Προς το περιεχόμενο

[Οθονη] Aorus monitor freesync ips ad27qd27 480euro kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


C1oud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εχω παρατησει την υποθεση με το (%^&^$λο που λεγεται Κωτσοβολος ας κανουν οτι θελουν.Το θεμα μου ομως ειναι αλλο,παρατηρησα τις αξιολογησεις του Σκρουτζ και βλεπω Κωτσοβολος βαθμολογια 4,1 με 44 θετικες και 80 αρνητικες αξιολογησεις!!!Περα απο το εμφανες παραλογο,μπαινω σε αλλα καταστηματα με παρομοια ειδη και παρατηρω αντιστοιχα  Euromall 3,9 42/11

Visionstudio 3,6 57/27 Tεchsupport 4,1 75/9 !!!  ,δηλαδη η Techsupport εχει ιδια βαθμολογια (4,1) με 75/9 ενω ο Κωτσοβολος 44/80.Ξερει κανεις τι παιζει με τις βαθμολογιες του Σκρουτζ?Γιατι για εμενα ηταν το λιγοτερο παραπλανητικο και με οδηγησε να εχω μια χειριστη εμπειρια που σιγουρα μπορουσα να ειχα αποφυγει αν η βαθμολογια ηταν π.χ. 2 και με οδηγουσε να κατσω να διαβασω τις κριτικες και οχι σαν βλακας να εμπιστευτω το μεγεθος μιας γνωστης εταιριας (τρομαρα τους) και την υψηλη βαθμολογια (4,1).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπεσα σε panel με καμμένα pixel, τι κάνουμε???? την στέλνουμε πίσω στον Κωτσόβολο ή μιλάω με Gigabyte???? και εαν ναι πως???

Μίλησα με Κωτσόβολο και μου είπε να την στείλω στα κεντρικά να την ελέγξουν, μπαίνω στον κόπο???

Επεξ/σία από nanousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nanousis είπε

Έπεσα σε panel με καμμένα pixel, τι κάνουμε???? την στέλνουμε πίσω στον Κωτσόβολο ή μιλάω με Gigabyte???? και εαν ναι πως???

Μίλησα με Κωτσόβολο και μου είπε να την στείλω στα κεντρικά να την ελέγξουν, μπαίνω στον κόπο???

Προφανως γιατι την αντικατασταση και το DOA(αν σε καλυπτει)προερχονται απο το καταστημα αγορας,δηλαδη τον Κωτσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nanousis είπε

Έπεσα σε panel με καμμένα pixel, τι κάνουμε???? την στέλνουμε πίσω στον Κωτσόβολο ή μιλάω με Gigabyte???? και εαν ναι πως???

Μίλησα με Κωτσόβολο και μου είπε να την στείλω στα κεντρικά να την ελέγξουν, μπαίνω στον κόπο???

Σε περίπτωση που δε βγάλεις άκρη με τον Κώτσο, μίλα με Gigabyte, σύμφωνα με αυτό δίνει εγγύηση 0 pixel για τον πρώτο χρόνο.

 

https://www.pcgamer.com/heads-up-gigabyte-just-updated-its-gaming-monitor-warranty-for-the-better/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάει για bright pixel οχι για black/dead pixel

Μιλάει για bright pixel οχι για black/dead pixels

 

Επίσης πως μιλαω με Gigabyte??? Έχουμε κάποιο email της μαμας Εταιρείας για ευρωπη/Ελλάδα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nanousis είπε

Μιλάει για bright pixel οχι για black/dead pixel

Μιλάει για bright pixel οχι για black/dead pixels

Επίσης πως μιλαω με Gigabyte??? Έχουμε κάποιο email της μαμας Εταιρείας για ευρωπη/Ελλάδα;;;;

Στην αλλάζουν στον Κωτσοβολο. Υο έχει κάνει γνωστός με ίδιο θέμα και του έδωσαν νέα οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα μόλις την παρέλαβα από Speedex σήμερα το πρωί. Καταρχάς ενθουσιασμός, είναι οθονάρα κατά δεύτερον ξενέρα γιατί είδα dead pixel πάνω δεξιά. ΑΛΛΑ! Θυμήθηκα κάπου έλεγε ένα παλικάρι από το εξωτερικό ότι έκανα λίγο "μασάζ" στην οθόνη και έφτιαξε το Backlight Bleed είπα να κάνω και γω το ίδιο για το pixel και Έφτιαξε!

Οπότε πριν μπείτε στα βάσανα της αντικατάστασης κάντε μια δοκιμούλα μήπως και φτιάξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Για πες πως να την απαυτ. για να φτιαξει  το bleeding στις γωνιες  ;

Κάνε αναζήτηση για "How to reduce IPS Glow" και θα βγάλει μερικές τεχνικές να δοκιμάσεις. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάτι συγκεκριμένο να σου πω την αλήθεια.

Αν καταφέρεις κάτι όμως θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Κώτσος δεν μας τα λέει καλά. Μίλησα για το θέμα με το dead pixel και μου είπαν ότι η αλλαγή γίνετε αν είναι στο κέντρο του πάνελ και όχι στις άκρες :huh:. Αυτό λέει θα το κρίνει ο τεχνικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

O Κώτσος δεν μας τα λέει καλά. Μίλησα για το θέμα με το dead pixel και μου είπαν ότι η αλλαγή γίνετε αν είναι στο κέντρο του πάνελ και όχι στις άκρες :huh:. Αυτό λέει θα το κρίνει ο τεχνικός.

 αν η οθονη ειναι αψογη παντως και δεν εχει σοβαρο θεμα με bleeding,

αν το pixel ειναι σε σημειο που δεν πεφτει το ματι σου και αν ειναι μαυρο,

εχε υποψη σου οτι το επομενο panel δεν υπαρχει εγγυηση οτι δεν θα εχει bleeding πχ.

οποτε ζυγιστε το κι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

O Κώτσος δεν μας τα λέει καλά. Μίλησα για το θέμα με το dead pixel και μου είπαν ότι η αλλαγή γίνετε αν είναι στο κέντρο του πάνελ και όχι στις άκρες :huh:. Αυτό λέει θα το κρίνει ο τεχνικός.

https://esupport.gigabyte.com/Login/Index?ReturnUrl=%2f

 

Φτιάξε προφίλ και μίλα απευθείας με giga αν δε βγάλεις άκρη, η οθόνη έχει 0 καμμένα pixel τον πρώτο χρόνο, απαράδεκτος ο Κωτσόβολος, κλασσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, outlaw star είπε

https://esupport.gigabyte.com/Login/Index?ReturnUrl=%2f

Φτιάξε προφίλ και μίλα απευθείας με giga αν δε βγάλεις άκρη, η οθόνη έχει 0 καμμένα pixel τον πρώτο χρόνο, απαράδεκτος ο Κωτσόβολος, κλασσικά...

Έχω στείλει ήδη σε Gigabyte και περιμένω απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι κουλές απαντήσεις δίνει ο Κωτσος. Και ήθελα να παραγγείλω την AOC 24g2 που έχουν στα 199. Χμ δε πειράζει, +30€ καλύτερα στο Αμαζον.

19 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

O Κώτσος δεν μας τα λέει καλά. Μίλησα για το θέμα με το dead pixel και μου είπαν ότι η αλλαγή γίνετε αν είναι στο κέντρο του πάνελ και όχι στις άκρες :huh:. Αυτό λέει θα το κρίνει ο τεχνικός.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...