Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Odyss3us said:

οποιος πηγε lvl 100 με carry ή βλεποντας πινακακια σε excel εχει κανει 3 και 4 φορες λιγοτερους γυρους μεσα στα dungeons, που ακομα και σε αυτα πηγε σε ελαχιστα στοχευμενα, και τα εκανε μονοκοπανια σαν σε φαμπρικα,
και μετα βγαινει κι απο πανω με υφος 100 καρδιναλιων και διαμαρτυρεται ο μπουφος που ο Blizzard διατηρει τυχαια παντου το ιδιο drop chance,
και οι φολουερς οφειλουν να χειροκροτησουν αυτον τον εμετο που πληρωνεται απο τα like τους..

Πως πήγαν με carry αυτοι που είναι απο τους πρωτους 100. παιδια μην σπαμμαρετε NM  για exp ειναι κλεψια  και να πηγαινετε μονο σε αυτα με το κακο mob density.....
Να υποθεσω οσοι ειναι τωρα 100 στο season πρεπει να τους λέμε κλεφτες με βαση την λογικη σου και οτι δεν παιζουν το game σωστα οπως πρεπει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Dether said:

Πως πήγαν με carry αυτοι που είναι απο τους πρωτους 100. παιδια μην σπαμμαρετε NM  για exp ειναι κλεψια  και να πηγαινετε μονο σε αυτα με το κακο mob density.....
Να υποθεσω οσοι ειναι τωρα 100 στο season πρεπει να τους λέμε κλεφτες με βαση την λογικη σου και οτι δεν παιζουν το game σωστα οπως πρεπει.  


αυτο ειναι δικο σου λανθασμενο συμπερασμα, οπως εγραψα ειμαι lvl 97 και σε 1-2 μερες θα εχω κατοσταρησει κι εγω και θα το ειχα κανει βδομαδες πριν αν δεν ειχα καποιες αναποφευκτες μεγαλες παυσεις,
οπως ηδη εχω εξηγησει σε προηγουμενο ποστ υπαρχει ακομα πολληηηηηηηη... δουλεια.. 😙

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Dether είπε

Πως πήγαν με carry αυτοι που είναι απο τους πρωτους 100. παιδια μην σπαμμαρετε NM  για exp ειναι κλεψια  και να πηγαινετε μονο σε αυτα με το κακο mob density.....
Να υποθεσω οσοι ειναι τωρα 100 στο season πρεπει να τους λέμε κλεφτες με βαση την λογικη σου και οτι δεν παιζουν το game σωστα οπως πρεπει.  

Oι πρωτοι 100ριδες του PreSeason πηγαν 100 level σε 3-4 μερες γιατι βρηκαν καποια Normal Dungeons που απο λαθος ειχαν πολυ μεγαλυτερο Density και σου εδιναν 1.5 μυριο xp per run οταν τα υπολοιπα σου εδιναν πχ 300-400χιλιαδες.
Βεβαια πηγαν 100 αλλα ολα τα Sigil ηταν 1 level :P
Κατι τετοιο σου λεει με την ενοια της κλεψιας.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δεν έγραψες οτι εκλεψαν το συστημα γιατι πηγαν 100 και εχουν τις ιδιες ωρες με εσενα?
Λες οτι η lilith δεν πρεπει να πεταει καλυτερο loot απο οτι το ευκολο content  αρα για ποιο λογο να πας, σχολιαζεις το video και τι ειπε ο τυπας αλλα αυτο που γραφεις δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειπε για την lilith , εβγαλες ενα δικο σου συμπερασμα για να σε βολευειστο παραμυθι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Dether said:

Εσύ δεν έγραψες οτι εκλεψαν το συστημα γιατι πηγαν 100 και εχουν τις ιδιες ωρες με εσενα?
Λες οτι η lilith δεν πρεπει να πεταει καλυτερο loot απο οτι το ευκολο content  αρα για ποιο λογο να πας, σχολιαζεις το video και τι ειπε ο τυπας αλλα αυτο που γραφεις δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειπε για την lilith , εβγαλες ενα δικο σου συμπερασμα για να σε βολευειστο παραμυθι σου.


