Προς το περιεχόμενο

Πρεμιέρα σήμερα για το Apple TV+ με υπότιτλους και περιγραφές στα ελληνικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Aυτο το 7+1 περιεχομενο ειναι μονο για Ελλαδα η ανοιξε και σε αλλες χωρες ετσι ? 

ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο για 100 χωρες.. ότι θα βγαίνει για Αμερική την ίδια στιγμή instant και για 100 χωρες με τους υποτιτλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γενικα το apple tv ειναι κατι που θα απασχολησει μονο τους τζαμπατζηδες, και οσους το παρουν δωρεαν γιατι θα τους δινεται δωρεαν με καποιο iphone...κανεις λογικος ανθρωπος δεν πληρωνει αυτο που προσφερουν, με τις οσες εναλλακτικες υπαρχουν στην αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μια και δεν ανεβηκε η ειδηση ακομα, ψιλοαπογοητευτικη ηταν για εμενα και η παρουσιαση του hbo max...γιατι ουσιαστικα καπηλευονται το ονομα του hbo, χωρις να προσθετουν τιποτα πανω σε αυτο που εφτιαξε το ονομα του hbo ως το στανταρ στην ποιοτητα....το μονο που ακουγες ηταν μας ενδιαφερει το γυναικειο κοινο , τα παιδια και οι γυναικες εφηβοι...

τεσπα, ελπιζω να μην επηρεαστει το  ιδιο το hbo απο ολα αυτα και να το αφησουν στο κοινο του...

τα μονα ενδιαφεροντα απο ολο αυτο ηταν η κιρκη και το raised by wolves, αντε και τη συνεργασια με τον J J , που μερικες φορες κανει και καμια καλη παραγωγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κατεβάζω επεισόδια οι υπότιτλοι εμφανίζονται μόνο με τα captions (SDH), παρότι από τις ρυθμίσεις το έχω απενεργοποιημένο. Έχει βρει κανείς πως φεύγουν τα captions?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2019 στις 7:33 ΜΜ, nefos78 είπε

Versailles,American Crime Story 2,Fargo... Κάποιες από αυτές...

Τι περιοχή είσαι? Το American Crime Story 2  δεν μου το βγάζει καν στο λογαριασμό μου.

Για τα άλλα έχουν υπότιτλους όλα, αλλά αν σε ενδιαφέρουν ελληνικοί φαίνεται να έχουν κάνει μ@λ@κία και έχουν μόνο στις πρώτες σεζόν (οπότε γράψε email και ξέχεσε τους - πολύ πιθανόν απλά να τους ξέφυγε γιατί το ίδιο παρατήρησα και σε μια σειρά που έβλεπα και τους είχα στείλει εγώ παρόλο που δεν βάζω ποτέ ελληνικούς υπότιτλους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sv398 είπε

Τι περιοχή είσαι? Το American Crime Story 2  δεν μου το βγάζει καν στο λογαριασμό μου.

Για τα άλλα έχουν υπότιτλους όλα, αλλά αν σε ενδιαφέρουν ελληνικοί φαίνεται να έχουν κάνει μ@λ@κία και έχουν μόνο στις πρώτες σεζόν (οπότε γράψε email και ξέχεσε τους - πολύ πιθανόν απλά να τους ξέφυγε γιατί το ίδιο παρατήρησα και σε μια σειρά που έβλεπα και τους είχα στείλει εγώ παρόλο που δεν βάζω ποτέ ελληνικούς υπότιτλους).

Eίμαι Βοιωτία. Αυτό που λες με το ότι δεν τα βλέπεις μου έχει τύχει και σε εμένα με δύο διαφορετικές συσκευές στο ίδιο σπίτι!!!Το έκανα στο παρελθόν να τους την μπω αλλά προκοπή δεν είδα...αλλά θα τους ξανά " ενοχλήσω" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2019 στις 11:38 ΠΜ, xavier είπε

παντως απο τις 4 σειρες, περισσοτερο μου αρεσαν αυτες με τα χαμηλα reviews(morning show, see) παρα αυτες με τις θετικες(dickinson, for all mankind), αν και για το 2ο θελω να δω λιγο που το παει...(το 3ο επ, με τις γκομενες μου αρεσε)

Γούστα είναι αυτά. Σήμερα βρήκα χρόνο και είδα αρκετά.

To See δεν μου άρεσε, 1.5 επεισόδιο είδα με το ζόρι, όμως το For All Mankind μου άρεσε πάρα πολύ, και τα 3 επεισόδια.

Από τις φορές που συμφωνώ με τς κριτικές.

Αυτό που περιμένω όμως είναι το Servant, θα το βγάλουν στο τέλος του μήνα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2019 στις 8:29 ΠΜ, aenaos15 είπε

Αν βρεις ακρη ενημερωσε με αν θελεις γιατι εγω δεν βρηκα στο 11. Μου βγαζει μονο την επιλογη για δωρεαν θεαση 7 ημερων.

