Προς το περιεχόμενο

κριτικη-αξιολογηση στο google


georgeγ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/3/2023 στις 9:51 ΠΜ, Candela είπε

Καλημέρα. Στις αξιολογήσεις Google με ποιο κριτήριο εμφανίζονται πρώτες-πρώτες οι αξιολογήσεις όταν πατάμε "Ποιο σχετικά"

 

Aj.jpg

image.png.019c684b082a070d877d046425abb7e3.png

εδω λεει για μια σειρα απο λογους

αυτο το προβλημα που εχω αντιμετωπισει εγω ειναι οταν δημιουργησα τον τοπικο ΔΕΔΔΗΕ γιατι δεν υπηρχε και προσθεσα αξιολογηση και φωτο απο ενα χαρτι με το ωραριο δεν εμφανιζοταν στο χαρτη για πολυ καιρο οσο το τσεκαρα σαν να μπαγκαρε δεν ξερω ενω αν το εγραφες στην αναζητηση θα στο εβγαζε αλλα και παλι δεν θα σου εβγαζε τη φωτο που ειχα ανεβασει θα επρεπε να πας στις αξιολογησεις για να την δεις...οτι να ναι

Επεξ/σία από Titos301
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σας ! Εκανα μια κριτική στο Google για μια επιχείρηση. Κι υπεύθυνοι μου ζήτησαν περισσότερες λεπτομέρειες. Πώς απαντάω  στο δικό τους σχόλιο?! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα?! Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως σου λένε που να επικοινωνήσεις μαζί τους π.χ. σε ένα Mail. Αν θες να δώσεις "δημόσια" απάντηση γιατί δεν κάνεις edit την κριτική σου? (Π.χ. κάτω από το κείμενο της κριτικής γράψε Edit - Απάντηση προς επιχείρηση)

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος σε στυλ απάντησης σε απάντηση σαν να ήταν φόρουμ ή τσατ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Engimek είπε

Συνήθως σου λένε που να επικοινωνήσεις μαζί τους π.χ. σε ένα Mail. Αν θες να δώσεις "δημόσια" απάντηση γιατί δεν κάνεις edit την κριτική σου? (Π.χ. κάτω από το κείμενο της κριτικής γράψε Edit - Απάντηση προς επιχείρηση)

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος σε στυλ απάντησης σε απάντηση σαν να ήταν φόρουμ ή τσατ.

3 ώρες πριν, StavrosGiann είπε

Καλησπέρα σας ! Εκανα μια κριτική στο Google για μια επιχείρηση. Κι υπεύθυνοι μου ζήτησαν περισσότερες λεπτομέρειες. Πώς απαντάω  στο δικό τους σχόλιο?! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα?! Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κι εγώ σαν edit στην αρχική μου κριτική  το σκέφτηκα , αλλά δεν μου είχε ξανατύχει , και αναρωτήθηκα ! Και πάλι ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλησπέρα 
Σήμερα μετά από αρκετό καιρό μπήκα στο email που χρησιμοποιώ για να αφήνω επώνυμες κριτικές στο google maps, διαπίστωσα ότι από τις εβδομήντα πέντε κριτικές που άφησα κατά καιρούς οι σαράντα πέντε δεν έχουν δημοσιευτεί για διάφορους λόγους άλλες αρνητικές και άλλες θετικές. Επίσης, εάν προσπαθήσω να αφήσω νέα αξιολόγησή κατευθείαν δεν τη δημοσιεύει.

Screenshot_1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω θα ήταν χρήσιμο να δούμε το αγγλικό κείμενο, αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Noμικίστικα θα γράφει κι αυτό, σίγουρα, απλά η ελληνική "μετάφραση" είναι τραγική.

Το βέβαιο είναι ότι κάπου σκάλωσε στον αυτοματοποιημένο έλεγχο, το γράφει άλλωστε στο τέλος. Χωρίς να ξέρουμε τι ακριβώς ανέφεραν τα κείμενα που δεν δημοσιεύτηκαν, μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, corsair04 είπε

Καλησπέρα 
Σήμερα μετά από αρκετό καιρό μπήκα στο email που χρησιμοποιώ για να αφήνω επώνυμες κριτικές στο google maps, διαπίστωσα ότι από τις εβδομήντα πέντε κριτικές που άφησα κατά καιρούς οι σαράντα πέντε δεν έχουν δημοσιευτεί για διάφορους λόγους άλλες αρνητικές και άλλες θετικές. Επίσης, εάν προσπαθήσω να αφήσω νέα αξιολόγησή κατευθείαν δεν τη δημοσιεύει.

