Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, xtrmsnpr said:

Δεν είμαι προφήτης αλλά λίγες σελίδες πίσω έγραψα οτι θα βγάλουν διορθωτικό patch για να ηρεμήσει ο κόσμος. Αυτό έγινε ήδη εν μέρη και θα γίνει ακόμα περισσότερο με το patch 1.1.1.. Πιό κολοτούμπας δεν γίνεται! Είχα ακούσει οτι όποιος σοβαρός dev υπήρχε στην blizzard έχει φύγει προ πολλού (όταν έσκασαν τα γνωστά σκάνδαλα) αλλά δυστυχώς φαίνεται οτι αυτοί που έμειναν είναι κατώτεροι των περιστάσεων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Nek3d είπε

Δεν είμαι προφήτης αλλά λίγες σελίδες πίσω έγραψα οτι θα βγάλουν διορθωτικό patch για να ηρεμήσει ο κόσμος. Αυτό έγινε ήδη εν μέρη και θα γίνει ακόμα περισσότερο με το patch 1.1.1.. Πιό κολοτούμπας δεν γίνεται! Είχα ακούσει οτι όποιος σοβαρός dev υπήρχε στην blizzard έχει φύγει προ πολλού (όταν έσκασαν τα γνωστά σκάνδαλα) αλλά δυστυχώς φαίνεται οτι αυτοί που έμειναν είναι κατώτεροι των περιστάσεων..

Οι εργαζόμενοι δε φταίνε σε τίποτα. Οι εταιρείες τους πιέζουν. Όταν προτιμάται το quantity over quality, θα μας λούζουν μλκιες συνέχεια.

Στα του παιχνιδιού, λόγω ότι δεν είμαι στην έδρα μου έχω περιορισμένη πρόσβαση σε PC και δεν έχω παίξει να δω τι έγινε το παιχνίδι.

 

Είναι υποχρεωτικό να παίξω  season? Δε μπορώ να παίξω ότι έπαιζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, xtrmsnpr said:

Οι εργαζόμενοι δε φταίνε σε τίποτα. Οι εταιρείες τους πιέζουν. Όταν προτιμάται το quantity over quality, θα μας λούζουν μλκιες συνέχεια.

Στα του παιχνιδιού, λόγω ότι δεν είμαι στην έδρα μου έχω περιορισμένη πρόσβαση σε PC και δεν έχω παίξει να δω τι έγινε το παιχνίδι.

 

Είναι υποχρεωτικό να παίξω  season? Δε μπορώ να παίξω ότι έπαιζα?

Παίξε eternal realm όπως έπαιζες αν έχεις να κανείς πράγματα ακόμα . Δηλαδή να ανεβάσεις τον χαρακτήρα 100 , να σπρώξεις high nightmare dungeons να βγάλεις uber Lilith , να βρεις καλύτερα items . Αλλά χθες που έπαιξα ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε legion event … και ήμουν μόνος μου :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από την στιγμή που το παιχνίδι είναι live service, είναι υποχρεωμένοι να βγάζουν patch κάθε εβδομάδα ή οπότε κρίνουν αυτοί απαραίτητο. Κακώς κάνουν updates που χαλάνε το game, αλλά καλώς που είναι άμεσοι στο να το ξαναφτιάξουν.

 

Σε άλλα νέα, μέχρι στιγμής ο druid μου αρέσει πολύ σαν character, rollarei πολύ όμορφα.

Επεξ/σία από bushidocougar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bushidocougar είπε

Από την στιγμή που το παιχνίδι είναι live service, είναι υποχρεωμένοι να βγάζουν patch κάθε εβδομάδα ή οπότε κρίνουν αυτοί απαραίτητο. Κακώς κάνουν updates που χαλάνε το game, αλλά καλώς που είναι άμεσοι στο να το ξαναφτιάξουν.

 

Σε άλλα νέα, μέχρι στιγμής ο druid μου αρέσει πολύ σαν character, rollarei πολύ όμορφα.

End game ο Werenado είναι το strongest build in the game μακράν, followed από το twisting blades. Οι υπόλοιποι είμαστε μαζοχιστές πλέον.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Aztec είπε

Οπως φαινεται είπαν τον λόγο για το 1 stash tab

Φανταστικο game design. Ποσο ταλεντο πχια αυτοι οι developers.

