Προς το περιεχόμενο

Επανειλημμένα τηλεφωνά Cosmote καρτοσυμβόλαιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. Είναι εδώ και περίπου ένας μήνας που με παίρνουν  απο νούμερα 2311****** κυρίως, αλλά και απο άλλα σταθερά, και απο κινητά, μερικές φορές και 2 φόρες την ήμερα, και μου λένε οτι είναι από την Cosmote και οτι η κάρτα θα αυξηθεί στα 15 ευρό, και δικαιούμαι καρτοσυμβόλαιο  "Cosmote Mobile" λένε γιατί είμαι καλός πελάτης κτλ. Τους εχω 1000εξηγήσει οτι δεν ενδιαφέρομαι και οτι με έχουν πάρει άπειρες φόρες γ' αυτό τον λόγο, παρ' όλ' αυτά με παίρνουν επανειλημμένα και ασταμάτητα καθημερινά! Εχω βάλει 5-6 αριθμούς στην φραγή αλλα συνέχεια με παίρνουν και απο άλλους διαφορετικούς. Τι μπορώ να κάνω γ' αυτη την περίπτωση? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το να μπλοκάρεις συνέχεια αριθμούς μια λύση που έκανα εγώ και τους είχα ξεφορτωθεί διαπαντός είναι να τους λέω ότι έχω φοιτητικό καρτοκινητο οπότε δεν με συμφέρει κανένα από τα προγράμματα που μου προτείνετε αφού με λιγότερα χρήματα έχω πολλές περισσότερες παροχές. Οι τύποι που παίρνουν τηλέφωνα είναι εξωτερικοί συνεργάτες της cosmote και πληρώνονται με το κομμάτι (συμβόλαιο) που θα σιναψουν με τον πελάτη. Μια δυο φορές να σε πάρουν και να τους πεις αυτό θα διαγράψουν τον αριθμό σου από τις λίστες τους και δεν θα σε ξαναενοχλήσουν. Ούτως ή άλλως επειδή είναι και εξωτερικοί συνεργάτες δεν ξέρουν αν στον αριθμό που καλούν είναι όντως φοιτητικό η όχι οπότε😉

Όσο για την κάρτα εννοείται λένε ψέματα για να ψαρεψουν κανένα άσχετο που θα δεχτεί και θα υπογράψει συμβόλαιο για να τσιμπήσουν αυτοί την προμήθεια τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που με έπαιρναν συνέχεια από την Vodafone για αντίστοιχες προσφορές πήρα μια φορά στο νομικό τους τμήμα και τους είπα ότι αν με ξαναπάρουν θα κάνω καταγγελία βάσει GDPR καθώς απαγορεύεται η επικοινωνία αν δεν έχεις κάνει opt-in. Δεν με ξαναενόχλησαν από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους λεω οτι δεν εχω τηλεφωνο και αυτο το νουμερο που καλεσαν ειναι λαθος....σιγη ακουστικου και κλικ down. Σε σπανιες περιπτωσεις ακουγεται ενα ξεψυχισμενο   " καταλαβα". Το τι καταλαβε ειναι αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, flogerakos είπε

Γεια σας παιδιά. Είναι εδώ και περίπου ένας μήνας που με παίρνουν  απο νούμερα 2311****** κυρίως, αλλά και απο άλλα σταθερά, και απο κινητά, μερικές φορές και 2 φόρες την ήμερα, και μου λένε οτι είναι από την Cosmote και οτι η κάρτα θα αυξηθεί στα 15 ευρό, και δικαιούμαι καρτοσυμβόλαιο  "Cosmote Mobile" λένε γιατί είμαι καλός πελάτης κτλ. Τους εχω 1000εξηγήσει οτι δεν ενδιαφέρομαι και οτι με έχουν πάρει άπειρες φόρες γ' αυτό τον λόγο, παρ' όλ' αυτά με παίρνουν επανειλημμένα και ασταμάτητα καθημερινά! Εχω βάλει 5-6 αριθμούς στην φραγή αλλα συνέχεια με παίρνουν και απο άλλους διαφορετικούς. Τι μπορώ να κάνω γ' αυτη την περίπτωση? Ευχαριστώ.

α) Επικοινωνία μέσα από το chat στο site ή μέσα από το group τους στο facebook ώστε να σε βγάλουν από την campaign list.
β) (και προαιρετικά) καταγγελία στην ΑΠΔΠΧ αφού πρώτα (α) γίνει καταγγελία και σε εκείνους και (β) ζητήσεις την απονμαγνητοφώνηση της κλήσης.

16 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Καταγγελία για GDPR και στην ΕΕΤΤ.

Η εεττ δεν έχει καμία σχέση.

Επεξ/σία από l337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το GDPR δεν έχει στενή σχέση.

'Εχοντας κάνει όμως στο παρελθόν σχετική καταγγελία για τέτοιο θέμα στην ΕΕΤΤ, το κοινοποίησε στον πάροχο και με διέγραψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasgr78 είπε

Με το GDPR δεν έχει στενή σχέση.

'Εχοντας κάνει όμως στο παρελθόν σχετική καταγγελία για τέτοιο θέμα στην ΕΕΤΤ, το κοινοποίησε στον πάροχο και με διέγραψαν.

Πιθανόν να συνέβη, δεν είναι όμως στις αρμοδιότητες της. Αρμόδια γι' αυτα τα ζητήματα είναι μόνο η ΑΠΔΠΧ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...