Προς το περιεχόμενο

[Οθονη] Aorus monitor freesync ips ad27qd27 480euro kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


C1oud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εχω την συγκεκριμενη οθονη. Ειναι παρα πολυ καλη, λειτουργει και το g sync παρα πολυ καλα! 480 ευρω μεχρι το βραδυ ο κωτσος ενω σκρουτζ εχει 585. https://www.kotsovolos.gr/computing/monitors/202532-gigabyte-aorus-ad27qd-27-144hz-gaming

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι μας κάνεις τώρα... Και την έχω στα υπόψιν μαζί με την LG GL850. Έχει βγει όμως η νεότερη Gigabyte Aorus FI27Q (εδώ παίζει στα 640Ε). Γνωρίζουμε τι διαφορές έχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ξέρουμε σίγουρα είναι πως η AD27QD δεν παίζει 10 bit (HDR?) στα 144hz παρά μόνο στα 120.

H FI27Q παρόλο που έχει ακριβώς το ίδιο πάνελ μπορεί να παίξει μέχρι 165hz. Αλλά χωρίς να μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι μπορεί να παίξει 10bit στα 144 η 165 hz γιατί κανείς από τους μεγάλους (tftcentral,rtings κτλ) δεν της έχει κάνει review ακόμη.

Εγώ που περίμενα την LG πάντως σε αυτή την τιμή του κωτσόβολου χτύπησα την aorus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Τι μας κάνεις τώρα... Και την έχω στα υπόψιν μαζί με την LG GL850. Έχει βγει όμως η νεότερη Gigabyte Aorus FI27Q (εδώ παίζει στα 640Ε). Γνωρίζουμε τι διαφορές έχει ?

Νομιζω η διαφορα ειναι οτι παιζει 165hz αυτη που λες ενω του θεματος 144hz. Σε αναλυση qhd στα καλα παιχνιδια ακομα και με 2080ti  165hz δε θα δεις ποτε.

Στα μετρια απο 144hz σε 165hz δεν ξερω καν αν φαινεται ιδιαιτερα η διαφορα στο ματι. Η προηγουμενη μου ηταν 165hz αλλα δεν εβλεπα διαφορα απο τα 144 στα 165hz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Με την c27hg70 στο ιταλικό Αμαζον στα 370 μαζί με τα μεταφορικά μόνο αν ντε και καλά θέλει κάποιος ips πάει σε αυτή.

Έχουν ακουστεί πολλά αρνητικά για την συγκεκριμένη (καμένα pixel κτλ). Δεν θα ήθελα να ρισκάρω σε τέτοιο αντικείμενο επιστροφές με εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, C1oud είπε

Την εχω την συγκεκριμενη οθονη. Ειναι παρα πολυ καλη, λειτουργει και το g sync παρα πολυ καλα! 480 ευρω μεχρι το βραδυ ο κωτσος ενω σκρουτζ εχει 585. https://www.kotsovolos.gr/computing/monitors/202532-gigabyte-aorus-ad27qd-27-144hz-gaming?cmicc=skroutz

Κοιτωντας για qhd οθονη θελω να ρωτησω το εξης αν ξερεις. Επειδη θα ειμαι με την RX 580 μεχρι black friday τουλαχιστον, θα βλεπεται ενα παιχνιδι αν κατεβω σε 1080p αναλυση? Επισης βλεπονται ταινιες και βιντεο που εχουν μονο 1080p σαν streaming επιλογη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, oceanborngr είπε

Κοιτωντας για qhd οθονη θελω να ρωτησω το εξης αν ξερεις. Επειδη θα ειμαι με την RX 580 μεχρι black friday τουλαχιστον, θα βλεπεται ενα παιχνιδι αν κατεβω σε 1080p αναλυση? Επισης βλεπονται ταινιες και βιντεο που εχουν μονο 1080p σαν streaming επιλογη? 

Μέχρι να αναβαθμίσεις κάρτα γραφικών μια χαρά θα είσαι. Θα ρίξεις τις ρυθμίσεις στα νέα παιχνίδια, θα παιξεις λίγο παλιότερα παιχνίδια, θα τη βρεις την άκρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Έχουν ακουστεί πολλά αρνητικά για την συγκεκριμένη (καμένα pixel κτλ). Δεν θα ήθελα να ρισκάρω σε τέτοιο αντικείμενο επιστροφές με εξωτερικό.

