Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Μακραν η πιο ομορφη ampere ,ετσι?

Είναι και ο μόνος λόγος που περίμενα τόσο καιρό και πέρασα από νερό σε αέρα στο gpu

8 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

γιατί μαύρισες την κάρτα στην εικόνα? :P 

Να πω πόσο junkie είμαι, οκ παράτησα μια δουλειά στη μέση πετάχτηκα μεσημέρι σπίτι για κανα 2ωρο για δοκιμή και φυσικά χρόνος για να αλλάξω το πρόθεμα στο ab ούτε λόγος

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, BabisTs είπε

καλορίζικο το θηρίο!

Να είσαι καλά φίλε ευχαριστώ

Πρώτες εντυπώσεις.....απλά κτήνος, η διαφορά σε δύναμη σε σχέση με την 2080Τi είναι παραπάνω από απλά αισθητή, ειδικά στο cp 2077 από απλά playable 32-38 fps με την 2080Τi πήγα στα 42-55 απλά καμία σχέση, και με RT psycho.....

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι η κατανάλωση της vram στα ίδια settings στις ίδιες περιοχές έπεσε από 9 gb μέχρι και 7,8gb vram, αν δεν είναι κάποιο bug του msi ab πάντως σε κάθε περίπτωση πάει αέρα....

Ομοίως και στο RDR 2, δεν έκατσα να παίξω με το oc χθές απλά κατέβασα το gpu tweak της asus που ξεκλειδώνει το oc mode, αμέσως η κάρτα ανέβηκε 1935mhz, και έπαιζε σταθερά σε αυτή την συχνότητα no matter what, τουλάχιστον δεν έπεσα σε μπανανοτσίπ.... ένα εργοστασιακό oc timespy

 

03.jpg

04.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Επιτέλους ήρθε η κάρτα, καλορίζικη. Σήμερα ίσως ανακοινώσουν τον driver με SAM/Resize bar υποστήριξη.

Αμήν και ποτε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Επιτέλους ήρθε η κάρτα, καλορίζικη

Ευχαριστώ αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η συσκευασία υπήρχε σφραγισμένο χαρτόκουτο από την asus με το όνομα μου επάνω, και μετά ήταν μέσα σε ένα μεγαλύτερο χαρτόκουτο από το caseking, εικασία κάνω αλλάμάλλον έχει να κάνει με την ελάχιστη παραγωγή και στην κυριολεξία πρέπει να παραλαμβάνουν λίγα κομμάτια κάθε φορά

 

01.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι η κατανάλωση της vram στα ίδια settings στις ίδιες περιοχές έπεσε από 9 gb μέχρι και 7,8gb vram, αν δεν είναι κάποιο bug του msi ab πάντως σε κάθε περίπτωση πάει αέρα....

γρηγορότερη ram = γρηγορότερη προσπέλαση. Το καταλαβαίνεις και στην νορμάλ ram αν κάνεις o.c.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα το ξέρω πως είναι offtopic η ερώτηση μου αλλά δε βρήκα και κάποιο σωστό για να ρωτήσω. Μήπως μπορείτε να μου προτείνεται ένα καλό ups να βάλω πάνω pc-κονσόλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Να είσαι καλά φίλε ευχαριστώ

Πρώτες εντυπώσεις.....απλά κτήνος, η διαφορά σε δύναμη σε σχέση με την 2080Τi είναι παραπάνω από απλά αισθητή, ειδικά στο cp 2077 από απλά playable 32-38 fps με την 2080Τi πήγα στα 42-55 απλά καμία σχέση, και με RT psycho.....

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι η κατανάλωση της vram στα ίδια settings στις ίδιες περιοχές έπεσε από 9 gb μέχρι και 7,8gb vram, αν δεν είναι κάποιο bug του msi ab πάντως σε κάθε περίπτωση πάει αέρα....

Ομοίως και στο RDR 2, δεν έκατσα να παίξω με το oc χθές απλά κατέβασα το gpu tweak της asus που ξεκλειδώνει το oc mode, αμέσως η κάρτα ανέβηκε 1935mhz, και έπαιζε σταθερά σε αυτή την συχνότητα no matter what, τουλάχιστον δεν έπεσα σε μπανανοτσίπ.... ένα εργοστασιακό oc timespy

 

03.jpg

04.jpg

Πωςτα βγαζετε αυτα τ αποτελεσματα ρε παιδια :) Η δικια μου η 3090 vision oc ειναι γυρω στο 16000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, atsddd είπε

Πωςτα βγαζετε αυτα τ αποτελεσματα ρε παιδια :) Η δικια μου η 3090 vision oc ειναι γυρω στο 16000.

Το graphics score ή το συνολικό? Αν κοιτάς το συνολικό τότε εξαρτάται από το CPU, αν το graphics είναι 16000 τότε κάτι πάει πολύ λάθος. 

22991.jpg

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, godslayerxp είπε

Να μαι και γω..
Χρησιμοποιώ τον developer driver 465.21 και δεν μου το βγάζει valid... 
Kάρτα stock, bios κάρτας stock, cpu stock, μνήμες/IF 3800/1900

 

1.jpg

2.jpg

Τrio έχεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...