τυποι σαν αυτον κανουν "cheating" to game, δεν καθονται να κανουν grind ασκοπα καθε ωρα playtime εχει απο πισω αλλη μια ωρα homework planning με στοχο το maximum efficiency,

αυτο δεν ειναι απαραιτητα "κακο" αλλα υπαρχει ενα βασικο drawback:

στη ζωη, στα παιχνιδια, στη δουλεια, στο χομπυ που επιλεγουμε να κανουμε, κοκ αν επιλεξεις το shortcut νομοτελειακα θα καεις γρηγορα...

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Odyss3us said:


τυποι σαν αυτον κανουν "cheating" to game, δεν καθονται να κανουν grind ασκοπα καθε ωρα playtime εχει απο πισω αλλη μια ωρα planning με στοχο το maximum efficiency,

αυτο δεν ειναι απαραιτητα "κακο" αλλα υπαρχει ενα βασικο drawback:

στη ζωη, στα παιχνιδια στη δουλεια που επιλεγουμε να κανουμε, κοκ αν επιλεξεις το shortcut νομοτελειακα θα καεις γρηγορα...

Οταν κανεις ενα dungeon που εχει 20-30% πραπανω τερατα μεσα πχ ειναι "cheating" , εσυ στην ζωη σου αν θελεις να αποκτησεις κατι και εχεις 2 επιλογες , να κανεις το ιδιο πραγμα για 2 ωρες η για 5 θα πας στις 5 να υποθεσω?  Και δεν το λες shortcut γιατι δεν χανεις κατι , ιδιο loot θα εχεις και ιδια εμπειρια και με τους 2 τροπους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dether είπε

Οταν κανεις ενα dungeon που εχει 20-30% πραπανω τερατα μεσα πχ ειναι "cheating" , εσυ στην ζωη σου αν θελεις να αποκτησεις κατι και εχεις 2 επιλογες , να κανεις το ιδιο πραγμα για 2 ωρες η για 5 θα πας στις 5 να υποθεσω?  Και δεν το λες shortcut γιατι δεν χανεις κατι , ιδιο loot θα εχεις και ιδια εμπειρια και με τους 2 τροπους .

Δεν μιλαμε για 20-30% αλλα για 200-300%.
Το σωστο παραδειγμα θα ηταν να τρεχεις σε Μαραθωνιο 50χλμ και καθε 5χλμ να πηγαινεις με κρυμμενο ποδηλατο χωρις να σε δουν οι αλλοι.
Να βγεις πρωτος στο τερματισμο και μετα να κανεις δηλωσεις του τυπου :
"Hταν ενας ευκολος και ξεκουραστος αγωνας"
"Νικησε ο καλυτερος , τωρα θα αποσυρθω γιατι δεν εχω κατι αλλο να κερδισω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμ δεν ασχολουμαι με το επαγγελμα - μαραθωνιο ρε δε μπιπ που θα μλκιζομαι 10 ωρες τη μερα με τις ζεστες - μπας και τα φρουτακια βγαλουν 666 και πεσει κανα σουπερ drop :P . Εχω και το "clasic" wow που ειναι πλεον goldsellers cesspit και αυτο ετσι ξεκινησε . Αμα ακομα ενα κ@λοπαιχνιδο της βλιζαρντ γινεται τροπος να βγαζεις λεφτα καλα θα παει και αυτο .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, Mhlogiatros said:

Χμμ δεν ασχολουμαι με το επαγγελμα - μαραθωνιο ρε δε μπιπ που θα μλκιζομαι 10 ωρες τη μερα με τις ζεστες - μπας και τα φρουτακια βγαλουν 666 και πεσει κανα σουπερ drop :P . Εχω και το "clasic" wow που ειναι πλεον goldsellers cesspit και αυτο ετσι ξεκινησε . Αμα ακομα ενα κ@λοπαιχνιδο της βλιζαρντ γινεται τροπος να βγαζεις λεφτα καλα θα παει και αυτο .