καλησπερα μαλλον βρηκα ακρη πατησα πανω σε μια ταινια  και μου εβγαλε οτι εχω δωρεαν ενα χρονο αλλα πρεπει να βαλω την καρτα για μετα.πρεπει να το εχεις αγορασει μετα το σεπτεβρη που το εβγαλαν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2019 στις 12:27 ΠΜ, Rockdye είπε

Όταν κατεβάζω επεισόδια οι υπότιτλοι εμφανίζονται μόνο με τα captions (SDH), παρότι από τις ρυθμίσεις το έχω απενεργοποιημένο. Έχει βρει κανείς πως φεύγουν τα captions?

σε Apple TV : Settings->General->Accessibility->Subtitles and Captioning->Closed Captions and SDH->Off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2019 στις 10:47 ΠΜ, dream21 είπε

Σαφώς και ειναι λίγο το περιεομενο δεν το συζητώ εγω θα ελεγα τουλαχιστον 15 σειρες για ξεκινημα αλλα αυτοι ξερουν και πως το διαχεριστικαν και θα το δειχειρηστουν.. Τωρα οσο αναφορα την τηλεοραση Δυστηχως στο θέμα LG φταιει καθαρα η LG που δεν εδωσε σε τηλεορασεις του 2018 την εφαρμογη αλλα παραμονο σε λιγα μοντελα του 2019. Η Samsung απο την αλλη υποστηριξε πολλες τηλεορασεις και ειδικα του 2018 αλλα και του 2019.. Στο android εχει δωσει σε καποιες τηλεορασεις Sony απο τι εχω δει στο ιντερνετ και στο Youtube σε βιντεο.

Ναι αλλα οι εφαρμογες φτιαχνονται απο κοινου γιατι το περιεχομενο δεν το διαχειριζεται η LG και στο κατω κατω η LG εχει δωσει το SDK για να φτιαχτει η εφαρμογη μεσω WebOS..Και δεν ειναι μονο η LG αλλα και ολοι σχεδον οι κατασκευαστες πλην Sammy και ελαχιστων αλλων περιπτωσεων.. Αυτες οι εφαρμογες πρεπει να υποστηριζονται απο κοινου μεταξυ Apple και του εκαστοτε κατασκευαστη, γιατι απαιτουν και συνεχη παρακολουθηση και εμπλουτισμο και δεν νομιζω οτι ειναι αποκλειστικα υπευθυνος ο κατασκευαστης για αυτο..Ο κατασκευαστης μπορει να δωσει υποστηριξη σε εξτρα features μεσω f/w. Eχω την εντυπωση οτι απλα η Apple εχει αμελησει να ασχοληθει με τους περισσοτερους, εδω με την ιδια την υπηρεσια της και εχει πολλες ελλειψεις. 

Το βρισκω λιγο κουλο να εχει dedicated Netflix/Amazon κουμπια η TV μου στο controller της περα απο apps και να μην δινει απλη υποστηριξη για το Apple TV μεσω ενος app.. Eιδικα η LG που ειναι συνηθως no 1 TV σε νεο s/w και h/w feature support..

Γιατι τι να το κανω το airplay 2 ακομη και εγω που μπορω να το εχω π.χ αν περιοριζομαι σε 1080p στην C9 μου και χωρις DV επειδη δεν υποστηριζει 4k inherently το iPhone/iPad pro μου  ; 

Η μηπως απαιτουν να παω να παρω το h/w για να δω 10 σειρες; Ειναι απαραδεκτο να μην υπαρχει υποστηριξη σε TV app για να το βλεπουμε με 4k/DV

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, iYannis είπε

σε Apple TV : Settings->General->Accessibility->Subtitles and Captioning->Closed Captions and SDH->Off

Απενεργοποιημενο είναι εκεί. Το κάνει μόνο στα επεισόδια που έχουν κατέβει στη συσκευή κάπου είδα και αναφορά στα φόρουμ της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rockdye είπε

Απενεργοποιημενο είναι εκεί. Το κάνει μόνο στα επεισόδια που έχουν κατέβει στη συσκευή κάπου είδα και αναφορά στα φόρουμ της. 

σβήστα και ξανακατέβασε τα τότε γιατί μάλλον έχει κατεβεί και το .srt αρχείο που περιέχει μεσα του τα Closed Captions 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iYannis είπε

σβήστα και ξανακατέβασε τα τότε γιατί μάλλον έχει κατεβεί και το .srt αρχείο που περιέχει μεσα του τα Closed Captions 

Το έκανα. Εν τω μεταξύ λείπουν και οι υπόλοιποι υπότιτλοι που είναι διαθέσιμοι κατά το stream

66984B14-0C99-4054-A99C-04516750CC1D.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Rockdye είπε

Το έκανα. Εν τω μεταξύ λείπουν και οι υπόλοιποι υπότιτλοι που είναι διαθέσιμοι κατά το stream

66984B14-0C99-4054-A99C-04516750CC1D.png

κανε delete την εφαρμογή (Apple TV) και ξαναστήσε την

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...