Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο για τα expansions το διαβασα και εγω.Πολυ τραγικα τα νεα αν ειναι να αργησει να κυκλοφορησει το παιχνιδι δυστηχως,ποσο μαλλον που απο τωρα επιβεβαιωνουν οτι θα βγουν και expansions(κοινως πανω απο ενα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αυτο για τα expansions το διαβασα και εγω.Πολυ τραγικα τα νεα αν ειναι να αργησει να κυκλοφορησει το παιχνιδι δυστηχως,ποσο μαλλον που απο τωρα επιβεβαιωνουν οτι θα βγουν και expansions(κοινως πανω απο ενα).

Ε, και το 3 για 2 expansion πήγαινε, και το 2ο το πήραμε ψιλοκομμένο.

Από εκεί και πέρα, νομίζω επιβεβαίωσαν ότι τα expansions θα ανεβάζουν το level cap, το οποίο από τη μία σπρώχνει προς το itemization τύπου D3 (μεγαλύτερα νουμεράκια = καλύτερα) και από την άλλη κάνει τα expansion άτυπη συνδρομή. Χωρίς expansion μένεις 10 level κάτω, άρα βασικά είναι αδύνατο να παίξεις multi με κόσμο που έχει expansion.

Στο D2 μπορούσες έχοντας αγοράσει το expansion να κρατήσεις χαρακτήρες flagged ως normal και να παίζεις με φίλους που δεν πληρώσανε. Στο D3 θεωρητικά παίζουν όλοι με όλους, αλλά μόλις φτάσεις 60, ο παίκτης που δεν έχει expansion απλά αδυνατεί να ακολουθήσει, γιατί ούτε xp freeze υπάρχει ούτε scale down.

Αν δεν το λύσουν αυτό μετά από τόσα χρόνια θα είναι γερή γυφτιά. Στο SC2 νομίζω ήταν πολύ πιο ανοιχτοχέρηδες, ίσως γιατί εμπορικά δε σωζόταν η φάση οπότε σκέφτηκαν να μείνουν με θετικό έστω PR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι αργει πολυ το παιχνιδι για να βγαινουν απο τωρα και να μιλανε για expansions ακομα και αν θεωρουνται ψιλο αναμενομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρα εξηγει και το open world design. ειναι πολυ ευκολοτερο να φτιαχνεις expansions που απλως θα προσθετουν εναν χαρτη με quest givers που θα σε στελνουν σε procedurally generated dungeons, παρα ενα linear story campaign που θα εξελισσεται σε διαφορετικες περιοχες.

φαινεται οτι θελει να ομογενοποιησει ολα τα παιχνιδια της η Blizzard, oπως εχει κανει ηδη η Uplay. υπεροχα.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KilliK είπε

αρα εξηγει και το open world design. ειναι πολυ ευκολοτερο να φτιαχνεις expansions που απλως θα προσθετουν εναν χαρτη με quest givers που θα σε στελνουν σε procedurally generated dungeons, παρα ενα linear story campaign που θα εξελισσεται σε διαφορετικες περιοχες.

φαινεται οτι θελει να ομογενοποιησει ολα τα παιχνιδια της η Blizzard, oπως εχει κανει ηδη η Uplay. υπεροχα.

Σε ποιο παιχνίδι της blizzard ισχύουν αυτα που λες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Diablo 2 ήταν είναι και θα συνεχίσει να είναι το καλύτερο. Αν δεν ήταν δεν θα ξαναβγαζανε remaster. Αν και μπορείς να παίξεις καλά και τώρα με κάποια hacks με ανεβασμένη ανάλυση κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 minutes ago, daredevil1 said:

Αν δεν ήταν δεν θα ξαναβγαζανε remaster.

Πότε? Βγήκε  ανακοίνωση και δεν το πήραμε χαμπάρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παίζω το 2 με hacks σε ανάλυση 1280*720, τα γραφικά του κρατάνε ακόμα. Με glide wrapper και δεν συμμαζευεται. Κανονικά όμως έπρεπε να παίζεις 800*600 γιατί αν ανεβάσεις ανάλυση βλέπεις πιο μακρυά και είναι κάποιου είδους cheat. Βλέπεις τα τέρατα πιο νωρίς από ότι έχουν σχεδιάσει οι δημιουργοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, dalan2007 είπε

remaster θα βγει..και θα ειναι στο gog οπως το 1...γιαυτο δεν ειπαν τιποτα

A εντάξει, αφού δεν είπαν κάτι και θα βγει, να είμαστε ήσυχοι. ^_^ 

Άρα να περιμένω και το Blackthorne 2. :P 
(είχε πλάκα όταν έλεγαν τα ονόματα παιχνιδιών και όλοι "yeeee!!!" και μόλις είπαν "Blackthorne" το κοινό ήταν σε φάση "what?" μιας και καλή τύχη να το είχε παίξει κανείς εκεί μέσα και Lost Vikings ήξεραν λόγω του HOTS)

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

Μετά την ανακοίνωση του 4, μπορούμε να ξεχάσουμε νομίζω το remaster του D2.

Ε στην τελικη τουλαχιστον θα εχουμε αυτο: https://pathofdiablo.com/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται σκοτεινο βρωμικο και αρρωστο παιχνιδι .....απο τοτε που ανακοινωσε το immortal ( και περιμενα να ακουσω για PC ) ειμαι σε διασταση με την blizzard. 

Ελπιζω να μην μας 😉.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, daredevil1 είπε

Εγώ το παίζω το 2 με hacks σε ανάλυση 1280*720, τα γραφικά του κρατάνε ακόμα. Με glide wrapper και δεν συμμαζευεται. Κανονικά όμως έπρεπε να παίζεις 800*600 γιατί αν ανεβάσεις ανάλυση βλέπεις πιο μακρυά και είναι κάποιου είδους cheat. Βλέπεις τα τέρατα πιο νωρίς από ότι έχουν σχεδιάσει οι δημιουργοί

Path of Exile και ασε τη κλογρια το modded Diablo2 νισάφι  πια με τις SVGA  800 x 600 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...