Προς το περιεχόμενο

Τι σόι πάροχος είναι τούτος ; skytelecom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Εξοπλισμό πληρώνεις εσύ. Αν θυμάμαι καλά κοστίζει κάπου στα 100€ μαζί με την εγκατάσταση του. Θεωρητικά θα έπρεπε να τον παίρνουν και να σου επιστρέφουν τα χρήματα αλλά κάτι τέτοιο δεν έπαιξε στην περίπτωση μου. Δεν το κυνήγησα βέβαια.

Ευχαριστώ να είσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα έχεις κάποιος εμπειρία με skytelecom  απο εξάρχεια αθήνα;; μέχρι το φεβρουάριο πρέπει να κόψω 24αρα cosmote και ψάχνω να δώ τι θα κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έβαλα τελικά δοκιμαστικό αλλά δεν με αφήνει να δω iptv ενώ με κόσμοτε μπαίνει τι μπορώ να κάνω εκτός vpn το ξέρω αυτοί μπορούν να κάνουν κάτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Stavros_13 είπε

Εγώ έβαλα τελικά δοκιμαστικό αλλά δεν με αφήνει να δω iptv ενώ με κόσμοτε μπαίνει τι μπορώ να κάνω εκτός vpn το ξέρω αυτοί μπορούν να κάνουν κάτι ?

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το iptv συγκεκριμένα αλλά λογικά το μπλοκάρουν μέσω των DNS φαντάζομαι κάτι που εύκολα μπορείς να αλλάξεις.  Βάλε αυτούς που δείχνει η εικόνα του παρακάτω άρθρου.

https://www.zdnet.com/article/how-to-change-the-dns-settings-on-your-windows-pc/

Μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο και στο router σου, απλώς αν δεν το έχεις κάνει ποτέ θα πρέπει να ψάξεις οδηγίες για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το iptv συγκεκριμένα αλλά λογικά το μπλοκάρουν μέσω των DNS φαντάζομαι κάτι που εύκολα μπορείς να αλλάξεις.  Βάλε αυτούς που δείχνει η εικόνα του παρακάτω άρθρου.

https://www.zdnet.com/article/how-to-change-the-dns-settings-on-your-windows-pc/

Μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο και στο router σου, απλώς αν δεν το έχεις κάνει ποτέ θα πρέπει να ψάξεις οδηγίες για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Καλησπέρα έχω αλλάξει dns χειροκίνητα αλλά δε γίνεται κάτι και με πρόγραμμα.

στο ρούτερ δε μπορώ να μπω γιατί δεν μου άφησε κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Stavros_13 είπε

Καλησπέρα έχω αλλάξει dns χειροκίνητα αλλά δε γίνεται κάτι και με πρόγραμμα.

στο ρούτερ δε μπορώ να μπω γιατί δεν μου άφησε κωδικούς.

Συνήθως αφήνουν τους αρχικούς, τύπου admin admin. Ωστόσο μόνο και μόνο απ' το PC με την Αλλαγή DNS και άντε στην χειρότερη μετά από μια επανεκκίνηση θα έπρεπε να παίζει αν ήταν ο DNS το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, manolis940 είπε

Συνήθως αφήνουν τους αρχικούς, τύπου admin admin. Ωστόσο μόνο και μόνο απ' το PC με την Αλλαγή DNS και άντε στην χειρότερη μετά από μια επανεκκίνηση θα έπρεπε να παίζει αν ήταν ο DNS το θέμα.

Αγόρασα nord vpn και παίζει πένα με free vpn δεν γίνεται δουλειά.

Επεξ/σία από Stavros_13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
2 ώρες πριν, PabloTheCat είπε

Τελικά αξίζει η όχι;;;;

Αν στην περιοχή σου δουλεύει χωρίς πρόβλημα, αν δεν ασχολείσαι με gaming και χρειάζεσαι γρήγορο internet αξίζει καθώς αν δεν κάνω λάθος ακόμη έχει Mbps/€ είναι οικονομικότερο από κάθε mainstream πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2024 στις 8:59 ΜΜ, manolis940 είπε

Αν στην περιοχή σου δουλεύει χωρίς πρόβλημα, αν δεν ασχολείσαι με gaming και χρειάζεσαι γρήγορο internet αξίζει καθώς αν δεν κάνω λάθος ακόμη έχει Mbps/€ είναι οικονομικότερο από κάθε mainstream πάροχο.

Το θέλω για gaming και ότι αυτό συνεπάγεται δεν έχουν σκοπό να μου βάλουν οπτική ίνα εννοώ έχει γίνει η αίτηση απλά επειδή ζω σε πολυκατοικία με γερούς στο 90% θα την ακυρώσουν την αίτηση και δεν θα προχωρήσει οπότε θα πάω αναγκαστικά στην skytelecom. Το μόνο μου θέμα είναι με τα καιρικά φαινόμενα τι θα γίνεται και στην ώρα αιχμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 12:48 ΜΜ, PabloTheCat είπε

Το θέλω για gaming και ότι αυτό συνεπάγεται δεν έχουν σκοπό να μου βάλουν οπτική ίνα εννοώ έχει γίνει η αίτηση απλά επειδή ζω σε πολυκατοικία με γερούς στο 90% θα την ακυρώσουν την αίτηση και δεν θα προχωρήσει οπότε θα πάω αναγκαστικά στην skytelecom. Το μόνο μου θέμα είναι με τα καιρικά φαινόμενα τι θα γίνεται και στην ώρα αιχμής

Ενώ οι ταχύτητες είναι πραγματικές το ping είναι τεράστιο. Οπότε για gaming δεν κάνει η skytelecom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...