Και απο τους ανθρωπους που σκεφτηκαν οτι το παραπανω ειναι οκ σε online game εμεις εχουμε και απαιτησεις σε σχεση με itemisation, endgame, progress και economy.
 

Δικιο εχουν τελικα τα παιδια που μας λενε να μη γκρινιαζουμε δεν εχει νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν υπηρχε το pushback απο τους ιδιους το αμερικαν funbase - γιατι τους international μας εχουν χ@σμενους - φανταζομαι και ο σχεδιασμος στο ποσο δε χωραει τιποτα το inventory θα ελεγε το masterplan να αγοραζεις exta tabs :devil: Αν δουνε  backlash πανε να μαζεψουν τα αυτονοητα - αλλιως αμερικαν τσοντα :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, Mitroglou7 said:

Φανταστικο game design. Ποσο ταλεντο πχια αυτοι οι developers.

Και απο τους ανθρωπους που σκεφτηκαν οτι το παραπανω ειναι οκ σε online game εμεις εχουμε και απαιτησεις σε σχεση με itemisation, endgame, progress και economy.
 

Δικιο εχουν τελικα τα παιδια που μας λενε να μη γκρινιαζουμε δεν εχει νοημα


μονο ενα medium* μπορει να προβλεψει ποσες κοπιες θα πουληθουν και ποσο traffic θα δημιουργηθει στους servers σε peak times προ κυκλοφοριας ωστε να ληφθουν και τα αναλογα μετρα proactive, κανεις πουθενα και για κανενα λογο δεν αγοραζει ή κατασκευαζει παραπανω με τη πιθανοτητα το τυχον αχρηστο περισσευμα να το ριξει στον κουβα

*ο μεσος user που δεν καταλαβαινει το παραπανω, εντελως συμπτωματικα ειναι full προικισμενος με το skill της γκρινιας


πριν απο λιγο ειμαι στον Occultist και παω να κανω imprint aspect που μολις εχω κανει extract σε ενα chest, ενω εχω ηδη σκασει 12εκ κανοντας replace affix,
τη στιγμη που εχω τελειωσει το reroll και το item ειναι πανω στον Occultist τρωω disconnect!
ξαναλογκαρω και βλεπω στο carrying stash μου μονο το item που μολις πριν ειχα κανει extract το aspect αθικτο, τρελαινομαι παω στo σεντουκι ψαχνω και τελικα βρισκω και το chest αθικτο, ξανακανοντας reroll πετυχαινω καλυτερο roll με τα μισα χρηματα 😙 ουδεν κακον!

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


μονο ενα medium* μπορει να προβλεψει ποσες κοπιες θα πουληθουν και ποσο traffic θα δημιουργηθει στους servers σε peak times προ κυκλοφοριας ωστε να ληφθουν και τα αναλογα μετρα proactive, κανεις πουθενα και για κανενα λογο δεν αγοραζει ή κατασκευαζει παραπανω και μετα το τυχον αχρηστο περισσευμα το ριχνει στον κουβα

*ο απλος user που δεν καταλαβαινει το παραπανω εννοειται πως ειναι full προικισμενος με το skill της γκρινιας


πριν απο λιγο ειμαι στον Occultist και παω να κανω imprint aspect που μολις εχω κανει extract σε ενα chest, ενω εχω ηδη σκασει 12εκ κανοντας replace affix,
τη στιγμη που εχω τελειωσει το reroll και το item ειναι πανω στον Occultist τρωω disconnect!
ξαναλογκαρω και βλεπω στο carrying stash μου μονο το item που μολις πριν ειχα κανει extract το aspect αθικτο, τρελαινομαι παω στo σεντουκι ψαχνω και τελικα βρισκω και το chest αθικτο, ξανακανοντας reroll πετυχαινω καλυτερο roll με τα μισα χρηματα 😙 ουδεν κακον!

3 ου κουτουρου. Αναθεμα και αν καταλαβαινεις τι λες και αν εχει σχεση με αυτο που γραφω.

