Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Γιατι το πας επι προσωπικου και νομιζεις οτι νομιζεις;
Oλα τα ARPG ειχαν περιορισμενο χωρο τωρα το καταλαβες;
Noμιζεις οτι δεν μπορουσαν να σου βαλουν 200 tabs στο Inv και ενα NPC να σε ακολουθει για να πουλας εκει που grindαρεις;
Η λογικη ειναι ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ 1000 items και να πρεπει να πας στη πολη.
ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ 1000 items και να πρεπει να τα πουλησεις η να τα αφησεις κατω.
Ποιο skill μου και πρασινα αλογα;

Στο ενα game με 6 Bow πας πολη για πουλημα και στο αλλο πρεπει να σηκωσεις 33 .
 

Screenshot_4.jpg

Γιατί δεν βάζεις screenshots και από τα υπόλοιπα stash του PoE (maps/mats κλπ); Φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως το πρόβλημα δεν είναι τα ίδια τα items, αλλά όλες οι υπόλοιπες μπαρούφες που μαζεύεις sigils, gems κλπ.

Μιλάς για ένα f2p game και κράζεις το γεγονός ότι πρέπει να δώσεις 20!! ευρώ για το stash και εισαι κομπλέ για πάντα.(ούτε 1 ευρώ για cosmetics)

Ενω έχεις δώσει 70-100 ευρώ για το 4 και δεν έχεις ούτε τα βασικά stash για sigils/gems και τα πετάς όπου να’ναι.

Αλλά αν θυμάμαι καλά, PoE δεν έπαιξες ποτέ, όποτε λογικό να μην σκαμπάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Sugizo είπε

Γιατί δεν βάζεις screenshots και από τα υπόλοιπα stash του PoE (maps/mats κλπ); Φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως το πρόβλημα δεν είναι τα ίδια τα items, αλλά όλες οι υπόλοιπες μπαρούφες που μαζεύεις sigils, gems κλπ.

Μιλάς για ένα f2p game και κράζεις το γεγονός ότι πρέπει να δώσεις 20!! ευρώ για το stash και εισαι κομπλέ για πάντα.(ούτε 1 ευρώ για cosmetics)

Ενω έχεις δώσει 70-100 ευρώ για το 4 και δεν έχεις ούτε τα βασικά stash για sigils/gems και τα πετάς όπου να’ναι.

Αλλά αν θυμάμαι καλά, PoE δεν έπαιξες ποτέ, όποτε λογικό να μην σκαμπάζεις.

Δεν θα βάλουμε screenshots από το PoE γιατί δεν αφορά το παρόν thread, το οποίο κάποιοι από εσάς το έχετε καταντήσει αθλητικό καφενείο και πιο τοξικό και από τα PlayStation vs Xbox thread.

Σε άλλα νέα, ο druid στο T3 και μετα τα 2 paragon boards είναι σαν άλλος χαρακτήρας!! Πολύ διασκεδαστικό gameplay με pulverise build! Έχει παίξει κανείς wolf build;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, bushidocougar said:

Δεν θα βάλουμε screenshots από το PoE γιατί δεν αφορά το παρόν thread, το οποίο κάποιοι από εσάς το έχετε καταντήσει αθλητικό καφενείο και πιο τοξικό και από τα PlayStation vs Xbox thread.

Σε άλλα νέα, ο druid στο T3 και μετα τα 2 paragon boards είναι σαν άλλος χαρακτήρας!! Πολύ διασκεδαστικό gameplay με pulverise build! Έχει παίξει κανείς wolf build;

Φυσικά, βάζουμε screenshots από PoE μόνο αυτά που συμφέρουν, μην τυχόν και θίξουμε το D4. Classic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε η season 1 και δεν έβαλαν ούτε 1 καινούργιο event..Legion events, Helltides, World Bosses του πώλου..Μέχρι τα 50 level το παιχνίδι είναι ευχάριστο αφού κάνεις διαφορετικά πράγματα ως τότε(Strongholds, renowns κλπ).