Ελα ρε, νόμιζα ότι το RMAH ήταν καλό για το Diablo… oh wait 😄
In Blizzard we trust… NOT

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 minutes ago, Dether said:

Οταν κανεις ενα dungeon που εχει 20-30% πραπανω τερατα μεσα πχ ειναι "cheating" , εσυ στην ζωη σου αν θελεις να αποκτησεις κατι και εχεις 2 επιλογες , να κανεις το ιδιο πραγμα για 2 ωρες η για 5 θα πας στις 5 να υποθεσω?  Και δεν το λες shortcut γιατι δεν χανεις κατι , ιδιο loot θα εχεις και ιδια εμπειρια και με τους 2 τροπους .


εσυ στον παρακατω πινακα βλεπεις μονο 20-30% διαφορα?
οσο για τις επιλογες..

καποιοι επελεξαν επι μερες να φαρμαρουν σα πακιστανοι στην Αμαλιαδα μονο τα πρωτα Dungeons και αφου εκλεισαν το XP και τα Sigils μετα φαρμαραν helltides για να κραφταρουν οτι απεμεινε, γινεται κι ετσι αλλα το παιχνιδι δεν εχει σχεδιαστει για να παιζεται με αυτο το τροπο αλλα λιγο απολα ταυτοχρονα σιγα-σιγα

αμα το κανεις οπως λες εσυ μετα καιγεσαι και γκρινιαζεις και σου φταιει η Blizzard

Screenshot 2023-07-14 193404.png

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια στιγμη θα το δουμε RMAH Ressurected γιατι θα εχει ωριμασει και το κλιμα  να πεφτει χοντρο dollar για τα χοντρα drops . Τοσες φραουλες που φαρμάρουν οι πακιστανοι αμαρτια ειναι να πουλουνται σε 3rd sites και discords :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα φραγκα που εχει βγαλει η Blizzard απο τις πωλησεις ειναι ασυλληπτα σε σχεση με τις πενταροδεκαρες απο fees που θα επαιρνε απο μερικους hardcore στο ΑΗ με τιμημα την κακη φημη που θα δημιουργουνταν απο την γκρινια ολων των υπολοιπων, γιαυτο και ξεκοψε τετοιες τακτικες απο νωρις οταν το δοκιμασε στο D3, γιαυτο και ειχε ξεκαθαριστει απο την ανακοινωση της δημιουργιας του D4 οτι δεν θα ειναι pay to win game,
παρολαυτα συνεχιστε τη γκρινια και τη συνομωσιολογια 😚

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Odyss3us said:

τα φραγκα που εχει βγαλει η Blizzard απο τις πωλησεις ειναι ασυλληπτα σε σχεση με τις πενταροδεκαρες απο fees που θα παιρνει απο μερικους hardcore στο ΑΗ γιαυτο και ξεκοψε τετοιες τακτικες απο νωρις οταν το δοκιμασε στο D3,
παρολαυτα συνεχιστε τη γκρινια και τη συνομωσιολογια 😚

 

με τέτοια ασύλληπτα φράγκα όπως λες, έχω inside info για το πόσο πληρώνει και τι πακέτα server έχει στην Amazon και βλέπουμε αυτό το χάλι.

Και για να γίνω πιο σαφής. Έχουν και με τη βούλα πληρώσει με καβούρια στις τσέπες για βασικές υπηρεσίες hosting χωρίς premium DDoS attack protection, rerouting, hardware firewall αλλά και τα μηχανήματα δεν είναι τα maxed out hardware setups.

