Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Fortnite Ray Tracing & DLSS 2.0 will be available on September 17th

Όλο το RTX πακέτο παίρνει.

Fortnite Ray Tracing Details

Ray-Traced Reflections. This setting adds beautiful, realistic, super accurate reflections to bodies of water and other suitably reflective surfaces in Fortnite. See game detail, characters, enemies, weapon effects, and more, perfectly reflected throughout the world. And experience improved lighting, as light sources and other illumination will be accurately reflected onto nearby surfaces and objects, making gameplay look and feel even more dynamic.

Ray-Traced Shadows. With ray tracing enabled, Fortnite’s dynamic shadows get a significant upgrade, enabling them to realistically stretch across the scene, with accurate softening as the distance from the shadow source increases. Particularly of note is the enhanced resolution of Ray-Traced Shadows. You can see this clearly in fine detail shadows, such as those created by chain link fences. Furthermore, Ray-Traced Shadows dynamically update as the time of day changes, with effectively infinite precision.

Ray-Traced Ambient Occlusion. Where objects or surfaces meet, light is occluded, creating subtle shadows. In games, this Ambient Occlusion (AO) is key to grounding objects and the smallest details. With ray tracing, we can make AO shadowing far more accurate, further improving Fortnite’s fidelity.

Ray-Traced Global Illumination. Fortnite’s maps and worlds are composed of dynamically built and destroyed objects, preventing pre-baked light interaction. Due to this, sky lights provide the only real-time environmental lighting. Ray traced global illumination adds additional bounced light that is otherwise impossible to simulate in Fortnite.

Θα τα σπάει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Μια χαρά τέρας σε επιδόσεις ήταν , αλλά overpriced μέχρι εκεί που δεν πάει ;)

πριν 2 χρόνια που βγήκε τι περίμενες να σου δώσει το τοπ που η amd πάλευε να φτάσει την 2070super το 2019? και ήταν λογικό το άλμα στο Performance αλλά την τιμή να πω την αλήθεια περίμενα την 3070 από 600€+ οπότε όλα καλά μας τα έφερε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω μέχρι να έρθει η 3090 να έχει βγει κανά review κ γιαυτή.Να προλάβω να ακυρώσω!Η αγγελία σε τιμή ευκαιρίας,μόνο 2500 για τους εκλεκτούς συμφορουμίτες!

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Ελπίζω μέχρι να έρθει η 3090 να έχει βγει κανά review κ γιαυτή.Να προλάβω να ακυρώσω!Η αγγελία σε τιμή ευκαιρίας,μόνο 2500 για τους εκλεκτούς συμφορουμίτες!

πληρωμή με 1/4 από το νεφρό δέχεσαι? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα reviews που έχουμε ήδη μιλάνε για 500W συνολική κατανάλωση συστήματος με 3080, άρα σιγά τα αβγά..

Λογικό είναι. AC odyssey 115w peak consumption έχει ένας 10900k. Συνήθως παίζει κάτω από 100. Ε του ***ούστη, όσο και να τραβάει η κάρτα, κάπου εκεί στο 500 θα καταλήξει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Θα τα σπάει !!

Δεν μπορούσαν να το βάλουν σε ένα σοβαρό παιχνίδι; Σιγά ποιος θα βάλει RTX στο fortnite με τις rx570 και τις 1060..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν μπορούσαν να το βάλουν σε ένα σοβαρό παιχνίδι; Σιγά ποιος θα βάλει RTX στο fortnite με τις rx570 και τις 1060..

Κι όμως.ειναι μεγάλο selling point. Τεραστιο μέρος της gaming κοινότητας ασχολείται με αυτο. Και θα διαφημιστει τα μάλα.ολοι οι streamers θα το προωθησουν.

Ο γιος μου πάντως είναι ενθουσιασμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Κι όμως.ειναι μεγάλο selling point. Τεραστιο μέρος της gaming κοινότητας ασχολείται με αυτο. Και θα διαφημιστει τα μάλα.ολοι οι streamers θα το προωθησουν.

Ο γιος μου πάντως είναι ενθουσιασμένος.

Θα θέλει τούμπανο κάρτα όμως αφού έχει όλα τα εφέ. Το κατεβάζω τώρα να δοκιμάσω την 2060 αύριο, just for gigs and giggles :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Θα θέλει τούμπανο κάρτα όμως αφού έχει όλα τα εφέ. Το κατεβάζω τώρα να δοκιμάσω την 2060 αύριο, just for gigs and giggles :P 

Ε η ti θα τα καταφέρει στο μόνιτορ του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Ε η ti θα τα καταφέρει στο μόνιτορ του

Ναι βρε εσένα έχει την Ti, αλλά οι πιο πολλοί που παίζουν fortnite και plebg δεν έχουν καλές κάρτες..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Θα θέλει τούμπανο κάρτα όμως αφού έχει όλα τα εφέ. Το κατεβάζω τώρα να δοκιμάσω την 2060 αύριο, just for gigs and giggles :P 

Ένα θα σου πω.. σύστημα 775 με 2 πυρήνες 4gb ram και αν θυμάμαι GT 510 ή 530 1gb ddr5 παίζει περίπου στα 45-50 fps όλα low windows 7 lite βέβαια κάνει σαν αεροπλάνο 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα reviews που έχουμε ήδη μιλάνε για 500W συνολική κατανάλωση συστήματος με 3080, άρα σιγά τα αβγά..

Αυτή είναι η απορία μου και εμένα σε καθε release, αφού τόσα χρόνια ξέρουμε οτι οι ενδείξεις που γράφουν πχ 750w - 850w, ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ.. Και εδώ ακούστηκε οτι δεν θα έφταναν τα 750w για 3080 😑

Υπερκομπλε θα είναι κάποιος με το ποιοτικο του 650αρι για 3080, Υπερκομπλε θα είναι για οτιδήποτε κατώτερο με ενα 550αρι, κατα την δική μου εμπειρία και άποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα reviews που έχουμε ήδη μιλάνε για 500W συνολική κατανάλωση συστήματος με 3080, άρα σιγά τα αβγά..

Τοσο εχω τωρα από πριζα με oced ti 

13 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Αυτή είναι η απορία μου και εμένα σε καθε release, αφού τόσα χρόνια ξέρουμε οτι οι ενδείξεις που γράφουν πχ 750w - 850w, ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ.. Και εδώ ακούστηκε οτι δεν θα έφταναν τα 750w για 3080 😑

Υπερκομπλε θα είναι κάποιος με το ποιοτικο του 650αρι για 3080, Υπερκομπλε θα είναι για οτιδήποτε κατώτερο με ενα 550αρι, κατα την δική μου εμπειρία και άποψη.

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...