Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, DIM1000 είπε

Παιδις μια ερωτηση αν και οχι απολυτα σχτικη για εδω, μιας ομως και καποια ποστ πισω υπηρξε μια σχετικη αναφορα. Ολοι λεμε ποσο καλυτερα φαινονται τα 100,120,144 κλπ hz. Ολες οι οθονες 4k που κοιταω επειδη θα αλλαξω την 1080p μου, εχουν 60. Αρα η ολοι εχουν δωσει πολυ μεγαλα ποσα και παιζουν με lg cx κλπ, η μονιτορς 4κ 144, η απλα παιζουν στα 60 με καρτες που θελουμε να βγαζουν 100+ οποτε ασκοπη αγορα. Εγω λοιπον που κατα 99% παιζω παιχνιδια fps οπως crysis κλπ η και competitive οπως apex legends, δεν θα χασω πολυ σε input lag με 4κ 60? Γιατι δεν προτιθεμαι να παω σε κατι πανω απο 32in (μου φσινεται εξαιρετικη υπερβολη για 50 ποντους απο το κεφαλι μου) ουτε να το πληρωσω σε χρυσο. Με γυρω στα 600 που θελω να δωσω μηπως μια 2κ 144 hz ειναι καλυτερη λυση? Αν μου διαφευγει κατι λογω αγνοιας παρακαλω διορθωστε με

Ότι και να πάρεις (4k / 1440p) πάρε 144hz, έστω για το desktop. Θα φας τρελή νίλα αν πάς από 144αρι που βλέπω στην υπογράφη σου σε 60αρι. Θα σου φαίνεται οτι laggari η επιφάνεια εργασίας και το browsing. 

Πάντως και το 4k σε 27αρι οθόνη δίνει ευκρίνεια. Στην δικά μου που ουσιαστικά έιναι 2*27" 1440p, όταν παίζω με 200% super resolution βλέπω πολύ περισσότερη λεπτομέρεια. Φαντάζομαι σε κανονικό 4k θα είναι ακόμα καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ότι και να πάρεις (4k / 1440p) πάρε 144hz, έστω για το desktop. Θα φας τρελή νίλα αν πάς από 144αρι που βλέπω στην υπογράφη σου σε 60αρι. Θα σου φαίνεται οτι laggari η επιφάνεια εργασίας και το browsing. 

Πάντως και το 4k σε 27αρι οθόνη δίνει ευκρίνεια. Στην δικά μου που ουσιαστικά έιναι 2*27" 1440p, όταν παίζω με 200% super resolution βλέπω πολύ περισσότερη λεπτομέρεια. Φαντάζομαι σε κανονικό 4k θα είναι ακόμα καλύτερα. 

Κατσε ρε μαστορα εχεις super ultrawide 1440p και βαζεις και 200% resolution και ολα αυτα με την 1080ti . 

Παιχνιδια του 2000 παιζεις η τα βλεπεις τα frames στην οθονη σου σε στιλ κομικ  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Κατσε ρε μαστορα εχεις super ultrawide 1440p και βαζεις και 200% resolution και ολα αυτα με την 1080ti . 

Παιχνιδια του 2000 παιζεις η τα βλεπεις τα frames στην οθονη σου σε στιλ κομικ  :P 

Οχι ρε μαν βάζω να δω πως φαίνεται / αν έχει διαφορά γιατί ψήνομαι για αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Οχι ρε μαν βάζω να δω πως φαίνεται / αν έχει διαφορά γιατί ψήνομαι για αναβάθμιση.

Γιατι ποια καρτα μπορει να τρεξει σε αυτην την αναλυση που λες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Γιατι ποια καρτα μπορει να τρεξει σε αυτην την αναλυση που λες :P 

Ε αυτή στην οποία θα αναβαθμίσω στο μέλλον :P 

Καλα δεν υπάρχουν οθονες ακόμα νομίζω suw σε 4κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Herald είπε

 Στην δικά μου που ουσιαστικά έιναι 2*27" 1440p, όταν παίζω με 200% super resolution βλέπω πολύ περισσότερη λεπτομέρεια. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 hours ago, Arkin said:

Μια μερα πριν τα navi 2? Ρε τον πετσινο τι παιχνιδια παιζει θα ειναι αρκετα κοντα με 3070 η συγκεκριμενη.

Εν τω μεταξύ τι φαγώθηκε με την 3060 Ti; Αφού η κατώτερη που θα βγει την επόμενη μέρα από τον ανταγωνισμό (6800 σκέτη) της ρίχνει στα αφτιά (όπως και της 3070).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εν τω μεταξύ τι φαγώθηκε με την 3060 Ti; Αφού η κατώτερη που θα βγει την επόμενη μέρα από τον ανταγωνισμό (6800 σκέτη) της ρίχνει στα αφτιά (όπως και της 3070).

Φαντάζομαι δεν θα έχει 580 η 3060Τi. Είναι σε άλλο segment..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εν τω μεταξύ τι φαγώθηκε με την 3060 Ti; Αφού η κατώτερη που θα βγει την επόμενη μέρα από τον ανταγωνισμό (6800 σκέτη) της ρίχνει στα αφτιά (όπως και της 3070).

Οτι εγραψε ο Γιαννης. Θα ακουμπαει πολυ κοντα την 3070 αλλα στα 399 η στα 349 θα δουμε. Θα την χτυπησει ανετα την 6800 των 580 ευρω. Σκεψου μια 3060ti στα 350 ευρω με επιδοσεις 20% κατω απο 6800 αλλα και με 200 ευρω κατω σε τιμη. Κατι τετοιο νομιζω οτι θελει να κανει αλλα εκει η 3070 παει για DOA αμεσα δεν θα εχει καμια θεση στο 500αρικο οπως και η 3080 αν βγει μια 3080ti με επιδοσεις 3090 στα 899msrp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...