Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικα κατοχος VEGA 64 Nitro, με 1440 144 μονιτορ... Ημουν ετοιμος να κανω χαζομαρα και να τα σκασω για 5700ΧΤ.... Πλεον ειμαι χαλαρος, σιγουρος, εχω το παιχνιδι στα χερια μου.... και απλα περιμενω τα συγκριτικα της 3080 με 3070 ωστε να δω ποια θα παρω... ΧΑΛΑΡΟΥΗΤΑ...

 

Μονη ερωτηση, γρηγορης φυσεως... Με motherboard X470 και pcie 3 θα εχω θεματα? Καπου εγραψαν οτι τα δεδομενα που εχουμε στα χερια μας εγιναν με pcie 3 καθως δεν υπαρχει ιντελ μητρικη να υποστηριζει το 4....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, japan_temple_r10 είπε

Προσωπικα κατοχος VEGA 64 Nitro, με 1440 144 μονιτορ... Ημουν ετοιμος να κανω χαζομαρα και να τα σκασω για 5700ΧΤ.... Πλεον ειμαι χαλαρος, σιγουρος, εχω το παιχνιδι στα χερια μου.... και απλα περιμενω τα συγκριτικα της 3080 με 3070 ωστε να δω ποια θα παρω... ΧΑΛΑΡΟΥΗΤΑ...

Μονη ερωτηση, γρηγορης φυσεως... Με motherboard X470 και pcie 3 θα εχω θεματα? Καπου εγραψαν οτι τα δεδομενα που εχουμε στα χερια μας εγιναν με pcie 3 καθως δεν υπαρχει ιντελ μητρικη να υποστηριζει το 4....

Κανένα θέμα δεν θα έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, japan_temple_r10 είπε

Προσωπικα κατοχος VEGA 64 Nitro, με 1440 144 μονιτορ... Ημουν ετοιμος να κανω χαζομαρα και να τα σκασω για 5700ΧΤ.... Πλεον ειμαι χαλαρος, σιγουρος, εχω το παιχνιδι στα χερια μου.... και απλα περιμενω τα συγκριτικα της 3080 με 3070 ωστε να δω ποια θα παρω... ΧΑΛΑΡΟΥΗΤΑ...

Μονη ερωτηση, γρηγορης φυσεως... Με motherboard X470 και pcie 3 θα εχω θεματα? Καπου εγραψαν οτι τα δεδομενα που εχουμε στα χερια μας εγιναν με pcie 3 καθως δεν υπαρχει ιντελ μητρικη να υποστηριζει το 4....

Θεμα θα εχεις αν χρειαστεις και αλλες pciex 3.0 lanes για RTX I/O με καποιον nvme αν υποστηριζει bifurcation η μητρικη σε x8/x8 στις pciex 16 θυρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

wut? κάτσε ρε συ, πόσοι θα αναβαθμίσουν σε τέτοιο μόνιτορ? 

Σε βαθος χρονου νομιζω ειναι η λογικη εξελιξη πλεον, ισως θα επρεπε να το ξεκαθαρισω καλυτερα. Δεν μιλαω μονο στην Ampere εποχη οτι ολοι θα τρεξουν να παρουν τετοιο μονιτορ αλλα προφανως και πολυ πιο περα εννοωντας οτι οπως εχουμε σημερα το 1080p ως base με το μεγαλυτερο ποσοστο του market ετσι θεωρω οτι αν κατι το εκθρονίσει (που θα γινει οσο καιρο και αν παρει) μαλλον θα ειναι το 4k ως φυσικη εξελιξη των πραγματων και οχι το 1440p.

Δεν ξερω αν εγινα πιο σαφης τωρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Έλα να σκάνε οι 3090 στην αγορά......B)

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-3090-VENTUS-3X-24G-OC

Ωραία είναι. Minimal, gunmetal grey ταιριάζει παντού, όχι σαν κάτι τσίρκα που έχουμε δει μέχρι στιγμής :P, Ωραίος και το exposed pcb στο backplate, έχει και bracket included, τέρατα θα είναι οι 3090..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Έλα να σκάνε οι 3090 στην αγορά......B)

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-3090-VENTUS-3X-24G-OC

Εσύ σε 3070 δεν θα πήγαινες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

40 λεπτά πριν, japan_temple_r10 είπε

Μονη ερωτηση, γρηγορης φυσεως... Με motherboard X470 και pcie 3 θα εχω θεματα? 

Γιατι σαμπως εχουν κυκλοφορησει οι καρτες στην αγορα για να ξερουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

wut? κάτσε ρε συ, πόσοι θα αναβαθμίσουν σε τέτοιο μόνιτορ? 

Λίγοι enthusiasts. Βασικά, όποιος έχει να δώσει 1500+ για 3090 και άλλο ένα χιλιάρικο για αντίστοιχο PC που θα την πλαισιώσει, μπορεί να δώσει και 700-800€ για μια LG 27GN950.

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, narta είπε

Θεμα θα εχεις αν χρειαστεις και αλλες pciex 3.0 lanes για RTX I/O με καποιον nvme αν υποστηριζει bifurcation η μητρικη σε x8/x8 στις pciex 16 θυρες

Τι εννοείς φίλε narta, εγώ είμαι με 2 X M2, 1 X SSD και 1 X HDD και μία pci sound card, θα έχω θέμα με την 3080? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ωραία είναι. Minimal, gunmetal grey ταιριάζει παντού, όχι σαν κάτι τσίρκα που έχουμε δει μέχρι στιγμής :P, Ωραίος και το exposed pcb στο backplate, έχει και bracket included, τέρατα θα είναι οι 3090..

Για αρχή καλή είναι... Μετά πεφτει νεράκι...... 

28 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Εσύ σε 3070 δεν θα πήγαινες; 

Εσυ για oled lg cx48 δεν έλεγες κάτι? B)..... Ο Δράκος τέλος του μήνα θα είναι στο καπό του 10900Κ...... ή μήπως του 3100 (αναμένοντας ρουκέτες από ιντελ και 4000series απο ryzen)....... 

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Τι εννοείς φίλε narta, εγώ είμαι με 2 X M2, 1 X SSD και 1 X HDD και μία pci sound card, θα έχω θέμα με την 3080? 

Αν δεν καταλαβες τι ειπα, δεν θα εχεις θεμα 😃

Βεβαια δεν θα εχεις και σημαντικο οφελος απο το RTX I/O αν τα παιχνιδια σου δεν ειναι στο m.2 που παιρνει απο cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, narta είπε

Αν δεν καταλαβες τι ειπα, δεν θα εχεις θεμα 😃

Βεβαια δεν θα εχεις και σημαντικο οφελος απο το RTX I/O αν τα παιχνιδια σου δεν ειναι στο m.2 που παιρνει απο cpu

Δεν κατάλαβα....😌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

900άρια προς το παρόν αλλά ένα μαγαζί μόνο.

https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=3080

το ίδιο μαγαζί έχει και την ventus στα 859 αλλά δεν την βγάζει συνέχεια στο σκρουτζ λολ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...