Προς το περιεχόμενο

[Οθονη] Aorus monitor freesync ips ad27qd27 480euro kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


C1oud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, dimoskoutr said:

Ψάξε να βρεις σε σοβαρά site

Δεν είναι ότι διαφωνώ, αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω σε τι αποσκοπεί η μη αναφορά τους. :(

Επεξ/σία από ThReSh
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν είναι ότι διαφωνώ, αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω σε τι αποσκοπεί η μη αναφορά τους. :(

Εννοείς αναφορά των site; Δεν αποσκοπεί πουθενά φυσικά...hardware unboxed, rtings, pcmonitors είναι κάποια που έχουν αρκετά αναλυτικές δοκιμές σε οθόνες. Υποθέτω ότι υπάρχουν και άλλα, εγώ αυτά τα εμπιστεύομαι πάντως... Γιατί να αποσκοπεί κάπου η μη αναφορά τους; Ο κάθε ένας που ψάχνει εμπιστεύεται κάποια sites, δεν είναι κακό να ψάξει κάποιος και να βρει τελικά αυτά που εμπιστεύεται ο ίδιος.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, dimoskoutr said:

Εννοείς αναφορά των site; Δεν αποσκοπεί πουθενά φυσικά...hardware unboxed, rtings, pcmonitors είναι κάποια που έχουν αρκετά αναλυτικές δοκιμές σε οθόνες. Υποθέτω ότι υπάρχουν και άλλα, εγώ αυτά τα εμπιστεύομαι πάντως...

Ναι, το να λες σκέτα γενικά "δες σοβαρά sites" ο άλλος δεν πρόκειται να πάει να ψάξει στα τυφλά. Ειδικά αν δεν είναι γνώστης παίζει να μην ξεχωρίζει τα αξιόπιστα/σοβαρά από τα άλλα...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Καταλαβαίνεις ότι ατάκες του στυλ δεν χρειάζεται να ψάξω έχω δει σε οθόνες δεν στέκουν με τίποτα. Τα site που δοκιμάζουν οθόνες δεν τις δοκιμάζουν με τα μάτια τους. Έχουν εξειδικευμένο εξοπλισμό μετρούν συγκεκριμένα πράγματα κλπ κλπ. Και εμένα μου αρέσουν θέρμά τα χρώματα στην οθόνη, δεν σημαίνει ότι όσες οθόνες έχουν θερμά χρώματα είναι καλύτερες από άλλες που έχουν πιο πιστά ψυχρότερα. Άλλο το τι μας αρέσει άλλο το τι είναι καλύτερο/ποιοτικότερο κλπ κλπ. Ψάξε να βρεις σε σοβαρά site για την συγκεκριμένη asus που την έχεις και τόσο ψηλά. Άλλο σου αρέσει εσένα περισσότερο από κάποια άλλη, άλλο είναι καλύτερη από κάποια άλλη. Εγώ πάντως με την ελάχιστη εμπειρία των 3 ωρών browsing στην 32άρα va benq ex3203r ενός καλού φίλου, για να την δοκιμάσω γιατί ψάχνω οθόνη, δεν ενοχλήθηκα καθόλου στο browsing από την va, ίσως να φταίνε τα μάτια μου που έχουν σχετική μυωπία. Όμως μου φάνηκαν κάπως τα χρώματα σε σχέση με τη https://www.skroutz.gr/s/10637906/LG-32UD99.html την οποία είχε δίπλα σαν δεύτερη οθόνη, η οποία όμως μάλλον έχει από τα καλύτερα panel της αγοράς, με απίθανα πιστά χρώματα, σε σχετικά φυσιολογική τιμή.

Δεν είναι ατάκα, είναι ο τρόπος που έχω καταλήξει να κρίνω κάτι γιατί δεν εμπιστεύομαι sites με reviews που παίζουν υπερατου με sponsorships. 

Δεν την έχω τόσο ψηλά του θέματος μιας και δεν την έχω δει ποτέ, απλά έχω χαμηλά το va στην απόδοση χρωμάτων, ενώ ταυτόχρονα αναγνωρίζω το vfm στα low budget. Είναι ξεπλυμενο αν δεν τα σκάσεις χοντρά, αλλά και ο μόνος τρόπος να ευχαριστηθείς 2k gaming με ψηλά fps χωρίς να δώσεις πολλά. Easy. 