Από τα 60 και μετά αρχίζει το απάλευτο grinding που απλά κάνεις τα ίδια και τα ίδια μέχρι να πας 100. Βάλτε ρε μλκες έξτρα content και world tier 5 να ανέβει το item power ώστε να βλέπεις ουσιαστικό progress στον χαρακτήρα..Tier 4 μέχρι τα 70-80 και μετά capstone dungeon για Tier 5 με αρκετά καλύτερα items.

Αλλά βέβαια αυτές τις προσθήκες θα τις κάνουν με το expansion αφού πληρώσεις κάνα 50άρικο ακόμα..Παρακάτω ο τύπος τα λέει πολύ καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Βγήκε η season 1 και δεν έβαλαν ούτε 1 καινούργιο event..Legion events, Helltides, World Bosses του πώλου..Μέχρι τα 50 level το παιχνίδι είναι ευχάριστο αφού κάνεις διαφορετικά πράγματα ως τότε(Strongholds, renowns κλπ).

Από τα 60 και μετά αρχίζει το απάλευτο grinding που απλά κάνεις τα ίδια και τα ίδια μέχρι να πας 100. Βάλτε ρε μλκες έξτρα content και world tier 5 να ανέβει το item power ώστε να βλέπεις ουσιαστικό progress στον χαρακτήρα..Tier 4 μέχρι τα 70-80 και μετά capstone dungeon για Tier 5 με αρκετά καλύτερα items.

Αλλά βέβαια αυτές τις προσθήκες θα τις κάνουν με το expansion αφού πληρώσεις κάνα 50άρικο ακόμα..Παρακάτω ο τύπος τα λέει πολύ καλά.

 


ποσες παραπανω ωρες πιστευεις οτι θα σε κρατησει αν μπει το Tier5?

τι ποσοστο πιστευεις απο τα 10 εκατομμυρια κοπιες που εχουν πωληθει οτι εχει φτασει 100P εχει εξερευνησει τα παντα και πλεον βαριεται τη ζωη του?

πιστευεις οτι η blizzard ειναι υποχρεωμενη να ανανεωνει καθε 2 βδομαδες το end game content γιαυτους που παιζουν νυχθημερον και τους followers τους?  μιλαμε για παιχνιδι με διαρκεια εναμισι μολις μηνα απο τη κυκλοφορια του

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν χρειάζεται να πας 100 για να βαρεθείς, απ' τα 70 και μετά βαριέσαι..Το μόνο που σε κρατάει είναι η παρέα στο discord. Για solo δεν το συζητάμε..

Το Tier 5 θα δώσει αέρα και αίσθηση του progress για τον χαρακτήρα σου, όπως λέει και ο από πάνω στο βίντεο δεν γίνεται να πηγαίνεις σε nm dungeons 90+ και να πετάει τα ίδια items με το open-world ούτε είναι δυνατόν η uber Lilith να πετάει σαπίλες..Έπρεπε να πετάει τα super rare uniques αφού είναι τόσο δύσκολο boss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Μα δεν χρειάζεται να πας 100 για να βαρεθείς, απ' τα 70 και μετά βαριέσαι..Το μόνο που σε κρατάει είναι η παρέα στο discord. Για solo δεν το συζητάμε..

Το Tier 5 θα δώσει αέρα και αίσθηση του progress για τον χαρακτήρα σου, όπως λέει και ο από πάνω στο βίντεο δεν γίνεται να πηγαίνεις σε nm dungeons 90+ και να πετάει τα ίδια items με το open-world ούτε είναι δυνατόν η uber Lilith να πετάει σαπίλες..Έπρεπε να πετάει τα super rare uniques αφού είναι τόσο δύσκολο boss.