Με απλά λόγια. Στην υγειά των κορόιδων

Αυτά που γράφω δεν είναι φήμες ούτε μου πε γνωστός γνωστού που ξέρει ένα ξάδερφο από το χωριό. Έχω άνθρωπο μέσα και μου το ξεφούρνισε.

Σε συνδυασμό με την τέρμα ηλιθιότητα του να συνδέσουν live data mining από κάθε active player session ΜΑΖΙ με το inventory του,  αλλά και το VRAM leak, έχεις ένα εκρηκτικό κοκτέηλ που λέει ξεκάθαρα ποιός φταίει και αν η γκρίνια του κόσμου είναι δικαιολογημένη ή όχι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, greekfragma said:

 

με τέτοια ασύλληπτα φράγκα όπως λες, έχω inside info για το πόσο πληρώνει και τι πακέτα server έχει στην Amazon και βλέπουμε αυτό το χάλι.

Και για να γίνω πιο σαφής. Έχουν και με τη βούλα πληρώσει με καβούρια στις τσέπες για βασικές υπηρεσίες hosting χωρίς premium DDoS attack protection, rerouting, hardware firewall αλλά και τα μηχανήματα δεν είναι τα maxed out hardware setups.

Με απλά λόγια. Στην υγειά των κορόιδων

Αυτά που γράφω δεν είναι φήμες ούτε μου πε γνωστός γνωστού που ξέρει ένα ξάδερφο από το χωριό. Έχω άνθρωπο μέσα και μου το ξεφούρνισε.

Σε συνδυασμό με την τέρμα ηλιθιότητα του να συνδέσουν live data mining από κάθε active player session ΜΑΖΙ με το inventory του,  αλλά και το VRAM leak, έχεις ένα εκρηκτικό κοκτέηλ που λέει ξεκάθαρα ποιός φταίει και αν η γκρίνια του κόσμου είναι δικαιολογημένη ή όχι.


μηπως εχεις inside info για το τι κανει και ο υπολοιπος gaming ανταγωνισμος;

δε χρειαζονται dedicated servers ακομα κι αν ειχε ολα τα λεφτα του κοσμου, τα εχετε μπερδεψει λιγακι μηπως; δεν ειναι τραπεζα, ουτε Microsoft και Αpple που τρεχoυν  cloud 24/7 πληρωμενες υπηρεσιες, διαολε ενα γ@μοπαιχνιδο στη τελικη ειναι..

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Odyss3us said:


μηπως εχεις inside info για το τι κανει ο υπολοιπος gaming ανταγωνισμος;

δε χρειαζονται dedicated servers, τα εχετε μπερδεψει λιγακι μηπως; δεν ειναι τραπεζα, ουτε Microsoft και Αpple που τρεχoυν  cloud 24/7 πληρωμενες υπηρεσιες, διαολε ενα γ@μοπαιχνιδο στη τελικη ειναι..

μη πετάς τη μπάλα στην εξέδρα δε με ενδιαφέρει τι κάνει ο υπόλοιπος gaming ανταγωνισμός. εγώ προσωπικά στηρίζω με αγορές μικρότερες εταιρίες ή με φιλικές προς τον gamer τακτικές.

ένα g@moπαίχνιδο στη τελική είναι, αλλά μας τα έχετε κάνει μπαλόνια με το πόσο άδικη είναι η κριτική σε μια τέτοια εταιρία κολοσσό που έβγαλε ΑΣΥΛΛΗΠΤΑ κέρδη (δικά σου λόγια) και δίνει launch σε φάση beta και με server/game mechanics ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑ προβλήματα.

δε γράφω τόσες σελίδες σεβόμενος τη διαφορετικότητα στις απόψεις αλλά κάπου ώπα με το άγιο δισκοπότηρο της Blizzard.

Εδώ οι ίδιοι οι devs βγήκαν στο campfire σα κλαμμένα _@@ , με γλώσσα του σώματος uninspired και κάτι τρέχει στα γύφτικα καταλαβαίνοντας οτι η κατάσταση έχει ξεφύγει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...