπιχειρηματίες" στην Ελλάδα; Υπάρχει καμιά έγκυρη πηγή για αυτά που γράφεις;

 

22 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Το 82% του ΑΕΠ από τους μισθωτούς!

Έχεις κανένα παραπάνω στοιχείο να μας παραθέσεις για αυτό (ότι το 82% του ΑΕΠ, 165δισ. δηλαδή, είναι εισοδήματα μισθωτών); Καμιά πηγή; Μήπως να βάλουμε και τη λογική να δουλέψει πριν γράψουμε κάτι;

 

28 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Και τα μετρητά έχουν κόστος, απλά δε το βλέπει άμεσα ο κόσμος που τα χρησιμοποιεί.

Τα μετρητά είχαν και έχουν κόστος, αλλά για τις τράπεζες, όχι για εμάς. Εγώ σαν "απλώς κόσμος" δεν είχα ποτέ κανένα "νταβατζή" όταν πληρωνόμουν με μετρητά ή πλήρωνα με μετρητά. Δεν μου έλειψε ποτέ σεντ όταν πληρωνόμουν, δεν πλήρωσα ποτέ κανένα παραπάνω σεντ όταν αγόραζα κάτι.

Αντιθέτως από τότε που με υποχρεώνουν να πληρώνομαι και να πληρώνω με ηλεκτρονικό χρήμα έχω πάντα τουλάχιστον ένα "νταβατζή" από πάνω. Πάντα πληρώνομαι λιγότερα και πληρώνω περισσότερα. Αν γίνεται "για το καλό μου" πρέπει κάποιος να μου το εξηγήσει γιατί μέχρι τώρα ούτε έχω δει και ούτε έχω καταλάβει "το κάλο μου".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα να παθετε. E bank τωρα και αγιος ο θεος!

Εφοσον η ριμαδα η κριση κατηντησε τις τραπεζες ζομπι μονο για να παιρνει ο κοσμακης τις κουτσουρεμενες συνταξεις και του μισθους κτλπ.

ΤΙ ΘΕΛΟΥΝΕ; Λεφτα θελουν. Καντε μποϊκοταζ αι εσεις να απολυονται οι υπαλληλοι τους αμα δεν εχουν να τους πληρωσουν απο τα μετρα που πανε να βγαλουν να δειτε πως γυριζει το κλιμα.

Ολοι σε ενα μηχανημα, ουρα για πληρωμες και βρισιδια αυτο κανω εγω και κανουν οτι δεν ακουν!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, mjaros είπε

Λέγετε επιχείρηση και έχει σκοπό το κέρδος. 

Αλλιώς θα λεγόταν μη κερδοσκοπικός οργανισμός και θα ήταν μόνο για ξέπλυμα. 

kotes.jpg

νομίζω το σκίτσο τα λέει όλα δεν χρειάζονται περαιτέρω εξηγήσεις ;)

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο από τους τραπεζικούς. Είναι ένας από του λόγους που η Ελλάδα έφτασε στο σημείο που βρίσκεται σήμερα.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν θελω να ριχνω ιδεες για αρμεγμα αλλα προς εγκυκλοπαιδικη ενημερωση των συντροφων καταναλωτων θα πω οτι στην Γερμανια τραπεζα που εχει παρουσια μονο στο ιντερνετ χρεωνει 8 λεπτα του ευρω για καθε mobileTAN που στελνει με SMS στο κινητο για να στειλεις ενα εμβασμα.

H πιο νεα απατη που κυκλοφορει ειναι απο καποιες Sparkasse στα βορεια που χρεωνουν και το login στο webbanking με την δικαιολογια οτι συμφωνα με τον νεο Ευρωπαικο νομο PSD2  δεν αρκει το passwort αλλα πρεπει να στειλουν και ενα mobileTAN με SMS για να κανεις login.

Επισης σε ολες τις τραπεζες χρεωνεται και η καταθεση μετρητων στο γκισε στον λογαριασμο σου που εχεις στην ιδια τραπεζα με 3 γιουρος!

οι κακες γλωσσες επιμενουν οτι μεχρι τελος του 2020 λογω των αρνητικων επιτοκιων οι ευρωπαικες τραπεζες θα μας αφησουν χρονους.

https://youtu.be/AWCyL3gcOzw

EURO STOXX Banks EUR (Price)_hist_wallstreet_online_20020103_20191011.png

Επεξ/σία από gakos1112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω ότι το αναφέρετε πολλοί..... υπάρχει δυνατότητα μέσα από τα app να αλλάξεις pin σε κάρτα??? Εγώ έχω Εθνικής και Πειραιώς και δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Μόνο ότι σχετίζεται με την ασφάλεια της κάρτας π.χ κλείδωμα ή διαγραφή.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sorath είπε

Σε λίγο θα χρεώνουν και κάθε φορά που θα κάνεις log-in στο web banking...

 

12 λεπτά πριν, gakos1112 είπε

H πιο νεα απατη που κυκλοφορει ειναι απο καποιες Sparkasse στα βορεια που χρεωνουν και το login στο webbanking με την δικαιολογια οτι συμφωνα με τον νεο Ευρωπαικο νομο PSD2  δεν αρκει το passwort αλλα πρεπει να στειλουν και ενα mobileTAN με SMS για να κανεις login.

 

Και νόμιζα οτι έγραφα και κάτι υπερβολικό..... κούνια που με κούναγε.....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...