στα 70 τρως λιγο ενα σκαλωμα μεχρι να ξεπερασεις το 80,
αλλα εκει ακριβως εχεις την ευκαιρια να κανεις λιγο κρατει να πειραματιστεις, να στοκαρεις gold, aspects, αντικειμενα, εξερευνεις λιγο καλυτερα τα game mechanics και μετα πας νερακι και καρφι για end game build

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όπως είπα δύο πράγματα θέλει το παιχνίδι για να δώσει κίνητρο στο να φτάσεις 100 και να κάτσεις να φτιάξεις το gear. Tier 5 στα 80+ με καλύτερο gear(Αυξημένο item power) και η uber Lilith να πετάει τα super rare uniques.

Επίσης στα helltides να βάλουν καλύτερα events γιατί τα τωρινά είναι η βαρεμάρα η ίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρότι παίζω το παιχνίδι,  γιατι μου αρέσουν αρκετά τα arpg θα πω το εξης.

Η blizz το μεγαλύτερο λάθος που έκανε(πέρα απο τα αλλα που τα εχουμε συζητήσει 1000 φορές), είναι οτι δεν ξεκίνησε κατευθειαν με την S1 (την ειχαν ετοιμη, δν υπάρχει δικαιολογία).

Ο κοσμος κάηκε γιατι είχε τρελό hype με την S0 και ειναι λογικό που βαρεθηκε γιατι το παιχνίδι δν ειχε επαρκες content για τόσο κάψιμο.

Τωρα βγήκε η S1 χωρις καμία αλλαγή στον συγκεκριμένο τομέα και σου λεει ο αλλος οκ? δλδη θα παιξω ενα 100ωρο ακόμη και θα κάνω τα ίδια ακριβώς με πριν?

Με το αν πες βέβαια δεν γ΄....άς. 

Whatever, εγω θα παιξω casual αυτην την σεζον.
Απλα ξεκίνησα druid και χαίρομαι μονο που κανω discover ενα νέο κλας που φαινεται οτι εχει πολυ ενδιαφέρον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

19 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Βασικά όπως είπα δύο πράγματα θέλει το παιχνίδι για να δώσει κίνητρο στο να φτάσεις 100 και να κάτσεις να φτιάξεις το gear. Tier 5 στα 80+ με καλύτερο gear(Αυξημένο item power) και η uber Lilith να πετάει τα super rare uniques.

Επίσης στα helltides να βάλουν καλύτερα events γιατί τα τωρινά είναι η βαρεμάρα η ίδια.


ο τυπος λεει εχει φαει την Uber Lilith και παραπονιεται που δεν του εριξε Shako! 😄
ποσοι απο τους 10 εκατομμυρια χρηστες πιστευεις οτι εχουν αυτο το achievement για να ασχοληθει μαζι τους η Blizzard?

εσυ εχεις ριξει Uber Lilith? πιστευεις οτι εισαι κοντα στο να τη ριξεις;

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Odyss3us είπε

  


ο τυπος λεει εχει φαει την Uber Lilith και παραπονιεται που δεν του εριξε Shako!
ποσοι απο τους 10 εκατομμυρια χρηστες πιστευεις οτι εχουν αυτο το achievement για να ασχοληθει μαζι τους η Blizzard?

εσυ εχεις ριξει Uber Lilith? πιστευεις οτι εισαι κοντα στο να τη ριξεις;

Όχι δεν την έχω ρίξει και ούτε βλέπω το λόγο να καώ για να την ρίξω, αφού το reward είναι για τα μπάζα. 

Με τι θα ασχοληθεί η Blizzard ; Μ' αυτόν που παίζει 2 ώρες τη βδομάδα και θα φτάσει με το ζόρι 50 level ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Sugizo είπε

Γιατί δεν βάζεις screenshots και από τα υπόλοιπα stash του PoE (maps/mats κλπ); Φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως το πρόβλημα δεν είναι τα ίδια τα items, αλλά όλες οι υπόλοιπες μπαρούφες που μαζεύεις sigils, gems κλπ.