Screenshot_1.png

Τον τελευταίο καιρό τις αφήνει σε αναμονή, κάποια στιγμή τις δημοσιεύει αλλά ακόμα και να τους κράξεις δεν κερδίζεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2023 στις 1:28 ΠΜ, corsair04 είπε

Καλησπέρα 
Σήμερα μετά από αρκετό καιρό μπήκα στο email που χρησιμοποιώ για να αφήνω επώνυμες κριτικές στο google maps, διαπίστωσα ότι από τις εβδομήντα πέντε κριτικές που άφησα κατά καιρούς οι σαράντα πέντε δεν έχουν δημοσιευτεί για διάφορους λόγους άλλες αρνητικές και άλλες θετικές. Επίσης, εάν προσπαθήσω να αφήσω νέα αξιολόγησή κατευθείαν δεν τη δημοσιεύει.

Screenshot_1.png

Μια από τα ίδια και σε εμένα: γράφω μάλιστα κριτικές με 5 αστέρια χωρίς σχόλιο ( που σημαίνει ότι είναι αδύνατον να έχω γράψει κάτι συκοφαντικό ή υβριστικό) και μου βγάζει αυτό που έδειξες και η κριτική δεν φαίνεται δημόσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2023 στις 7:03 ΠΜ, Snoob είπε

Νομίζω θα ήταν χρήσιμο να δούμε το αγγλικό κείμενο, αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Noμικίστικα θα γράφει κι αυτό, σίγουρα, απλά η ελληνική "μετάφραση" είναι τραγική.

Το βέβαιο είναι ότι κάπου σκάλωσε στον αυτοματοποιημένο έλεγχο, το γράφει άλλωστε στο τέλος. Χωρίς να ξέρουμε τι ακριβώς ανέφεραν τα κείμενα που δεν δημοσιεύτηκαν, μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Καλημέρα 

Επανέρχομαι αρκετό καιρό μετά και ενώ όταν τη στέλνω για έγκριση σε επόπτη δημοσιεύεται κανονικά, αμέσως μετά πάλι την κατεβάζουν ακόμα και εάν δε γράψω τίποτα. Σήμερα μου τις κατέβασε όλες και το καλύτερο μου έστειλε email πόσο πολύτιμη είναι η συνεισφορά μου ως τοπικός οδηγός Screenshot_8.png.39932f38e3a2117a898bd19f311dcf95.png

Screenshot_9.png

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα σε όλους,

Ζητώ την βοήθεια της κοινότητας, είναι επείγον. Στο προφίλ της επιχείρησης της μητέρας μου υπάρχουν 2 αρνητικές αξιολογήσεις, κυρίως η 1η εμφανίζεται στα "πιο σχετικά". Η επιχείρηση της μητέρας μου ανήκει στον ιατρικό κλάδο, οι αρνητικές αξιολογήσεις έχουν γίνει από γυναίκες οι οποίες δυσφημούν την προσωπικότητα και την δουλειά της, δλδ την προσβάλλουν. Ενώ η μητέρα μου προσπάθησε να λύσει το πρόβλημα τους, μπορεί με μικρή καθυστέρηση στη μια και στην άλλη διόρθωσε το  ιατρικό πρόβλημα του ανδρος της, οι ίδιες το ανταπέδωσαν με αυτόν τον τρόπο. Έπειτα, εφόσον έγινε η δημόσια δημοσίευση τους παρατηρούμε ότι έχουν τεράστιο αντίκτυπο στην πελατεία και στην διάβιωση της οικογένειας μας. Η μητέρα μου έφτασε σε σημείο να πει ότι θέλει να δώσει τέλος στη ζώη της, είναι πολύ άσχημη η κατάσταση, μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου δώσει συμβουλές για το πως μπορώ να κινηθώ σχετικά με την επαναξιολόγηση των αρνητικών αξιολογήσεων από την google? έχω κάνει πολλές φορές αναφορά, ειδικά στην 1η αξιολόγηση αλλά δεν σβήνεται. Υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα στον βιοπορισμό μας, συνεισφέροντας κι εγω η ίδια, αλλά δεν επαρκεί. Στην περίπτωση που ορίσω την επιχείρηση ως μόνιμα κλειστή, διαγράψω τα σχετικά στοιχεία της επιχείρησης που παραπέμπουν στο όνομα της μητέρας μου, οι αξιολογήσεις θα κρυφτούν, ως μόνιμα κλειστή? Σκέφτηκα να ανοίξω με καινούργιο gmail my business στην google, ώστε να προβάλετε σαν καινούργια επιχείρηση, θεωρείται ότι είναι καλή ιδέα?