Κανένα ρίσκο με amazon, την παίρνουν πίσω, σου στέλνουν καινούργια χωρίς να χρεωθείς έξοδα αποστολής. Αν πετύχεις σωστό πάνελ έχει μάλλον την καλύτερη εικόνα ανάμεσα σε όλα τα va panels της αγοράς. Επίσης μια διευκρίνιση, τα πολλά αρνητικά που λες τα έχεις ακούσει γιατί έχει πουλήσει σαν τρελή. Φυσικό είναι όταν πουλάει παρά πολύ να υπάρχουν περισσότερα αριθμητικά, πάνελ που έχουν καμμένα pixels κλπ. Λογικό λοιπόν να διαβάζεις περισσότερες αρνητικές κριτικές από άλλες οθόνες που δεν έχουν ούτε τις μισές πωλήσεις.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, oceanborngr είπε

Κοιτωντας για qhd οθονη θελω να ρωτησω το εξης αν ξερεις. Επειδη θα ειμαι με την RX 580 μεχρι black friday τουλαχιστον, θα βλεπεται ενα παιχνιδι αν κατεβω σε 1080p αναλυση? Επισης βλεπονται ταινιες και βιντεο που εχουν μονο 1080p σαν streaming επιλογη? 

Γενικα αν βαλεις χαμηλοτερη αναλυση φαινεται καπως θαμπο, αλλα παλευεται μεχρι να αναβαθμισεις την καρτα σου. Καλυτερα να βαζεις low γραφικα παρα νανκατεβαζεις αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Κανένα ρίσκο με amazon, την παίρνουν πίσω, σου στέλνουν καινούργια χωρίς να χρεωθείς έξοδα αποστολής. Αν πετύχεις σωστό πάνελ έχει μάλλον την καλύτερη εικόνα ανάμεσα σε όλα τα va panels της αγοράς. Επίσης μια διευκρίνιση, τα πολλά αρνητικά που λες τα έχεις ακούσει γιατί έχει πουλήσει σαν τρελή. Φυσικό είναι όταν πουλάει παρά πολύ να υπάρχουν περισσότερα αριθμητικά, πάνελ που έχουν καμμένα pixels κλπ. Λογικό λοιπόν να διαβάζεις περισσότερες αρνητικές κριτικές από άλλες οθόνες που δεν έχουν ούτε τις μισές πωλήσεις.

Γνωρίζω από amazon.  Αλλά πόσες φορές θα μπεις σε διαδικασία να την επιστρέψεις ? Δεν νομίζω παραπάνω από μία. Από εκεί και πέρα για κάποιους μετράνε και άλλα πχ άλλο 370 κασέρι και άλλο 12-24-36 άτοκες. Έχουμε ένα φρέσκο μόνιτορ (ενώ το Samsung είναι 2ετίας και βάλε) με ότι συνεπάγεται και μια από τις καλύτερες προτάσεις για 27αρι.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Κανένα ρίσκο με amazon, την παίρνουν πίσω, σου στέλνουν καινούργια χωρίς να χρεωθείς έξοδα αποστολής. Αν πετύχεις σωστό πάνελ έχει μάλλον την καλύτερη εικόνα ανάμεσα σε όλα τα va panels της αγοράς. Επίσης μια διευκρίνιση, τα πολλά αρνητικά που λες τα έχεις ακούσει γιατί έχει πουλήσει σαν τρελή. Φυσικό είναι όταν πουλάει παρά πολύ να υπάρχουν περισσότερα αριθμητικά, πάνελ που έχουν καμμένα pixels κλπ. Λογικό λοιπόν να διαβάζεις περισσότερες αρνητικές κριτικές από άλλες οθόνες που δεν έχουν ούτε τις μισές πωλήσεις.

Δυστυχώς έχει βουήξει ο τόπος με αυτήν και το QC της Samsung, πολύ κράξιμο... Εγώ την είχα παραγγείλει και την ακύρωσα μετά από πολύ ψάξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mcgerger είπε

Δυστυχώς έχει βουήξει ο τόπος με αυτήν και το QC της Samsung, πολύ κράξιμο... Εγώ την είχα παραγγείλει και την ακύρωσα μετά από πολύ ψάξιμο!

Και για την lc32jg56 τα ίδια έλεγαν αλλά όσοι παραλάβαμε από εδώ δεν είχαμε κανένα θέμα. 

Άψογες οι οθόνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...