Μιλάς για ένα f2p game και κράζεις το γεγονός ότι πρέπει να δώσεις 20!! ευρώ για το stash και εισαι κομπλέ για πάντα.(ούτε 1 ευρώ για cosmetics)

Ενω έχεις δώσει 70-100 ευρώ για το 4 και δεν έχεις ούτε τα βασικά stash για sigils/gems και τα πετάς όπου να’ναι.

Αλλά αν θυμάμαι καλά, PoE δεν έπαιξες ποτέ, όποτε λογικό να μην σκαμπάζεις.

20€ για το stash/τσαντες και 20€ για να φαινεται ψιλονορμαλ ο χαρακτηρας αντι για σκουπιδι φτασαμε τα 40€.
Δεν εδωσα 70-100 για να εχω απεριοριστο stash ουτε για να κανω "μαγοτοξοτογουοριορσαμονερ".
Tα εδωσα γιατι αρχικα γουσταρω το Lore, το κοσμο που εχει χτιστει και ειναι φοβερος , κατι που στο "F2P" ειναι ανυπαρκτο.
Τα εδωσα γιατι εδω και περιπου 25 χρονια εχω περασει πολυ ευχαριστα παιζοντας Diablo και θα συνεχισω να το κανω.
Τα εδωσα για τη φοβερη ατμοσφαιρα ,για τα cinematics ,για τα γραφικα, κατι που στο "F2P" ειναι επισης ανυπαρκτα.

Eχεις Inventory για Sigils, εκει συνηθως κρατας καμια 10αρια και τα αλλα τα κανεις salvage.
Δεν θα ξεμεινεις ποτε απο Siglis μην φοβασαι, οποτε θες craftαρεις και οποτε τρεχεις ενα συνηθως πεφτουν 2-3.
Aπο gems κρατας 3 χρωματα και αυτα μονο το τελικο μεγεθος για 3 slot γινεται η συζητηση;
PoE επαιξα 4 Seasons, για Arcade/Action καλο ειναι να περασεις την ωρα σου.
RPG/ARPG δεν ειναι γιατι δεν υπαρχουν Classes και Class Specific SKills ολοι τα κανουν ολα.

 

22 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Εγω παρότι παίζω το παιχνίδι,  γιατι μου αρέσουν αρκετά τα arpg θα πω το εξης.

Η blizz το μεγαλύτερο λάθος που έκανε(πέρα απο τα αλλα που τα εχουμε συζητήσει 1000 φορές), είναι οτι δεν ξεκίνησε κατευθειαν με την S1 (την ειχαν ετοιμη, δν υπάρχει δικαιολογία).

Ο κοσμος κάηκε γιατι είχε τρελό hype με την S0 και ειναι λογικό που βαρεθηκε γιατι το παιχνίδι δν ειχε επαρκες content για τόσο κάψιμο.

Τωρα βγήκε η S1 χωρις καμία αλλαγή στον συγκεκριμένο τομέα και σου λεει ο αλλος οκ? δλδη θα παιξω ενα 100ωρο ακόμη και θα κάνω τα ίδια ακριβώς με πριν?

Με το αν πες βέβαια δεν γ΄....άς. 

Whatever, εγω θα παιξω casual αυτην την σεζον.
Απλα ξεκίνησα druid και χαίρομαι μονο που κανω discover ενα νέο κλας που φαινεται οτι εχει πολυ ενδιαφέρον.

Δεν ξεκινησε με S1 γιατι ο σκοπος του Season ειναι "Race to 100".
Ηθελαν πρωτα να λυθουν οτι bugs παρουσιαστουν που μπορει να ευνοησουν καποιον να φτασει πιο γρηγορα τα 100 αλλα για να εχουν μια ρεαλιστικη εικονα του Traffic/Lag για να μη ψοφανε οι HC.
To ιδιο εκανε και με το D2R παρολο που το game δεν αλλαξε και απλα εγινε Remaster.
Ετρεξε 2 μηνες Non-Ladder και μετα ξεκινησε το Ladder.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Όχι δεν την έχω ρίξει και ούτε βλέπω το λόγο να καώ για να την ρίξω, αφού το reward είναι για τα μπάζα. 