Τι σχεση εχουν ακριβως οι πωλησεις και αν ειναι 5-10-30 εκατομυρια και το server load με το memory leak που δημιουργειται σε ενα game session που συναντας 50 ατομα;

Δε χρειαζεται να εισαι μεντιουμ για να καταλαβεις οτι αν σε ενα παρκο βαλεις οσους κανουν βολτα εκει να δειχνουν το Ε3 τους σε οποιον περναει διπλα τους θα δημιουργηθει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Mitroglou7 said:

3 ου κουτουρου. Αναθεμα και αν καταλαβαινεις τι λες και αν εχει σχεση με αυτο που γραφω.

Τι σχεση εχουν ακριβως οι πωλησεις και αν ειναι 5-10-30 εκατομυρια και το server load με το memory leak που δημιουργειται σε ενα game session που συναντας 50 ατομα;

Δε χρειαζεται να εισαι μεντιουμ για να καταλαβεις οτι αν σε ενα παρκο βαλεις οσους κανουν βολτα εκει να δειχνουν το Ε3 τους σε οποιον περναει διπλα τους θα δημιουργηθει προβλημα.


να στο κανω πενηνταρακια λοιπον..
ειναι extra γραμμες κωδικα αν δε το καταλαβαινεις αρα περισσοτερο bug testing, χρειαζονταν περισοτερο χρονο για περισσοτερα tabs τον οποιο χρονο ειχαν να διαθεσουν για αλλα σημαντικοτερα πραγματα εφοσον το παιχνιδι ηταν πληρως λειτουργικο και με 4 tabs

αν εβαζαν 5 tabs καθυστερωντας αλλα πραγματα παλι η γκρινα θα ηταν γιατι δεν εβαλαν 6 tabs και γιατι καθυστερουν τα patch και ουτω καθεξης..

αν παλι εβαζαν απο την αρχη 10tabs και γινοταν του lag fest το καγκελο θα ειχαμε αλλα

ειπαμε, η γκρινια δεν εχει πατο..

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, Odyss3us said:


να στο κανω πενηνταρακια λοιπον..
ειναι extra γραμμες κωδικα αν δε το καταλαβαινεις αρα περισσοτερο bug testing, χρειαζονταν περισοτερο χρονο για περισσοτερα tabs τον οποιο χρονο ειχαν να διαθεσουν για αλλα σημαντικοτερα πραγματα εφοσον το παιχνιδι ηταν πληρως λειτουργικο και με 4 tabs

αν εβαζαν 5 tabs καθυστερωντας αλλα πραγματα παλι η γκρινα θα ηταν γιατι δεν εβαλαν 6 tabs και ουτω καθεξης..

η γκρινια δεν εχει πατο..

δεν εχεις καταλάβει. Ουσιαστικά αυτο που λεει ο Piep. ειναι όχι οτι δεν θέλουν να μας δώσουν stash tabs αλλα το οτι το design που εχουν κανει δεν επιτρέπει να μας δώσουν και θέλει rework . Οπότε θα μας δώσουν μονο 1. Γιατί τώρα όπως ειναι αν περάσει απο δίπλα σου κάποιος άλλος παίχτης στο open world η οπου αλλου θα πρεπει να φορτώσεις στην μνημη του υπολογιστη σου και τα 50 stash tabs που εχει ο άλλος . Όχι το inventory η τα transmogs αλλα όλα τα items του stash. 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Aztec said:

δεν εχεις καταλάβει. Ουσιαστικά αυτο που λεει ο Piep. ειναι όχι οτι δεν θέλουν να μας δώσουν stash tabs αλλα το οτι το design που εχουν κανει δεν επιτρέπει να μας δώσουν και θέλει rework . Γιατί τώρα όπως ειναι αν περάσει απο δίπλα σου κάποιος άλλος παίχτης στο open world η οπου αλλου θα πρεπει να φορτώσεις στην μνημη του υπολογιστη σου και τα 50 stash tabs που εχει ο άλλος . Όχι το inventory η τα transmogs αλλα όλα τα items του stash. 


ναι παιδι μου αυτο θελει developing code  δεν πας στο photoshop και κανεις copy/paste ενα png του ui

ολα αυτα τα αντικειμενα που κουβαλαει ο καθε παικτης ουσιαστικα ειναι real-time στο cloud τρωνε και χωρο και traffic, αρα space & memory
 

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...