Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Εγω παντως δεν βλεπω τη λογικη να βγαλουν νεες καρτες! Απο την αποψη οτι η σειρα της amd αφησε αναμεικτα συναισθηματα! Αλλα και οτι την 3080 την χαρακτηρισε ο ιδιος ο πετσινος flagship! Και τελος εδω ακομη δεν εχουν παραλαβει ανθρωποι καρτες που εχουν παραγγελια θα βγαλουν αλλες; Οιμονοι που αναπαραγουν τετοια σεναρια ειναι κατι καναλια ξενα στο youtube για να τραβηξουν cloud!

Δεν ξερω ρε συ μ αυτα που βλεπω! Ειδαμε και με την παραπανω vram τι γινεται! Η 3080 ανταγωνιζεται στα ισια και ξεπερναει κιολας την 6900xt!

Δεν τα βλέπουν τα πράγματα όπως εσύ κ γω ως καταναλωτές. Ρίχνουν το προϊόν καλύπτοντας όλα τα price ranges. Ονομασίες "flagship" κλπ ακούγονται ωραία στα αυτιά. Απλά. Μπορεί να τη πει και 3090 "σε δίαιτα" έκδοση :P ΚΑΙ πάλι δεν έχει νόημα να στεναχωρηθεί που πουλιούνται σε αυτές τις τιμές οι κάρτες. Όπου βρίσκονται MSRP FE είναι καλυμμένη η εταιρεία. Εγώ σου προσφέρω αυτό το προϊόν σε αυτή την τιμή, για τις aftermarket υλοποιήσεις υπεύθυνοι είναι οι AIBs. Στα χαρτιά δεν είναι νέο "καλύτερο" προϊόν ούτε νέα σειρά. Μια 3090 με λιγότερη μνήμη και φθηνότερη θα είναι. Αν δεν υπήρχε η 3090 ίσως είχε νόημα κάποιο rant :P

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsamo2 είπε

Εντάξει, κόψε κάτι 🤣.

Αν ξεπερνάει η 3080 την 6900xt σε 1-2 παιχνίδια είναι ζήτημα.

 

Καλά, υπερβάλλεις κι εσύ λίγο.

 

Γενικά από ότι έχω δει, κατά μέσο όρο κερδίζει σε 4k η 3080, σε 1440p είναι στα ίδια(διαφορά της τάξης του 0,5fps υπέρ της 6800xt) και σε 1080p νικάει η 6800xt.

Δεν νομιζω οτι ειναι μονο 1 2 παιχνιδια για τσεκαρε λιγο σε παρακαλω! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Ψάχνει φίλος μου για αγορά 3060ti.
Yπάρχει περίπτωση να βρεθεί σε σχετικά λογική τιμή?(~550μαξ) και αν ναι απο που?

559 Gigabyte 3060Ti Gaming oc / plaisio χθες που κοιτούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

559 Gigabyte 3060Ti Gaming oc / plaisio χθες που κοιτούσα

Σε ευχαριστώ μαν, κοίτα τώρα να δεις, αυτός σκέφτεται να δώσει και 500 για 5700 XT...
Μην σου πω του δίνω ενα 400ρι την δικιά μου και χτυπάω εγώ την 3060ti..
Βεβαια δν εχω αναγκη το rast αλλα το RTX/DLSS δεν θα με χαλούσε καθόλου για το CB..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Δεν νομιζω οτι ειναι μονο 1 2 παιχνιδια για τσεκαρε λιγο σε παρακαλω! 

 

Με μία γρήγορη ματιά, βλέπω αρκετά διαφορετικά σκορ, από άλλους πολύ πιο γνωστούς reviewers, σε διάφορα παιχνίδια.

Κάτι μου βρωμάει εδώ...

Επίσης δεν ξέρουμε τι ρυθμίζεις παίζει σε τίποτα από αυτά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsamo2 είπε

Με μία γρήγορη ματιά, βλέπω αρκετά διαφορετικά σκορ, από άλλους πολύ πιο γνωστούς reviewers, σε διάφορα παιχνίδια.

Κάτι μου βρωμάει εδώ...

Επίσης δεν ξέρουμε τι ρυθμίζεις παίζει σε τίποτα από αυτά.

 

Fake ειναι αυτα τα βιντεο βαλτε τα στη μαυρη λιστα. Μονο βιντεο με αληθινο gameplay. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Με μία γρήγορη ματιά, βλέπω αρκετά διαφορετικά σκορ, από άλλους πολύ πιο γνωστούς reviewers, σε διάφορα παιχνίδια.

Κάτι μου βρωμάει εδώ...

Επίσης δεν ξέρουμε τι ρυθμίζεις παίζει σε τίποτα από αυτά.

 

Όλα σε ένα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Σε ευχαριστώ μαν, κοίτα τώρα να δεις, αυτός σκέφτεται να δώσει και 500 για 5700 XT...
Μην σου πω του δίνω ενα 400ρι την δικιά μου και χτυπάω εγώ την 3060ti..
Βεβαια δν εχω αναγκη το rast αλλα το RTX/DLSS δεν θα με χαλούσε καθόλου για το CB..

Αν σου δίνει 400 για 5700ΧΤ 

JUST DO IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, petasis είπε

Μπήκα να δω μπας και βρω καμιά 3090 turbo σε καλή τιμή (δηλαδή γύρω στα 1500), και το νήμα θυμίζει αυτό του ps5. Ακόμα σε έλλειψη είναι και αυτές;

3090 βρίσκεις σε "φυσιολογική" τιμή 

https://www.amazon.de/-/en/Zotac-Gaming-GeForce-Trinity-ZT-A30900D-10P/dp/B08HR9JSMS/ref=sr_1_1?__mk_nl_NL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=3090&qid=1608927775&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Ψάχνω turbo (δηλαδή με ψήκτρα τύπου Blower).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, petasis είπε

Ψάχνω turbo (δηλαδή με ψήκτρα τύπου Blower).

ουφ, πολύ δύσκολο. Πιο πολλες πιθανότητες έχεις από κάποιο prebuild

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...