Με τι θα ασχοληθεί η Blizzard ; Μ' αυτόν που παίζει 2 ώρες τη βδομάδα και θα φτάσει με το ζόρι 50 level ;


εγω εχω παιξει περιπου τις ιδιες ωρες με τον τυπο και ειμαι ακομα lvl97 εχω μολις 2 gear με item power 800,
αυτα που γραφει αυτος ο καμμενος εγω θα τα εξερευνω ακομα για τους επομενους μηνες και μεχρι τοτε θα εχει ανανεωθει και το content,

αυτος εχει κανει μελετημενα speed leveling κλεβοντας το συστημα εχει παει P100 με το λιγοτερο δυνατο κοπο και τωρα ξυνει τα @@ του, χαιρω πολυ αλλα δεν ειναι αυτος το τροπος που παιζεται το παιχνιδι,
ισως απο μια ελαχιστη μειοψηφια επαγγελματιων αλλα οχι απο τη πλειοψηφια, (που ουτε καν με τις ωρες που εχω παιξει εγω θεωρουμαι πλειοψηφια)

αυτη τη στιγμη οπως ειπα εχω μολις δυο 800+ gear items τα οποια κι αυτα ειναι μετρια, εχω στη stash κρατημενα αλλα 6-7 αντικειμενα για upgrade-reroll-enchant, τα οποια περιμενω και καποια aspect και να κατοσταρησω ωστε να συγκρινω με τα νεα drops, υπαρχει απειρη δουλιτσα μπροστα..
τοση πολλη που δε με βλεπω να ασχοληθω με το season και θα κατσω στο eternal realm!

επισης το να βλεπεις ενα top build που ειναι 30% καλυτερο απο ολα τα υπολοιπα εμενα δε μου λεει τιποτα γιατι το πιθανοτερο ειναι να μη το φτιαξω ποτε, ολα τα builds ειναι χρησιμα και ακομη  περισσοτερα με τις παραλλαγες, ακομα και ενα αχαρο rend build αν το πιασει και το εξελιξει καποιος εφοσον γουσταρει το συγκεκριμενο playstyle μπορει να βαζει κατω μια σημαντικη πλειοψηφια των υπολοιπων πιο efficient στα χαρτια builds

τελος αν νομιζετε οτι επειδη δωσατε 70 ευρω για ενα παιχνιδι κι εχετε την απαιτηση οτι ο developer πρεπει να το ανανεωνει συνεχως ανα Χ χρονικα διαστηματα για να ανανεωνει το ενδιαφερον σας που σας πεφτει ευκολα.. τοτε καλυτερα να βρειτε ενα παιχνιδι που θα πληρωνεστε παιζοντας το.. για να αποκτησει αξια ο πολυτιμος χρονος σας

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος να του πεi οτι εκτός απο τα όπλα τα stats μαξάρουν στο 725+ αρα τι 725 η 800+ είναι το ίδιο πράγμα......
Οποιος είναι 100lvl κλέβει το σύστημα  , παιδιά μη σπαμάρετε nm dungeons είναι κλεψια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος πηγε lvl 100 με carry ή βλεποντας πινακακια σε excel εχει κανει 3 και 4 φορες λιγοτερους γυρους μεσα στα dungeons, που ακομα και σε αυτα πηγε σε ελαχιστα στοχευμενα, και τα εκανε μονοκοπανια σαν σε φαμπρικα,
και μετα βγαινει κι απο πανω με υφακι 1000 καρδιναλιων και διαμαρτυρεται ο μπουφος που η Blizzard διατηρει τυχαια παντου το ιδιο drop chance,
και οι φολοουερς οφειλουν να χειροκροτησουν αυτον τον εμετο που πληρωνεται απο τα like τους..

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...