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ririna_ms είπε

Καλημέρα σε όλους,

Ζητώ την βοήθεια της κοινότητας, είναι επείγον. Στο προφίλ της επιχείρησης της μητέρας μου υπάρχουν 2 αρνητικές αξιολογήσεις, κυρίως η 1η εμφανίζεται στα "πιο σχετικά". Η επιχείρηση της μητέρας μου ανήκει στον ιατρικό κλάδο, οι αρνητικές αξιολογήσεις έχουν γίνει από γυναίκες οι οποίες δυσφημούν την προσωπικότητα και την δουλειά της, δλδ την προσβάλλουν. Ενώ η μητέρα μου προσπάθησε να λύσει το πρόβλημα τους, μπορεί με μικρή καθυστέρηση στη μια και στην άλλη διόρθωσε το  ιατρικό πρόβλημα του ανδρος της, οι ίδιες το ανταπέδωσαν με αυτόν τον τρόπο. Έπειτα, εφόσον έγινε η δημόσια δημοσίευση τους παρατηρούμε ότι έχουν τεράστιο αντίκτυπο στην πελατεία και στην διάβιωση της οικογένειας μας. Η μητέρα μου έφτασε σε σημείο να πει ότι θέλει να δώσει τέλος στη ζώη της, είναι πολύ άσχημη η κατάσταση, μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου δώσει συμβουλές για το πως μπορώ να κινηθώ σχετικά με την επαναξιολόγηση των αρνητικών αξιολογήσεων από την google? έχω κάνει πολλές φορές αναφορά, ειδικά στην 1η αξιολόγηση αλλά δεν σβήνεται. Υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα στον βιοπορισμό μας, συνεισφέροντας κι εγω η ίδια, αλλά δεν επαρκεί. Στην περίπτωση που ορίσω την επιχείρηση ως μόνιμα κλειστή, διαγράψω τα σχετικά στοιχεία της επιχείρησης που παραπέμπουν στο όνομα της μητέρας μου, οι αξιολογήσεις θα κρυφτούν, ως μόνιμα κλειστή? Σκέφτηκα να ανοίξω με καινούργιο gmail my business στην google, ώστε να προβάλετε σαν καινούργια επιχείρηση, θεωρείται ότι είναι καλή ιδέα?

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Προσπαθήστε με κάποιο τρόπο να τις αλλάξετε γνώμη αλλά κάλο θα ήταν να δούμε και τι γράφουν οι αξιολογήσεις ...και μάλιστα σε ιατρικό κλάδο τα λάθη δε συγχωρούνται !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ririna_ms είπε

οι αρνητικές αξιολογήσεις έχουν γίνει από γυναίκες οι οποίες δυσφημούν την προσωπικότητα και την δουλειά της, δλδ την προσβάλλουν.

Ας υποθέσουμε ότι είναι αλήθεια όλο αυτό που γράφεις. Η λύση είναι να απευθυνθείτε σε δικηγόρο και να υποβληθεί έγκληση στο οικείο ΑΤ ή στην εισαγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λένε ότι η κριτική δεν δημοσιευτηκε τι κάνουμε? Ενώ είναι κόσμια σε όλα. Δεν μου έχει να κάνουν επανεξέταση τι κόλπα είναι αυτά από τη Google. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να απαντήσετε με ευγένεια και να παραθέσετε τεκμηριωμένα πώς έχει η κατάσταση. Επίσης, να παρακινήσετε άλλους ευχαριστημένους πελάτες/ασθενείς, να κάνουν θετική κριτική. Τέλος, να βρείτε την απαραίτητη στήριξη από ειδικό για την αντιμετώπιση του ψυχολογικού φορτίου, το καταλαβαίνω και δεν είναι κακό να απευθυνόμαστε σε ειδικό.
Θέλει ψυχραιμία, δεν νομίζω ότι θα είναι καλό για την επιχείρηση να κλείσει και να ανοίξει με άλλο όνομα, αφήνει κακό αποτύπωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Όταν λένε ότι η κριτική δεν δημοσιευτηκε τι κάνουμε? Ενώ είναι κόσμια σε όλα. Δεν μου έχει να κάνουν επανεξέταση τι κόλπα είναι αυτά από τη Google. 

Απλά να την επεξεργαστείς και εάν δεν τη δημοσιεύσει ζήτα να την εξετάσει επόπτης  …και θα δημοσιευτεί σίγουρα μπορείς, επίσης να στείλεις ένα email στο  ([email protected])

17 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ας υποθέσουμε ότι είναι αλήθεια όλο αυτό που γράφεις. Η λύση είναι να απευθυνθείτε σε δικηγόρο και να υποβληθεί έγκληση στο οικείο ΑΤ ή στην εισαγγελία.

Ωραία λύση …!

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...