Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, bushidocougar said:

Είχες κι εσύ την έκδοση diamond viper v770 που είχα εγώ για να παίξω το d2;;; :)

 

Spoiler

Δεν έχω ιδέα.. Ήμουν B' Γυμνασίου τότε.. 😛 Θυμάμαι το όνομα γιατί άκουγα ACDC και ταίριαζε με το TNT το τραγούδι.. 🤣🤣🤣🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και ειμαστε ολοι εδω λιγες ωρες/μερες πριν το launch ηθελα να ρωτησω αν χρησιμοποιειτε macros ή ειδικα χειριστηρια παιζοντας Diablo σε καποια melee builds οπως ειναι ο Barbarian οπου το γεμισμα και αδειασμα του fury εξαρταται απο ακαταπαυστα clicks, χρησιμοποιειτε ενιοτε macroεντολες ή λιωνετε το ποντικι;

εγω χρησιμοποιουσα στο D3 to Belkin Nostromo Speedpad n52 το οποιο εχει βγει σε παραλλαγες και απο αλλες εταιριες και αρχικα το ειχα παρει για macroing οταν επαιζα online Empire Earth II
οι παραμετροποιησεις που εχει κανουν παπαδες και ειναι απειρες, στο προσφατο server slam δοκιμασα τα macros απτο Logitech G502 X Lightspeed και ειναι τοσο καλο που μαλλον δεν θα χρειαστω πλεον το Belkin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάθεμα και αν έχω χρησιμοποιήσει macros στη gaming διαδρομή μου :P 

μπορεί στο D4 βέβαια να χρησιμοποιήσω.εξαρτάται πόσο θα με ξενίσει από το κλασσικό playstyle για χάρην ευκολίας. Φαντάζομαι όλα ζήτημα εξοικείωσης είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, greekfragma said:

ανάθεμα και αν έχω χρησιμοποιήσει macros στη gaming διαδρομή μου :P 

μπορεί στο D4 βέβαια να χρησιμοποιήσω.εξαρτάται πόσο θα με ξενίσει από το κλασσικό playstyle για χάρην ευκολίας. Φαντάζομαι όλα ζήτημα εξοικείωσης είναι.


ουτε κι εγω χρησιμοποιω αλλου macros αλλα το Diablo δεν ειναι ενα απλο παιχνιδι, ειναι μεταξυ αλλων και καταστροφεας ποντικιων και μαζι και των δαχτυλων που τα χρησιμοποιουν

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

μια και ειμαστε ολοι εδω λιγες ωρες/μερες πριν το launch ηθελα να ρωτησω αν χρησιμοποιειτε macros ή ειδικα χειριστηρια παιζοντας Diablo σε καποια melee builds οπως ειναι ο Barbarian οπου το γεμισμα και αδειασμα του fury εξαρταται απο ακαταπαυστα clicks, χρησιμοποιειτε ενιοτε macroεντολες ή λιωνετε το ποντικι;

εγω χρησιμοποιουσα στο D3 to Belkin Nostromo Speedpad n52 το οποιο εχει βγει σε παραλλαγες και απο αλλες εταιριες και αρχικα το ειχα παρει για macroing οταν επαιζα online Empire Earth II
οι παραμετροποιησεις που εχει κανουν παπαδες και ειναι απειρες, στο προσφατο server slam δοκιμασα τα macros απτο Logitech G502 X Lightspeed και ειναι τοσο καλο που μαλλον δεν θα χρειαστω πλεον το Belkin

Εχω macro στο keyboard θα μπορουσα πχ να βαλω τα 3 warcries σε 1 key αλλα εχω συνηθισει να παιζω και χωρις.
Στο L2 επρεπε να κανω 15 buffs εκει ναι ειχα κανει macro ingame :P
Oσο για τα click στο ποντικι εχω ενα Asus RoG Impact II που αλλαζεις διακοπτες κουμπωτους χωρις κολλησεις και τετοια εφερα και απο ebay 10 διακοπτες με 5€ και ειμαι GG.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Damianus είπε

Στροβιλιζομενος Βαρβαρος μπουκαρει στα μπουντρουμια και τους αλλαζει τα φωτα

😮

 

To θεμα ειναι να τη παλεψεις μεχρι να βρεις gear , μετα ειναι ωραιος.
Μεχρι να ντυθει ειναι σαν συνταξιουχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Damianus είπε

Ισως και να τον εχουν nerfarei στο live.

Αν τον Nerfαρουν κιαλο θα γινει Fail το Class.
Aν ακουσεις τι λεει και αν προσεξεις το Life του ο μοναδικος λογος που επιβιωνει οριακα ειναι γιατι χρησιμοποιει σωστα τα skill του και κανει fall back και attack οταν πρεπει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα μονο εγω δ εχω αποφασισει ακομη αν πρεπει να δοκιμασω η οχι το παιχνιδι;επειδη λετε περι macros η κινηση στο χωρο γινεται μονο με ποντικι ( τουλαχιστον μεχρι τα beta δε ειχε αλλο τροπο απ οτι διαβασα)η θα εχει επιλογη και για wasd η βελακια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, johnmayson είπε

Καλημερα μονο εγω δ εχω αποφασισει ακομη αν πρεπει να δοκιμασω η οχι το παιχνιδι;επειδη λετε περι macros η κινηση στο χωρο γινεται μονο με ποντικι ( τουλαχιστον μεχρι τα beta δε ειχε αλλο τροπο απ οτι διαβασα)η θα εχει επιλογη και για wasd η βελακια;

ARPG σχεδον παντα με ποντικι γινεται η κινηση και το βασικο attack

 

Edit : Ωστοσο μπορεις να το παιξεις με controller κανονικα

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια χαζή ερώτηση που μόλις μου ήρθε στο μυαλό ?

Παίζει να μπορούμε να παίξουμε απο σήμερα, με κανένα VPN 🤔?
ή ειναι ταυτόχρονο το release για όλους?
 

Επεξ/σία από silenoz66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...