Αυτή είναι η γνώμη μου, δεν χρειάζεται να την ασπαστείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Δεν είναι ατάκα, είναι ο τρόπος που έχω καταλήξει να κρίνω κάτι γιατί δεν εμπιστεύομαι sites με reviews που παίζουν υπερατου με sponsorships. 

Δεν την έχω τόσο ψηλά του θέματος μιας και δεν την έχω δει ποτέ, απλά έχω χαμηλά το va στην απόδοση χρωμάτων, ενώ ταυτόχρονα αναγνωρίζω το vfm στα low budget. Είναι ξεπλυμενο αν δεν τα σκάσεις χοντρά, αλλά και ο μόνος τρόπος να ευχαριστηθείς 2k gaming με ψηλά fps χωρίς να δώσεις πολλά. Easy. 

Αυτή είναι η γνώμη μου, δεν χρειάζεται να την ασπαστείς.

Σεβαστή η γνώμη σου, σου είπα κιόλας ότι ακριβώς δίπλα στην απίθανη για μένα lg 32ud99 ναι είναι σχετικά ξεπλυμένα τα χρώματα, ακόμη και η συγκεκριμένη lg όμως δεν πλησιάζει ούτε κοντά στο "μαύρο" μιας va, ούτε φυσικά στο contrast της. Θεωρώ ότι σε ταινίες είναι πολύ καλύτερο ένα va, σε gaming σε υψηλές συχνότητες είναι πολύ πιο φθηνό και με καλύτερη overall εικόνα λόγω contrast ένα va, και εκεί που δεν έχει κανένα πλεονέκτημα για μένα σε σχέση με ips είναι σε εργασίες γραφείου. :-)

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/10/2019 στις 4:13 ΜΜ, Vasilis 07 είπε

Έμαθε κανείς πότε αναμένεται ?

Και εγώ παράγγειλα και είμαι στην αναμονή. Τηλεφωνικά ο Κωτσόβολος δεν απαντάει ποτέ. Ηλεκτρονικά δείχνει σε επεξεργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα επεξεργασία και το αυτόματο τηλεφωνικό σύστημα λέει απλά ότι δεν υπάρχει το προϊόν στις αποθήκες μας αυτή τη στιγμή. Φυσικά όταν περιμένω τουλάχιστον 5 λεπτά τη φορά για να μιλήσω με κανάν άνθρωπο φυσικά δεν το σηκώνουν ποτέ. Κωτσόβολος ήταν είναι και θα είναι πάντα η χειρότερη εξυπηρέτηση (μετά από πολλαπλές συναλλαγές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επειδη αγανακτησα στην τηλεφωνικη αναμονη,χρησιμοποιησα το live chat που εχουν sto site τους,οπου απαντανε αμεσα.Την Τριτη μου ειπαν θα την εχουν Τεταρτη,την Τεταρτη για την Πεμπτη,την Πεμπτη για Παρασκευη και φυσικα ακομα περιμενω sms.Ειναι τελειως απαραδεκτοι,και ειλικρινα αν καποιο μαγαζι την βαλει εστω και 30Ευρω ακριβοτερα απο την προσφορα τους,θα τους αφησω να την φερουν και δεν θα την παραλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ίδια και εγώ , μου απάντησαν μόνο με το chat που έχουν οτι στις 25 ήταν στην αποθήκη τους , οπότε να περιμένω απλά το sms με τα στοιχεία παραδοσης.

Ακόμα περιμένω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με ενημέρωσαν από το live chat του Κωτσόβολου

"Εντοπίσαμε την παραγγελία σας και το είδος με κωδικό │______ MONITOR GIGABYTE AORUS AD27QD 27' 144Hz βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής εισαγωγής του από τον προμηθευτή μας στις κεντρικές μας εγκατατάσεις. Έχουμε λάβει ενημέρωση πως πιθανότατα θα ολοκληρωθεί η παραλαβή στις 05/11/2019 και κατόπιν θα μπορεί να αποσταλεί. Εφόσον επιβεβαιωθεί η παραλαβή αναμένετε νεότερη ενημέρωση μέσω SMS στον αριθμό του κινητού σας τηλεφώνου."

Χμμμμ :Ρ Για να δούμε αν θα ισχύσει αυτή η ημερομηνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...